Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

selli7 pisze:Wilec ziemniaczany bordowy powinien dać radę, do czerwieni pasuje.Lobelia na silnym w słońcu w lipcu zawsze mi padła, a jeśli nawet nie to ma pełno suchych i przekwitłych kwiatków, szpecących niestety, a przycinanie bezsensowne.
U mnie w zeszłym sezonie na południowej wystawie świetnie wyglądała biało- czerwona pelargonia i do tego biały wilczomlecz Diamond Frost.W tym roku też tak będzie.
Jednak zdecydowałam się na te wilce, normalny ziemniaczany i ten bordowy, tylko jest jedno zasadnicze pytanie, gdzie je kupić? Jeszcze batata znajdę w sklepie ale to będzie ten jasny a bordowy? Jakieś pomysły? Najlepiej to bym całą sadzonkę kupiła ale wątpie czy u mnie w mieście znajdę coś takiego. ;)
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Jakieś targi ogrodnicze w pobliżu? Prawie zawsze widuję tak żółte jak i bordowe.Albo wybrać się do jakiegoś ogrodnictwa.
Podobny problem sprawia mi wilczomlecz diamond Frost, w sklepach nigdy nie spotkałam, ale jest też na targu.Zawsze jednak kupuję na targach, tam do wyboru, w zeszłym roku kupiłam nawet pełnokwiatowy Diamond Star.
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja tam u siebie mam w balkonówkach posadzone dalie karłowe a w drugiej werbene z nemezją.na razie skrzynki Są w pomieszczeniu bo temperatura nie pozwala na wystawienie ich na balkon:(
W donicy rośnie mi dalia ale taka z tych dużych,już na parapecie się nie mieści.
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

bobinka102 tak rozchodniki okazałe miałam w skrzynkach, zimują w nich bez problemu, ładnie się rozrastają. Dobierałam różne odmiany żeby efekt był ciekawszy, ale najlepiej sprawdza się ten najzwyklejszy/gatunek.
Teraz skrzynki zlikwidowałam bo mam remont elewacji i zawartość poszła na działkę :)
Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Wróciłem właśnie z ogrodu gdzie obsiewałem jeszcze i nasadziłem dwie duże sadzonki lawendy,razem z poprzednimi będzie ich pięć.Wysiała mi się zeszłoroczna porcelanka. ;:oj Większość towarzystwa która pójdzie do gruntu i do skrzynek na razie siedzi w domu z uwagi na temperatury.Begonie wielkokwiatowe ładnie rosną z bulw w czterech odmianach kolorystycznych,million bellsy z sadzonek ładnie się rozrastają w skrzynkach i podwójne petunie Double star.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Kitty89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 mar 2016, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie balkon poludniowo-wschodni dopiero sie uczę co z czym, balkon posiadam od dwoch miesięcy i nie chce go zmarnować pustkami.
W marcu wysialam troche kwiatków: czubatke, gazanie, aksamitke, niecierpka, heliotropa i czarnuszke, dodatkowo trochę ziół na własny użytek bazylie, tymianek, koperek i szczypiorek. Próbuję również hodować pomidorki dwie różne odmiany.
W połowie maja wszystko trafi juz do donic docelowych i wtedy ewentualnie jeszcze dokupie jakieś sadzonki.
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Moje milosci:)Werbena przemieszana z daliami:) Bedą mam nadzieje pieknie kwitły na balkonie.


Obrazek
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dziś obsadziłam mój kolosalny kwietnik 118 sadzonek ;:224

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja dziś kupiłam czarne surfinie, będą posadzone z limonkowym wilcem ziemniaczanym na parapecie przy białej ścianie.Zobaczymy, być może będzie to miłość na jeden sezon, ale mnie zauroczyły i namówiła mnie córka, która lubi takie nowoczesne kompozycje.Jutro wybieram się na targi i pewnie znów coś mnie skusi, choć planowałam z 'balkonowców' zdecydowany umiar :)
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Imponująca kompozycja,Aniu. Czyli zimnych ogrodników nie będzie. Więc ja też obsadzam dzisiaj skrzynki i wysadzam jednoroczne do ogródka ;:138 Nareszcie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Na razie tylko obsadziłam kwietnik i jutro donice, ale do gruntu z jednorocznymi się jeszcze wstrzymuję, bo kwietnik zawsze mogę czymś okryć a pojedyńcze sztuki w gruncie już ciężej.
W zeszłym roku zimna Zośka dała mi się we znaki i teraz już nie ryzykuję :)
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

selli7 pisze:Ja dziś kupiłam czarne surfinie, będą posadzone z limonkowym wilcem ziemniaczanym na parapecie przy białej ścianie.
Zaszalałaś :lol: Też ją widzieliśmy, i taką pelargonię, ale nie odważyliśmy się kupić :roll:

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0679/7 ... 1450231649
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Śliczna, a gdzie ją widzieliście? Nigdy się z taką nie spotkałam.
Pozdrawiam, Marta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”