Canna - Paciorecznik cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Nie w ziemi - tylko w piwnicy :)
Wykopane kanny trochę przesuszam na działce , otrzepuje z nadmiaru ziemi ale nie bardzo dokładnie, zawijam w gazety i układam w kartonach jedną warstwę(wybieram takie niskie pudła) na wierzch jeszcze gazety zamykam pudło i wstawiam do piwnicy , tydzień temu przyniosłam oczyściłam i pędzę w skrzynce
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

adamanna bardzo dziękuję, nic innego mi nie pozostało, nie mam żadnej alternatywy i tak zrobię ale to dopiero za pół roku :) oj jak się cieszę że przed nami sezon i piękne kwitnienia :)
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ja to już nie mogę się doczekać aż to wszystko zacznie nam kwitnąć :tan
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ja też już przebieram nóżkami. W sobotę wsadziłam kłącza w doniczki a dziś już się kręcę wokół nich i dopatruję się nie wiem czego hhahahahha i sama się z siebie śmieję hhahahah
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ewa-s witaj to cudownie, jest nas coraz więcej. Ja zanim wyrosną trzymam w domu.
Marta ładnie się budzą.
Aniaann widać po liściach, że złapał wirusa. Tutaj masz wątek na ten temat, poczytaj też w necie.
Uprzedzając pytanie nie ma na to lekarstwa, jak trafi się chora sztuka najlepiej wyrzucić.
Widzisz piwnica się znalazła to masz gdzie trzymać, super, jak przechowasz w dużej donicy z ziemią to jak będą miały za ciepło
możesz odrobinę podlać a jak zaczną wyrastać to też coś poradzimy, ale to dopiero za rok.
Z czasem sama dojdziesz jak zimować, znając swoje warunki, jak widać każdy ma swoje metody. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Dziękuję Wam bardzo :) tak piwnica się odnalazła i spróbuję i mam nadzieję że się uda. Byłam w Castoramie i nie widziałam kann :)
ale dziś pojadę do Obi może tam zrobię zakup. Miłego dnia życzę :)
szylwester
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 kwie 2011, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Polecam zaglądnąć do dobrego ogrodniczego u mnie większy wybór niż w marketach. Kupowałem z firmy co ewa-s odmian chyba było z 15 jak nie więcej. Cena też dobra niewiele poniżej 5zł za ładne zdrowe kłącze.
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

W sobotę byłam w ogrodniczym sklepie i kupiłam wszystkie rodzaje jakie mieli :) ale to wciąż mało hhahahahah
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

szylwester, zgadzam się z Tobą. W moim ogrodniczym było ok. 10 odmian w cenie 5,5 zł. Ładne kłącza z wyraźnymi kłami.
Będąc w Le...c rzuciłam okiem na regał i przesuszone albo lekko spleśniałe były po 9,9 zł i 7,99 zł.

A teraz się pochwalę! Mam pierwsze kiełki:


Obrazek

Nie piłowałam ani nie ścierałam nasion. Zastosowałem się (z ogromnymi obawami !!!) do instrukcji na opakowaniu: wsadziłam na noc do zamrażarki a następnie zalałam wrzątkiem!
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Moje mrożonki też już wszystkie wzeszły :tan więc to mrożenie to chyba nie taki zły pomysł :wink:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ika2008 pisze: A teraz się pochwalę! Mam pierwsze kiełki:
;:63

Carmelka00, ja też mam 10 skiełkowanych, ale na więcej zebranych nasion (to z mojego ogrodu, więc część pewnie była niedojrzała przez późne posadzenie w tamtym roku kann :()

Ja właśnie zabieram się za wsadzanie do doniczek moich kłączy :D postanowiłam, że jedną dużą donicę z kilkoma kłączami małymi zostawię sobie na balkonie :)
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Muszę te wszystkie sposoby wysiewania zanotować bo będę walczyć z nasionami w następnym sezonie, oczywiście jeśli moje roślinki obdarzą mnie takimi :)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Nie wiem czy dobrze zaczynam. Posadziłem paciorecznika do doniczki. Wygląda tak na dzisiaj:
Obrazek

W ubiegłym roku miałem pierwszy raz ale późno kwitł bo pod koniec sierpnia. W tym roku chcę mieć kwiaty w czerwcu. :D
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”