Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Fajna kompozycja ta trawka zimuje tzn. da się przechować na przyszły rok ??
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Niestety w naszym klimacie Majesty jest jednoroczna. Siałam po raz pierwszy i jestem zachwycona wschodami. Prawie 100% nasion wykiełkowało i siewki rosły bezproblemowo. Muszą jednak mieć cały czas temperaturę nie niższą niż 10 stopni. Jedna partię wyniosłam za wcześnie do zimnego garażu i niestety padła. Może gdyby przechować w warunkach domowych dałaby radę. Niestety nie mam żadnych doświadczeń. To duża rozplenica, ma około 90-100 cm, więc musi mieć dużą donicę.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Czy ktoś sadził do donic barwinek różowy (Cataranthus)? Widziałam dziś sadzonki w sklepie (zawsze dość późno są w sprzedaży) i zastanawiam się, ale nie wiem na ile się rozrasta i czy kwitnie do jesieni.Muszę niektóre nasadzenia odnowić, bo np. ginie (więdnie nie wiem dlaczego) Calibrachoa pełnokwiatowa, fioletowa.

Co roku mam też problem z pelargonią rabatową, białą i łososiową. Po masowym kwitnieniu (praktycznie jeden kwiatostan przysłaniał drugi) teraz po deszczu masowo przekwita, a pączków zbyt nie widać, choć ją umiarkowanie nawoziłam.Całe lato są takie nijakie, dopiero we wrześniu zabierają się znów za kwitnienie i gdy czas wyrzucać znów więcej pąków.Czy u was też tak jest?
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Kupiłam dwie sadzonki barwinka, ale niebieskiego :) Chciałabym obsadzić nim i tawułkami wysokie donice od północnej strony domu.

Również mam fioletową pełnokwiatową calibrachoa i niedługo po posadzeniu straciła prawie wszystkie kwiaty. Teraz powoli otwierają się w niewielkiej ilości nowe kwiaty. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na początku miałam w jednej doniczce właśnie calibrachoa i osteospermum, które nie przyjęło się i zaschło (sadzonka była już licha). W zastępstwie dałam begonię bulwiastą i calibrachoa nabiera wigoru. Ale jak już wcześniej napisałam: nie wiem czy ta zamiana kwiatów miała na to wpływ :)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

A nasionka miałaś ze swoich czy kupne??? Piękna trawka - są wiosną na rynku ale strasznie drogie. :roll:
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Selli7 mi również zaczęła usychać sadzonka fioletowej calibrachoe :( Już raczej nic z niej nie będzie :(

Wczoraj obsadziłam donice na północna stronę domu. Umieściłam w nich żurawki, barwinek, tawułkę Pumila, gajowiec żółty i turzycę Gold Fountains.

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

mamaAmelka mam Calibrachoe pełnokwiatowe w kolorze amarantowym, posadzone pelargoniami rabatowymi na razie w b. dobrej kondycji, kwitnie i rozrasta się pomimo tego, że kilka razy dość solidnie zmokły przy południowej ścianie.Ta ma inne liście niż wspomniana wcześniej fioletowa, bardziej sztywne i błyszczące.Zginęła mi fioletowa o listkach bardziej meszkowatych, miękkich, delikatniejszych.Ta fioletowa była pod szklanym daszkiem, zbyt ostrego słońca, ani deszczu tam nie ma, a pomimo tego wydaje mi się, że bardziej wrażliwa.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Moja stała w dość wietrznym miejscu. Przestawiłam ją w bardziej zaciszne i dam jej kilka dni.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

A to jeszcze co w donicach u mnie w tym roku -

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Również mam rozplenicę, ale słoniową Vertigo. Będę próbowała przezimować ją w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym.

Obrazek

Obrazek


Mini skalniak :wink:
Obrazek


Fuksje ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z dużej sadzonki hutujni sercolistnej (tułacz pstry) przeznaczonej na ogród oddzieliłam kawałek kłącza i zobaczę jak będzie rósł w pojemniku
Obrazek
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Selli7 u mnie na brak nowych kwiatów na pelargoniach stosowałam nawóz na zawiązywanie pąków o składzie NPK 10/30/20 kupiony w popularnym sklepie z fuksjami . Rośliny dość szybko wypuszczały nowe pączki i skracał si czas kiedy wyglądały troszkę gorzej. Sprawdzone na fuksjach, pelargoniach i hortensjach rosnących w donicach. :wit
Pozdrawiam, Małgorzata
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Niezbyt mam możliwość podkarmiać pelargonie, bo ziemia w skrzynce wolno przesycha( tak jakby korzenie nie pobierały wody), choć jest to stanowisko centralnie południowe, na parapecie.Nie wiem dlaczego, ale tylko w czasie umiarkowanych temperatur wiosennych/wczesnoletnich pelargonie dobrze tam rosną i kwitną, ziemia jak należy przesycha, co świadczy o zdrowiu korzeni i pobieraniu wody i składników pokarmowych.Gdy nastają upały korzenie jakby 'gotują się' w wilgotnej ziemi i nagrzanej skrzynce, zresztą dotyczy to również innych roślin na bardzo słonecznych stanowiskach.Odżywają dopiero (jak przeżyją upały) w drugiej połowie września i w październiku.Posadziłam je w ziemi do pelargonii z nawilżaczem Kronen.Nie wiem co to za wynalazek ten nawilżacz, ale chyba lepsza jest jakaś najzwyklejsza z dodatkiem piasku.Kiedyś tak sadziłam i pelargonie lepiej mi rosły, ale nie wiem czy to też nie jest kwestia odmian.
Generalnie na tym stanowisku nic dobrze mi nie rośnie i kwitnie. Gdy nastaje pełnia lata robi się 'bida z nędzą' :roll: .Dobrze czuje się tylko szary plektrantus za którym nie przepadam.

Już myślę o nasadzeniach jesiennych, z których część zostaje na zimę.Corocznym 'żelaznym', ulubionym moim zestawem jest wrzos, calocephalus i gaulteria z czerwonymi koralami.Gdy zmarzną zdobię krzaczek sztucznymi :wink:
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie podobnie jest z surfiniami, dokąd nie nadeszły upały było ok pięknie kwitły, gdy przyszły upały dzień w dzień od południowej strony po 40 stopni nie pomagało nawet 2 razy dzienne podlewanie, teraz troszkę ożyły, dziś je wyczyścił em i zastanawiam się czy ich nie podlewać rano i wieczorem nawozem, do tej pory robiłem to tylko na wieczór a rano sama woda, tylko obawiam się żeby ich nie popalić przypadkiem, bo dość słabo kwitną ,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”