Begonie z nasion Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

No właśnie mam kłopot. Jedna bulwiasta wyszła jakiś czas temu i teraz ma już pierwszy liść właściwy. Pojemniczek musiałam dać bliżej okna i niestety jest tam chłodniej więc reszta siedzi cicho. Chyba muszę tą jedną przepikować do innego pojemniczka a te wrócą na dekoder. Ma to jakiś sens?
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Tak Małgosiu ma to jak najbardziej sens. ;:333 Niech wracają do ciepła, ;:108 muszą mieć w tym okresie kiedy wychodzą stałą wysoką temperaturę i nie daj Bóg żeby chociaż na chwilę były przesuszone.I bądź dobrej myśli. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Przesuszenie im nie grozi- folia stretch nadal naciągnięta, tej maleńkiej siewce to także pasuje. Ale na pewno nasiona mają teraz za chłodno.
No cóż, idę przepikować kruszynę ;:oj a reszta wraca do ciepełka.

No i już :heja

Obrazek

Zamieszkała w pudełeczku po sosie słodko- ostrym z popularnej kurczakowej szybkodajki.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Jedno maleństwo a ile radości podejrzewam Małgosiu. ;:333 Pozostałe też mam nadzieję Ci wzejdą. ;:173
U mnie dziś już sporo drobin wyszło,że zdjęcie ciężko zrobić żeby coś było widać.Już się o nich nie martwię,będzie ich dużo a i ta reszta która siedzi jeszcze w ziemi pojawi się-mam nadzieję.Zawsze wschody były rozciągnięte w czasie. ;:108
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
nataliawlkp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 kwie 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Hej, to i ja się pochwalę moimi siewami :) Ja mam hurtowe ilości na potrzeby mojego ogródka, wysiałam 3 opakowania stale kwitnącej w Wigilie 2016. Myślę o pierwszym pikowaniu w najbliższy weekend, wykałaczki pójdą w ruch. Drugie zdjęcie to też siane w Wigilie begonie, a zdjęcie zrobione 18 lipca. W tym roku begonie będą z obu stron ścieżki, ścieżki są dwie, stąd taka ilość...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Faktycznie masz hurtowe ilości. :) Widzę że siejesz podobnie jak ja te drobiny.Jakbym się nie starał i tak w jednym miejscu jest ich gęsto ;:oj a winnym puste miejsca. ;:185 Ja pikuję jak mogę je złapać bez obawy uszkodzenia w dwa palce. ;:173
Siałaś trzy kolory?Biały,różowy i czerwony?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
nataliawlkp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 kwie 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Najbardziej zależy mi na różowych, ale w ogrodniczych dookoła albo czerwone albo mix, jakoś na etapie siewu begonii nie myślalam o sklepach internetowych, więc i wtedy i teraz posiałam mix :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

W tym roku u mnie też jest mix.Pojedynczych kolorów nie znalazłem w okolicznych sklepach a sianie kolorami było dla mnie o tyle wygodniejsze bo mogłem zaplanować ile danego koloru wysiać.A to dlatego że begonie też są do wschodzenia chimeryczne,różowe wschodzą bez problemów a najgorzej pod tym względem zawsze było z białymi.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Obrazek

Zrobiło się zielono. ;:138
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

No to będziesz miała niezłą zabawę z pikowaniem. ;:306 Pięknie Ci wzeszły. ;:215 Nie przegap tylko momentu gdy bardzo się zagęszczą bo o grzyba wtedy łatwo.Wiem to z własnego doświadczenia.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Mnie się w zeszłym roku nie udały, więc w tym roku nie sieję begonii ;:185
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Jedno niepowodzenie i ręce opadły :roll: Na błędach sie uczymy, więc do roboty :wink:
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Begonie z nasion Cz.2

Post »

Czeka mnie już pikowanie begonii, bo są już 3 listki, więc melisa do popijania, wykałaczka do pikowania i końcówka ołówka do lekkiego ubijania ziemi. Do roboty ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”