Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Seli to Adenophora (Campanulla) Gaudi Violet

rodzaj: Dzwonek
barwa kwiatów: fioletowa
Kwitnienie: lipiec - wrzesień
szerokość: 35cm
wysokość: 25cm
wysokość kwitnących roślin: 45cm
Stanowisko: słoneczne
Strefa: 6

Miałam w sklepie, na przyszły rok też będą. Tam trochę podgonione, bo u mnie zakwitną tak za dwa tygodnie w gruncie.

Jawier, wszystkie te rośliny są produkcji Vitroflory, są opisywane na ich stronie. Zdjęcia robiłam na drzwiach otwartych w tej firmie.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Aaa.. to Adenophora, czyli po polsku dzwonecznik.Ja znam dzwonecznik szerokolistny i wonny.Nie wiem czy inne zimują.Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Niezawodne pelargonie. Te są przetrzymane z zeszłego roku.

Obrazek
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Calamburka
100p
100p
Posty: 103
Od: 7 lip 2016, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lwówek Sląski

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Podobają mi się Wasze kompozycje. U mnie zawsze wieś tańczy i śpiewa, wszystkie kolory.

Obrazek
Pozdrawiam ciepło
Ewa

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=96856" onclick="window.open(this.href);return false;
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Widzę, że nikt tu nie zagląda, ale mam nadzieję, że ktoś zerknie do tego wątku i pomoże rozwiązać mi problem: ze trzy tygodnie temu kupiłam w ogrodniczym bakopę o pełnych kwiatkach z myślą o wsadzeniu ją w skrzynkę razem z surfinią - po zakupie kilka dni stała na dworze, jak zrobiło się zimno to wniosłam ją do domu i postawiłam przy szybie drzwi tarasowych od zachodniej strony (temp.16-19 stopni) i od tygodnia przestała kwitnąć - jak pomóc jej/zmusić ją do ponownego zakwitnięcia? (ponieważ nie ma nocnych przymrozków u mnie to od trzech dni stoi znów na dworze, tzn. zadaszonym tarasie od strony zachodniej). Pomóżcie mi rozwiązać ten problem, bo mam zamiar jutro lub w sobotę już powsadzać do skrzynek tylko nie wiem czy coś z kwitnienia tej bakopy jeszcze będzie - mam ją po raz pierwszy.
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Wysadź ją jak należy tj. do większej skrzynki i wystaw na dwór. Jeśli jest w dobrej kondycji (szkoda, że nie wrzuciłaś zdjęcia) z pewnością zacznie ponownie kwitnąć. Bakopa musi mieć słońce i nie lubi być przesuszana. Woli chłodniej niż za ciepło. Przestaje kwitnąć w okresie upałów i ponawia kwitnienie pod koniec lata.
A w przyszłości kupuj rośliny w maju - nie będzie problemu z przechowywaniem :wink: .
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ninia, u mnie bakopa kwitła z przerwami całe lato, nic nie przycinałam, przestawała kwitnąć, a po jakimś czasie lkwitła znowu.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie tradycyjnie jak co roku pelargonie :D zawsze były w jednym kolorze, a w tym będzie kolorowo wszystko przez to ze mnie w sklepie urzekły jedne , eMa inne, a że raz się żyje to kupiłam oba kolory :D sama wysiałam białe a zaszczepki udało mi się ukorzenić z wiśniowych - jednym słowem miszmasz - jak u przekupki w tobołku ;:306
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ninia, też nie mam dobrych doświadczeń z Bakopą. Myślę, że to kwestia nowych warunków. U producentów są zasilane profesjonalnymi nawozami, mają stały klimat, a brakiem kwitnienia reagują na zmianę otoczenia. Bacopa lubi słońce ale też stałą wilgotność ( nie można zasuszyć ziemi). W bardzo zacienionym miejscu mniej kwitnie.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dziękuję Wam za rady i pocieszenie. Nie były przesuszone, więc podejrzewam, że to może być wina braku słońca (a przynajmniej mam taką nadzieję), bo u mnie słońca jak na lekarstwo. Wobec tego wsadzę ją do skrzynki i postawię na docelowe miejsce: na południowo-wschodniej stronie chyba może być?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Zahamowanie kwitnienia u bakopy jest spowodowane zmianą warunków i trzymanie długo w małej doniczce.Najlepiej rośliny niezwłocznie po zakupie posadzić w docelową doniczkę, a tak wcześnie kupować można tylko w przypadku gdy ma się rośliny gdzie trzymać na wypadek zimna, deszczu.To musi być szklarnia, foliak, weranda, jasny parapet w garażu itp. Nie znoszą warunków domowych, nawet na krótko.Jeśli masz tylko mieszkanie, to lepiej wstrzymaj się z zakupem letnich kwiatów do połowy maja, tak by mogły od razu pozostać na powietrzu.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

W tym sezonie u mnie królują pelargonie rabatowe i petunie.
Czerwone , łososiowe i ciemnoróżowe pelargonie rozmnożyłam z własnych ubiegłorocznych, białe wysiewałam. Mam też kilka zakupionych oodmian i to będą dla mnie nowości.
Petunie, w kilku odmianach i kolorach wysiewałam i dziś właśnie wysadzałam do skrzynek.
Jeszcze mam kilka fuksji, z własnych szczepek ale nie mogę zapanować nad mszycami.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja planuję w tym roku głównie rośliny z siewu. Niskie słoneczniki, heliotropy, maciejka, niskie kosmosy, lnice marokańskie, białe aksamitki, różowe nasturcje, niskie groszki pachnące i smagliczki.
Do tego będzie donica z niskimi liliami oraz donica z fuksjami.
Chcę mieć wiejski mini ogródek na balkonie bloku w Wa-wie ;:3 ;:141
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”