Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
aldi42
100p
100p
Posty: 118
Od: 8 wrz 2011, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Anielin

Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Mnie też ogarnął nasionkowy szał, niestety także cierpię na brak miejsca. Mam do dyspozycji tylko dwa niewielkie parapety i dużo kwiatków doniczkowych. Część oddałam do przechowania mamie ale nadal w moim pokoju zostało 22 szt. Także wygospodarowałam tylko większą część jednego parapetu ale to oczywiście też za mało. I blondynka wymyśliła, z resztek z komórki powstało coś takiego: :tan
Obrazek
niestety materiał nie najlepszy, konstrukcja mało stabilna więc musiałam to przywiązać sznurkami do karnisza, ale miejsca trochę się zrobiło. Dobrze, że okno od podwórka bo wygląda to niezbyt reprezentacyjnie :;230
Wysiałam lobelię, tytoń ozdobny, kobeę i lewkonię :heja i mam nadzieję, że cosik z tego będzie bo to mój pierwszy siew :wit
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jednoroczne - terminarz wysiewu

Post »

Aldi jak dla mnie pomysł świetny ;:138 u mnie podobnie stoi szklarenka :D na stoliku tak żeby padało na nią jak najwięcej światła. Powodzenia w pierwszym siewie mój też pierwszy :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jednoroczne - terminarz wysiewu

Post »

To bardzo mądra ta konstrukcja-mnie się podoba ;).Bratki po wysianu trzeba schować w najciemniejsze miejsce-bo w dużym procencie wschodzą tylko w ciemności.Heliotrop koniecznie trzeba przechłodzić w zamrażarce-inaczej wschody są bardzo niregularne,trwają długo albo nie ma ich wcale.Kleoma...kleoma...siać czy nie???
Awatar użytkownika
aldi42
100p
100p
Posty: 118
Od: 8 wrz 2011, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Anielin

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Marzenko siej! Ładne to to. Ja bym posiała ale muszę się liczyć z tym, że potrzebuję jeszcze dużo miejsca na już popikowane roślinki ;:223
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Marzenko dziękuję bardzo za odpowiedz odnośnie bratków ;:196 Już schowane w ciemne miejsce. :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Pokażę mojemu M, może da się uprosić i zrobi coś takiego, bo ja to mało uzdolniona technicznie jestem. :idea:
Marta
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Bardzo dobry pomysł.
Proszę o więcej.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
Elzbieta1962
50p
50p
Posty: 79
Od: 28 sie 2011, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Świetny pomysł, pozwolisz że zmałpuję. Dzęki za podpowiedź.
Ela
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Konstrukcja naprawdę fajna i pomysłowa , ale doradzał bym założenie płyt styropianu od strony pokoju , tak by można je zdjąć w czasie prac przy siewkach. Gdy tak to pozostawisz sadzonki będą uciekać w stronę światła i wybiegać :idea: :idea: :idea:
Awatar użytkownika
aldi42
100p
100p
Posty: 118
Od: 8 wrz 2011, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Anielin

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

No masz rację, roślinki faktycznie wyciągają się w stronę światła (w stronę okna), ale wytłumacz mi proszę co da zasłonięcie półek od strony pokoju właśnie styropianem? Myślałam wcześniej o jakiejś zasłonie z czegoś odbijającego światło np.: foli aluminiowej ale nie wiem czy to dobry pomysł? ;:223
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

W tamtym sezonie tak kombinowałem. Tektura pokryta folią aluminiową z góry i z boku , niestety niewiele to dało. Nie pamiętam gdzie usłyszałem o styropianie , ale się sprawdza. U mnie siewki rosną przy sztucznym oświetleniu osłonięte 5 cm płytami styropianu i ładnie równiutko idą w górę :idea: :roll:
Awatar użytkownika
aldi42
100p
100p
Posty: 118
Od: 8 wrz 2011, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Anielin

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Ok. Skoro tak mówisz to coś muszę pomyśleć. Ale ten styropian nie da mi teraz spokoju - lubię wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej. A mógłbyś wkleić jakieś zdjęcie jak to u Ciebie wygląda?. W tym roku pierwszy raz wysiewałam nasionka ale pewnie nie ostatni więc wszystkie pomysły mile widziane. :D
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Wysiew nasion- jak rozwiązać problem braku miejsca, pomysły

Post »

Trudno moją konstrukcję porównywać z regałem , ale styropian ma podobne zastosowanie :

Obrazek

Ale z siewkami nie mam problemów.
Nagietek :
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”