Canna - Paciorecznik cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Iwona, mówisz, że to "zwykłe" canny? Myślałam, że wszystkie mają wielkie kwiaty :( W takim razie w przyszłym roku posadzę je w miejscu, gdzie będą cieszyć liśćmi, a dla kwiatów kupię inne. Tylko dlaczego na opakowaniu nie jest napisane, że to "zwykłe" i zdjęcia są z ogromniastymi kwiatami?
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Moje canny zimują w piwnicy, wykopuję i jak trochę obeschną wkładam do kartonu .Przechowują się bardzo dobrze.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Nie mogę jakoś dodać zdjęcia z fotosika , za długo nie korzystałam i mam problem , a kasę wzieli
Ja canny w piwnicy trzymam , i suche wióra na wiosnę sadzę , bo mam ciepłą , małą i rosnął jak na drożdzach
Bożena
perla76
200p
200p
Posty: 229
Od: 18 lis 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

limonkaa-pewnie te " suche wióra" biorą się z tego,że zaraz po jesiennym wykopaniu otrzepujesz je całkowicie z ziemi. U mnie tak się właśnie kiedyś działo- ale od 3 lat wykopaną bryłę korzeniową wraz z całą ziemią umieszczam w torbie foliowej aby jakoś to przetransportować do piwnicy i tak zostają aż do lutego (oczywiście reklamówka jest rozwinięta aby korzenie oddychały i nie zagniwały),a przed samym pędzeniem dopiero wtedy otrzepuję z ziemi, dzielę i wkładam do doniczek.
Pozdrawiam Bożena
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Imienniczko moja , tak właśnie robię , żeby jak najmniej miejsca mi zajeły , bo moja piwnica jest mała a chcę wszystkie daliee , canny , i cały mój dobytek tam schować przed mrozami :wink:
Bożena
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Emilko tak to zwykłe, mówią też indica, botaniczne. Niestety bardzo często w naszych sklepach opakowanie nie zgadza się z zawartością...
Limonka to dodaj bez logowania. Jak napisała perła, przechowaj je z bryłą ziemi, później nie będą takie sucharki i szybciej wystartują.

Kochani przypominam nowym miłośnikom tym przepięknych kwiatów, którzy chcą mieć własne siewki,
aby poszukali teraz w ogrodach... wśród znajomych dojrzewających nasion, bo ja nie będę miała nadwyżek. Powodzenia.

Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że ciepło będzie jeszcze długo i więcej nasionek dojrzeje. Życzę Wam dużo, dużo słoneczka. ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Na szczęście nad morzem mamy w miarę ciepłe noce.
Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Kanna Thai Sunray przekroczyła 2,60 m.
Takie wysokie kanny są bardzo energetyczne, zdecydowanie poprawiają nastrój, humor i samopoczucie.

Canna Thai Sunray 8' 10"
Obrazek


Tirol - urocza
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Mam pytanie do fanów kan,kany zakwitky mi bardzo póżno,nasienniki są wielkości od 1 do 4 cm cały czas są zielone.Czy jak nadejdą przymrozki ściać je i włozyć do pojemników z wodą?Jeszcze jedno pod trzema kanami skamieniało podłoze,wszystkie trzy padły,co było przyczyną tego zjawiska.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Skamieniałe podłożę to - brak rozluźniacza , ziemia się zbiła w jedną masę. Canny nie miały jak pobrać tlenu i padły , albo się utopiły.
Co do nasion trzeba poczekać aż uschną te otoczki i zaczną się otwierać . Niestety nie wiem czy można je ściąć i czy w wazonie dojrzeją.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Bogdanie, nie ma żadnych szans, by nasiona dojrzały w ten sposób.
Czasami podobny numer można jednak zrobić z liliami. Wykręca się pęd wraz z korzeniami znad cebuli i sadzi do doniczki.



La Belle Dame sans Merci.
Obrazek


siewka
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Mariola mam nadzieję, że nic nie uszkodził.
Bogdan ja we wrześniu usuwam większość małych nasienników, zostawiam tylko te najbardziej dorodne,
aby miały większą szansę dojrzeć. Czasem się to udaje, zależy kiedy przyjdzie przymrozek.
Te które nie zdążyły się otworzyć ścinam i dosuszam w domu nie otwierając otoczki(nie w wodzie), jak są prawie dojrzałe.
Możesz też przesadzić do donicy i przytrzymać w pomieszczeniu, tym sposobem dasz im więcej czasu, jeśli bardzo Ci na nich zależy.Powodzenia.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Dzięki za porady,zdecyduję się na przesadzenie do donic.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”