Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie głównie łososiowe pelargonie rabatowe, od strony południowej rosną najlepiej przy ciemnej ścianie w kolorze cegły.Miałam kiedyś na tym stanowisku surfinie, ale szybko ich żywot się kończył, najpierw szaleńczy wzrost, a potem mączniak.Od strony wschodniej już kupiłam pelargonie rabatowe w kolorze lawendowym, w tym samym kolorze mam też kilka brachyscome, posadzone w donicy miesiąc temu już ładna kępka, tylko słońca im brak.
W cienistych miejscach będą niezawodne niecierpki sułtańskie w różnych odcieniach różu i biel.Na tarasie zeszłym roku miałam ładne limonkowe petunie, więc do jednej donicy się pokuszę, zestawiając je z czymś fioletowym, białym, albo o ciemnych liściach.Też je pewnie szybko strawi mączniak, ale jedna doniczka to nieduża strata, a bardzo lubię kwiaty w kolorze limonki.Poszukam jeszcze na targach drobnokwiatowych begonii do wiszących doniczek na tarasie.I to chyba wszystko.
Przy wejściu do domu jest zadaszenie i cień, tam muszę sadzić rośliny już wyrośnięte i kwitnące, najczęściej więc jest to hortensja, a do uzupełnienia żurawki i bluszcz.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

A ja kolejny raz (choć co roku zarzekam się że już nigdy) zaopatrzyłam się w surfinie na okno południowe. Nie mogłam im się oprzeć w ogrodniczym, nowość Night Sky fioletowo niebieskie z białymi kropeczkami jak gwiazdy na nocnym niebie, śliczne.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
kitcar
100p
100p
Posty: 134
Od: 3 sie 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie standardowy zestaw na oknach.Pelargonia stojąca w kolorze krwisto czerwonym z dodatkiem komarzycy.A "brzydka" ściana zasłonięta wisząca pelargonią wymieszaną z kocanką i komarzycą.Na razie maleństwa ale jak podrosną to się pochwalę :D
Pozdrawiam Paweł
W niebie mnie nie chcą,w piekle boją się że nim zawładnę.
Dlatego jestem na tym forum.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Anastazja80 pisze:A ja kolejny raz (choć co roku zarzekam się że już nigdy) zaopatrzyłam się w surfinie na okno południowe. Nie mogłam im się oprzeć w ogrodniczym, nowość Night Sky fioletowo niebieskie z białymi kropeczkami jak gwiazdy na nocnym niebie, śliczne.
Ja kupiłam w Leroy M. o tej samej nazwie, ale chyba ... petunię (teraz mi kobieto dałaś do myślenia, bo może i moja to surfinia - tak byłam zauroczona tym niebiesko-fioletowym kwiatkiem w białe ciapki, że nawet dokładnie to już teraz nie wiem - a była z przeznaczeniem do doniczki na stół tarasowy i jak się okaże, że to jednak surfinia? - chyba na razie nie przesadzę jej do tej docelowej doniczki, bo może będzie potrzebowała jednak doniczki wiszącej).
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ninia nie wiem czy to surfinia czy petunia w każdym razie pytałam kupując czy będzie się zwieszać z doniczki i pani w ogrodniczym potwierdziła. W necie figuruje jako petunia ale na fotkach zwiesza się i piszą że z przeznaczeniem na balkony i tarasy.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

To na razie włożę ją do ozdobnej doniczki na stoliku - najwyżej później gdzieś ją zawieszę albo będę zmuszona namówić mojego M na zakup wąskiej a wysokiej doniczki... kolejnej... choć co roku mówię mu, że to już ostatnia (kosztuje 50 zł) - a chcę mieć wszystkie jednakowe - dobrze, że jeszcze te ratanowe produkują, tzn. dla mnie dobrze a dla M będzie dobrze jak któregoś roku już ich nie będzie w sprzedaży.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Witajcie :wit
W tym roku po raz pierwszy pomyślałam o ozdobieniu mojego ogrodu kwiatami. Część będzie w gruncie, a część w pojemnikach. Na pierwszy ogień poszła skrzynka po jabłkach, którą pomalowałam na biało i obsadziłam bratkami, goździkami, stokrotkami i niezapominajkami.
Następnie zakochałam się w zdjęciach lobelii zwisającej. Wycyganiłam od teściowej biały kosz i w białym wiaderku zasadziłam lobelię, uczep i w wolnych kącikach dałam wysiany przeze mnie zwisający żółty fiołek.
Teraz czekam na słońce, aby towarzystwo się rozrosło :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

:wit Posadzone, raz na różowo - jak wysadzę na działkę to co siedzi teraz w foliaku to wszystkie 3 skrzynki pójdą obok siebie na najdłuższą barierkę :D
Obrazek

Obrazek
to moje tegoroczne siane, za małe jeszcze wydawały mi się do skrzynek , więc dostały przejściową miejscówkę
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

mamaAmelka te delikatne sieweczki fiołka przesadź póki czas do osobnej doniczki, bo uczep bardzo szybko je zarośnie.Uczep trzeba sadzić z równie szybko i silnie rosnącymi roślinami(np. pelargonie, czy plektrantusy), bo delikatniejsze zdominuje i zadusi.
Mam nadzieję, że są otworki w wiaderku.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Selli7, dziękuję za rady ;:196 Dziś się za to zabiorę.

W wiaderku oczywiście są otwory, na tą okoliczność nauczyłam się używać wiertarki :D Takich wiaderek 7l mam sporo (po kwiatach ciętych z dyskontu B., oni je wyrzucają) i będę w nich sadzić pomidorki koktajlowe Tumbling Tom.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Też już wystartowałem, tylko wszystko poleci jutro do foliaka i garażu. Hmmm, a może się uda i przymrozków nie będzie.
Obrazek
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Darku, u Ciebie roślinki jak w pełni sezonu.
Znasz może odmianę petunii po lewej stronie?
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Niestety nie znam. Wszystkie te cuda kupuję u jednego sprzedawcy. Zawsze są zdrowe i już na starcie pięknie wyglądają. W tym roku jest spore opóźnienie z surfiniami. Może i dobrze. Ten tydzień trzeba jeszcze wytrzymać.
Pozdrawiam
Dariusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”