Begonia bulwiasta cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Do poparzeń dochodzi najczęściej wtedy, gdy ulistnioną roślinę przestawimy z zacienionego miejsca na bardzo jasne. Jeżeli cały czas stoi na jasnym miejscu i ma wodę, poparzeń nie powinno być.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
JurekR49
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 15 lis 2016, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okol. Częstochowy, Śląskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moje begonie przechowuję w torfie, w pomieszczeniu nie ogrzewanym, gdzie temperatura waha się około 8 stopni a jak w lutym słońce będzie wyżej i dzień dłuższy to i temperatura będzie około 12 stopni. W zależności od temperatury i wilgotności na przełomie lutego i marca na bulwach pokażą się oczka i powoli zacznie się wegetacja.
Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
neska133
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lip 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Nie uwierzycie, wczoraj poszłam do piwnicy i co zobaczyłam ?
Otóż wszystkie moje begonie maja zaczęły rosnąć , popuszczały kiełki więc od razu włożyłam je już do ziemi.
Na dowód zdjęcie-
Obrazek
Więc proszę jeśli macie dziś czas zajrzyjcie do swoich begonii.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moje też już wystartowały kilka dni temu, ale to tylko 0,5cm noski - więc jeszcze poczekam trochę nim wsadzę do ziemi (może miesiąc jeszcze wytrzymają) - muszę przygotować im parapet a z tym trochę ciężko (mam kilkanaście sztuk).
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Witajcie :wit . Nie mogę znaleźć czym różni się begonia Pendula Cascade od begonii Illumination . Obie są zwisające ale czym się właściwie różnią ?? Czy może ktoś z Was wie ??
tin_t
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 6 gru 2013, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Czy już pora na wysadzanie do doniczek na parapet?
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moje bulwki są bardzo wysuszone, włożyłam do ziemi, pilnuję wilgotności, ale zobaczymy czy coś z nich będzie. Pierwszy raz przechowywałam.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Monika_Z123
50p
50p
Posty: 74
Od: 20 mar 2015, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moje też suchutkie, wczoraj 4 szt. powędrowały do doniczek. Dwa lata temu namoczyłam je kilka godzin i były ok, zobaczymy jak w tym.
Pozdrawiam, Monika
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

A moje przezimowały wszystkie - kilkanaście szt. (bardzo się cieszę, bo robiłam to po raz pierwszy) - puszczają kiełki, niektóre już mają 5 cm - muszę jutro zabrać się za wsadzanie.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moje też się budzą. W tym roku podpędzę je trochę w doniczkach i pójdą do gruntu. W tamtym roku kwitły ale słabo , może w gruncie będzie im lepiej.
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Witam,

czy ktoś kupował teraz bulwy w Lidlu i może wypowiedzieć się na ich temat. Często miałam na balkonie begonie, ale takie kupne z ryneczka i nie wykształcały mi przez lato bulw, więc właściwie nie wiem jak ona powinna wyglądać, tzn przeczytałam obie części wątku, przejrzałam zdjęcia, ale to nie to samo co na żywo. W tym roku chciałabym samodzielnie uprawiać z bulwy, widziałam, że są w Lidlu, ale wydawało mi się, że takie małe i zasuszone.

Halina
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Ja kupiłam i wydają się być ok. Posadziłam tydzień temu, więc na efekty trzeba jeszcze poczekać. Mam dwie odmiany - begonia 'Wummi Apfelblute'k'Double' ma małe bulwki ( tylko trzy są w opakowaniu), ale i sama roślina jest raczej nieduża, natomiast bulwy 'Bouton de Rose' (5 szt.) są większe. Na opakowaniach podane są średnice bulw i mniej więcej się zgadza. Niektóre miały już kiełki.
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Dzięki za odpowiedź, chyba wybiorę się do Lidla i jej kupię, chociaż może poczekam na przeceny, bo w moim Lidlu dużo ich leży i nikt nawet nie patrzy w ich kierunku. Myślałam, że może bulwki małe, dlatego nie ma zainteresowania. Na zdjęciach na forum bulwy begonii wyglądają tak okazale :D
Ja chciałam kupić Summerwings Orange i Apricot Picotte Lace (z Picotee były jakieś inne), ale takich nie wdziałam.
Halina
Pozdrawiam, Halina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”