Canna - Paciorecznik cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Tomku niedługo??? To można wiedzieć kiedy zaczynasz ścieranie, zdradzisz nam?
Ja czekam do lutego-marca bo nie mam miejsca na parapetach a jak przyjdą siewki to doniczkowe stracą swoją miejscówkę.
Co do narzędzi to wystarczy dobry papier ścierny, chyba, że ktoś ma sporo nasionek to jeszcze przydadzą się szczypce.
Właśnie przejrzałam swoje i marzę o wiośnie. Ciekawa jestem, ile mi wykiełkuje, bo z tym jest bardzo różnie.

Wszystkim życzę dużo słoneczka. ;:3
Tomeks118
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 cze 2013, o 00:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Iwonko nasiona ścieram na początku stycznia. Na spodek kładę ligninę nasiona i zalewam ciepłą wodą. Trzymam na grzejniku. Po kilku dniach skiełkują, jak w ciągu tygodnia nie skiełkuje nasionko, to raczej nic z niego nie będzie. Już niedługo się okaże.

Canna Sassy Sandy

Obrazek
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Oj, kusisz wcześniejszym siewem, kusisz, może i ja kilka spróbuję w styczniu a resztę później.
Tak samo robię, choć przyznam, że czekam dłużej niż tydzień na maruderów, czekam z nadzieją, że może choć jeszcze jedno więcej się wykluje.

Wyoming

Obrazek
eda1
100p
100p
Posty: 105
Od: 15 cze 2010, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Witam,
Widzę piękne, energetyczne kolorki, coś w sam raz dla mnie ;:215
A propos nasion, zebrałam kilka ze "zwykłej" kanny i chciałam spróbować uprawy, zepsułam trzy nasiona, żadne nie wypuściło kiełka ;:185 chyba nie mam ręki do nasion...
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Edytko nie wszystkie nasionka kiełkują.
Czy starłaś i położyłaś na mokrej watce w cieple?
Zerknij jak wyglądają starte tutaj.
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Iwonko, żeby dojść do tego co umieściłaś pod linkiem przekopałam się przez zimowe części wątków,ale nie żałuję trudu, bo nazbierałam wiedzy i mogę w odpowiednim czasie zabierać się do pracy. Fajnie, że nad tym czuwasz.
Pozdrawiam - Henryka
eda1
100p
100p
Posty: 105
Od: 15 cze 2010, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Iwonko, nasiona starłam i dałam na watkę, no chyba, że za chłodno im było, bo nie stały na grzejniku...
Na razie tyle doświadczeń, poczekam trochę i spróbuję z pozostałymi bliżej wiosny :D
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

No to ja swoje nasionka trzymałam chłodnym miejscu ,a tu czytam ,że trzeba w ciepłym ;:oj
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Witam się i ja Iwonko w Twojej już-niedowiary,siódmej części rewelacyjnego wprost wątku ;:433
Niesamowite i chyba bardzo rzadko spotykane odmiany nam prezentujesz wespół z trzema już Forumowiczami ;:oj
Kształty,kolory a przede wszystkim Twoje zdjęcia-rewelka ;:215
Życzę bardzo udanych siewów i pozdrawiam :wit
Tomeks118
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 cze 2013, o 00:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Obrazek
pozdrawiam Tomek
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Cudny widok tej zimy.
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Na jesień moja mama przywiozła mi kłącza które dostała od sąsiadki, niestety nie umiała powiedzieć co to za magiczne roślinki mają z nich wyrosnąć. Twierdzi że rośliny są bardzo wysokie i duże i zielone :tan nie ma jak dokładny opis ;) Wczoraj przeglądając mieczyki i dalie zauważyłam że powolutku z kłączami coś zaczyna się dziać, puszczają kiełki. Siedzę więc na necie i szukam co to za rośliny i jaka jest ich instrukcja obsługi... Wychodzi mi że to canny ale pewności nie mam dlatego prosiłabym o potwierdzenie. Jeśli miałam racje to mam je już teraz wsadzić do doniczki, czy poczekać do lutego chociaż i nie przejmować się tymi kiełkami?? Kłącz dostałam 4 sztuki, trzy mniejsze i jedną dość sporą która mi się do średniej doniczki nie zmieści. Czy mam je podzielić na mniejsze części tak żeby na każdej części zostało jedno zgrubienie z kiełkiem??? Aż się nie mogę doczekać lata żeby zobaczyć co z tego wyrośnie, dlatego prosze o rady żebym nie zepsuła.
Obrazek
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

To na mur kłącza paciorecznika ale na wsadzenie do donicy to jednak za wcześnie, one teraz odpoczywają. ;:173
Kłącza można dzielić ale ja bym poczekała bliżej wiosny. :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”