Begonia bulwiasta

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Ja się właśnie obawiam częstego podlewania bo w zeszłym roku załatwiłąm tak begonie, jak już odbiła to znowu na zachodnim parapecie usmażyło mi jednego pęda :evil: Kiedyś rozmawiałam z osobą która miała piękne begonie i mówiła że podlewa codziennie obficie, to już sama nie wiem :?
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

na pewno lepiej jest przysuszyć niż przelać. Ja też się boje tego ich gnicia, ale te większe stojące w pełnym słońcu podlewam tak więcej i najwyżej popołudniu leciutko jeszcze raz. A jak nie mam pewności to wsadzam palca w ziemię i jeśli jest wilgotno, to nie podlewam :)
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta

Post »

A masz je może pod jakimś daszkiem czy tak na bezpośrednim słońcu? Ja też mam akurat w miejscu gdzie słońce jest góra 12-13- ta.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Jeśli mogę - nie mam wprawy w uprawie begonii bulwiastej ale mam begonię królewską (taką domową). Zawsze oszczędnie ją podlewam i rośnie jak szalona. Fakt, ma całkiem sporą doniczkę, ze 3 l. Wbiło mi się w pamięć, że begonie nie lubią ani słońca ani zbytniej wilgoci. A już na pewno nie można ich zraszać. Nie wiem, na ile to prawda.
Madzia ma rację - trzeba stale sprawdzać wilgotność ziemi i rzeczywiście lepiej rzadziej podlewać niż częściej.
Awatar użytkownika
ancyk33
200p
200p
Posty: 448
Od: 7 sty 2013, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Moje boginie w tej chwili wygladaja tak :
Obrazek Obrazek
Obrazek
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge ----Pozdrawiam -Nula
Moje parapetowce
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Nie wiem właśnie co stało się z moimi begoniami zrobiły się takie miękkie łodygi i się wywracają staram się lać oszczędnie wody a tu masz, znowu powtórka z rozrywki. Chyba że słońce dało za mocno czadu ehhhhh.... Jak się nie podniosą dożycia to daje sobie spokój z begoniami :/
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Słońce za mocno? Nie wydaje mi się Danutko...
Może za głęboko masz posadzone? I łodyga wystająca z bulwy jest ciągle w wilgotnej ziemi?Ja tak jedną straciłam i teraz bulw nie wsadzam głęboko, leciutko tylko zasypuję ziemią..
Radziłabym Ci kupić coś na grzyba, np. Previcur. Wyciagnąć begonię z doniczki i obejrzeć. Może zbiła się ziemia?Zalega wilgoć?Zła ziemia?I podlać tym środkiem.
Chyba, że bulwa będzie miękka z białym śluzem, to już może być źle..Ale tfu tfu, odpukać, odstukać...
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

To teraz przegląd moich begonii. Oczywiście zwisające są chyba najbardziej bezproblemowe. Najgorzej z odmianami Marmorata, Expresso..Długo się przyzwyczajały do nowego miejsca, ale nareszcie ruszyły.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Alenka pisze:Słońce za mocno? Nie wydaje mi się Danutko...
Może za głęboko masz posadzone? I łodyga wystająca z bulwy jest ciągle w wilgotnej ziemi?Ja tak jedną straciłam i teraz bulw nie wsadzam głęboko, leciutko tylko zasypuję ziemią..
Radziłabym Ci kupić coś na grzyba, np. Previcur. Wyciagnąć begonię z doniczki i obejrzeć. Może zbiła się ziemia?Zalega wilgoć?Zła ziemia?I podlać tym środkiem.
Chyba, że bulwa będzie miękka z białym śluzem, to już może być źle..Ale tfu tfu, odpukać, odstukać...

Właśnie dzisiaj sie przyglądnęłam jej z bliska i te giętkie łodygi na bank odpadną ale widze że wypuszcza nowe już to znaczy że będzie żyć. Nerwa mam bo tak mi pięknie skoczyły do góry i wogole z nimi nie miałam problemów w domu na parapecie a tu no musiałam może raz tak sobie myśle mocniej podlać i pewno datego mi padły :/
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Możesz się zaopatrzyć w coś na grzyby i podlewać profilaktycznie :) To dobrze,że żyją :)
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Mam previkura :)
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Begonia bulwiasta

Post »

moje na dzień dzisiejszy wyglądają tak lekko zniszczone po ostatnich wiatrach.
zwisające!
Obrazek
Obrazek
tu zwykłe przepraszam za jakość zdjęcia ale u mnie od rana świeci słonko.
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Violunia
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sie 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Moje begonki zaczynają pokazywać kwiatuszki :DObrazek
Obrazek
pozdrawiam wszystkich zawirusowanych ogrodem.
Violka
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”