Lilie-uprawa cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Kasiu - nie wszystkie cebulki są takie wielkie. Trzeba jednak pamiętać o tym za jaką wielkość płacimy. Martagony były zaznaczone 22+, a reszta 18/20 i takie są. Robert Swenson i Polar Star są dużo większe. ;:173
Na drugim zdjęciu widać sterczące kły nie tylko w martagonach. ;:138
Adek13 każdy ma swój sposób sadzenia. Ja orientalnych, zresztą żadnych nie miałabym odwagi posadzić , ani do gruntu bez donicy, a już na pewno nie o tej porze ;:185
Aniu ja dostałam w gratisie Baritona-pomarańczowo-czerwona :;230
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Do mnie jeszcze paczka od pana Pajdy nie dotarła, czekam niecierpliwie ;:65
Aneczka1979, znając Twój talent do aranżacji wkomponujesz pięknie ciemne lilie i będzie ogródek biało-różowo-lawendowy z mocniejszym akcentem.
Jeszcze co do sadzenia lilii, to na początku lutego kupiłam w centrum ogrodniczym 2 cebule naprawdę gigantyczne Pretty Women i zaraz wsadziłam do gruntu, usypałam mały kopczyk i dwie gałązki stroisza na wierzch. Niedawno delikatnie rozgarnęłam ziemię i cebule są ładne, pokazały się małe kiełki, więc chyba będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.6

Post »

Kasiu, niektóre lilie mają w genach małe cebulki. Pamiętam że w tamtym roku moja Lankon też była mała, a kwitła 3 dużymi kwiatami, a w tym roku widzę, że mogę rozsadzać, bo ma dużo małych ;:108 , a cebulka główna wcale nie jest duża ;:185

Następna część jest tutaj.
Pozdrawiam Ela
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”