Petunia z nasion cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Petunia z nasion cz.4

Post »

Poprzednia część jest tutaj./Iwona

Petunie sieję drugi rok.Wysiewam w połowie stycznia ale w przyszłym roku posieję póżniej.
Większość roślinek rozdam znajomym bo nie potrzeba mi tyle , a wysiałam tylko pół paczuszki i trochę własnych nasion aby zobaczyć jak to jest z powtarzaniem cech rodziców i czy warto zbierać nasionka.
Pierwszy raz wysiałam petunie pełne i jestem ciekawa efektu.To te z czwartego zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Kropka piękne ;:138 .Moje to takie mikrusy,że chyba zacznę je oglądać przez lupę.Może do zimy zdążą zakwitnąć?
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

kropka - piękne duże roślinki już masz :) ;:63 ;:63 ;:63 moje pełne bardzo , bardzo słabo zeszły- nie wiem czy ogolenie jakaś siewka będzie :(:(
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Petunii pełnych posiałam tylko kilkanaście nasionek.U mnie też wschodziły znacznie gorzej.
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

A komuś udało się zebrać nasiona petuni pelej ??? Jak będą na naszym rynku w sezonie to kupię i sprobuje właśnie zebrać. O ile jest to możliwe :) ;)
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
Reebok24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 18 maja 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

witam ! miałem petunie pełne w tam tym roku rosły bardzo ładnie i żałuję że nasion nie zebrałem. za sadzonkę gdzieś ok 5 zł trzeba dać a za zwykła petunie płaciłem ok 1 zł. ale najbardziej to mnie wkurza fakt że od surfinii nie zebrałem nasion ;:223 .... a skoro można wyhodować z własnych nasion petunie to i surfinie też!!! a tym bardziej że sadzonki są drogie... W tym roku wysiałem petunie ładnie wzeszła naliczyłem około 60 siewek i postaram się wyhodować do końca, ale w przyszłym wezmę się za surfinie nazbieram nasion i zobaczymy ;p;p;p;p
Ktoś wysiewa surfinie z nasion???
Mateusz
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Mateusz, surfinia to petunia z grupy kaskadowych. Dlatego myślę, że część osób z tego wątku, siejąc petunie kaskadowe ( Grupa Cascada - różnie nazywane przez producentów) wysiewa właśnie surfinie. Oczywiście poza innymi grupami typowych petunii takich jak np.:
Grupa Fortunia -o dużych kwiatach i gęstym ulistnieniu.
Grupa Conchita - o małych kwiatach, obficie kwitnąca przez całe lato.
Grupa Suprise - o kwiatach średniej wielkości i małych liściach.
Grupa Vitrotunia - polskiej hodowli.
To jest oczywiście moja wiedza w tym temacie :D ale chętnie poznam zdanie innych forumowiczów ;:108
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

julka zgadzam się z tobą,ja zebrałam nasiona z surfini z braku cierpliwości wzeszło mi 7 sztuk ile do wiosny dotrwa :?:
A dodatkowo zebrałam nasiona z odmiany zwanej calibrachoe to też petunia tylko podwójny kwiat ma. O ciężka to roślinka cała 1 sztyka.
Oby przetrwała.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Mnie ta petunia zdenerwowała, na prżyszły rok kupię gotową.
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Jestem tu nowa ale petunie sieje już drugi rok. W tamtym roku była porażka. Kupiłam mix zwisającej i wyszły straszne bezkształtne chochoły. W tym roku dokształciłam się czytając forum. Wysiałam cztery odmiany F1 wielkokwiatowej. Było to w połowie stycznia. Są już tak duże jak kropki2. Mam nadziej, że będzie z nich radość. Już wiem, że nie warto siać byle czego. Pracy dużo a efekt marny.
Awatar użytkownika
enea5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 sty 2014, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Proszę o jakieś pomysły.Mam taką sytuację, muszę wyjechać na tydzień i problem co będzie z moimi roślinkami.Mam same petunie są malutkie,jeszcze nie pikowane,ale do wyjazdu zdążę je popikować. Jak to nawodnić żeby tydzień wytrzymało?
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Dziewczyny i chłopaki, doradźcie mi czy da się to jeszcze wyratować.
Posiałem bardzo gęsto, pomyślałem a co jak mam to sypnę, no i teraz nie wiem czy coś z tego będzie.
Kiedy to rozsadzić i czy w ogóle rozsadzać, a może siać od nowa nie tak gęsto?

Proszę o poradę gdyż w sprawie petunii jestem całkowitym laikiem, dodam jeszcze że są to takie zwykłe nie wymyślne petunie.

Obrazek

Obrazek
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Petunia z nasion cz.3

Post »

Moim zdaniem powinnaś po prostu je przepikować. A te słabe wiotkie odrzucić. :)
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”