Dalie z nasion cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Część nasion wysiewam do doniczek w marcu kiedy jest już sporo słońca. Pozostałe nasiona wysiewam między 15 - 20 kwietnia do gruntu i przykrywam włókniną - zakwitają kilka dni po wysiewanych w marcu (lipiec).
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

asta6265 pisze: Pull - a to wszystko przez Twoją zeszłoroczną grządkę ;:224 :wink:
asta6265, Aniu, poszłaś jedyną słuszną drogą. ;:333 Na pewno będziesz zauroczona.

Mnie rajcują dalie niskie, obficie kwitnące, takie bez palikowania. W tym roku zamierzam wysiać sporo mieszańców z nasion uzyskanych w zeszłym roku.
Co do siania, to naprawdę, nie warto siać wcześniej niż w kwietniu.
Kwestia doboru siewek do dalszej uprawy może odbyć się jedynie po ponownym posadzeniu karp (w następnym roku). Dopiero wtedy można ocenić wielkość roślin, pokrój i obfitość kwitnienia. Barwa kwiatów pozostaje raczej niezmienna. Dlatego też zamierzam posadzić wszystkie zeszłoroczne siewki (karpy).
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

W ubiegłym roku kupiłam kwitnącą sadzonkę dalii karłowej, prawdopodobnie była siana. Przez całe lato kwitła pięknie, to jej zdjęcie:
https://www.instagram.com/p/4XhPEylNFs/ ... pactgarden

Poczytałam ten wątek i po sezonie chciałam ją wykopać i przechować. Okazało się, że w ziemi siedzi malutka karpa wielkości mojego paznokcia, w dodatku niechcący ją zniszczyłam podczas czyszczenia. :cry:
Co mogło być przyczyną tego, że karpa nie urosła? Sama roślina wyglądała pięknie więc myślałam, że niczego jej nie brakowało.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Sprawdzałam niedawno ubiegłoroczne karpy przechowywane w piwnicy. Niby w piasku są ale pomarszczone mocno. Trochę piach polewałam ale znowu nie tak żeby mi zaraz jakaś choroba grzybowa weszła. Ostatecznie będę siać bo nasiona już są. Tyle tylko, że ubiegłoroczne nie zdołały pokazać do końca swoich uroków z powodu mojego późnego pozyskania sadzonek. W piwnicy mam pewnie powyżej 15st.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Wiele zależy od wilgotności w pomieszczeniu z karpami dalii, ale staram się raz w miesiącu porządnie je opryskać preparatem na grzybki
i jeszcze nie miałem problemu z przechowaniem. :uszy :uszy :uszy
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Moje dalie dziś takie:

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Moje dalie zaczęły rosnąć. Długo stały w miejscu bo zafundowałam im północne okno. Teraz stoją na wschodnim i odżyły.

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ładne sadzonki.
Ja posieję za dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Moje przepikowane i siedzą na balkonie, 2 dni zafundowałam im tam nocki i dzisiaj widzę że liście sie robią jakieś podejrzanie żółte;/ i teraz się zastanawiam czy muszę je zasilić bo już jedzonka w doniczce im brakuje, czy może to przez zimno. Pomidory siedziały na balkonie z nimi i nie zauważyłam na nich śladów przemrożenia. Na wszelki wypadek zabrałam wszystko do domu na noc. Czym by tu zasilić te dalie tak żeby nie popalić, nie mam na stanie żadnego nawozu w płynie, samą azofoskę, obornik granulowany, saletrę amonową i długo działające nawozy do skrzynek balkonowych;/ Z płynnego to chyba biohumos by się znalazł, co doradzacie?
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

To dzięki FO, w tym roku pierwszy raz posiałam dalie ;:138
U mnie jeszcze nie kwitną, ale i tak jestem pod wrażeniem i zdecydowanie więcej posieje ich za rok.
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Wątek prezentujący kwitnienia dalii w SEZONIE 2016 znajduje się tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=31&t=96313
Zapraszamy :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

W tym roku wysiałam dalie z nasion. Kupiłam przeróżne odmiany. Nie pikowałam, bo mi się nie chciało w to bawić.
W połowie maja wyrośnięte siewki z jednej dużej donicy wsadziłam do ziemi.
jestem zachwycona z efektu:)
Dali jest sporo są różne i kolorowe:) Jak na pierwszy rok są bardzo ładne. Na jesieni wykopię bulwy i na przyszły rok będą dopiero ładne okazy:) Poniżej dwa poglądowe zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Jedna z moich dalii kompletnie sczarniała, pewnie jakiś grzyb, chyba ńie warto próbować zimować jej kłącza?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”