Dalie wymagania,problemy - cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Pochwalę się troszeńkę ;:224

Obrazek
Kompletnie nie wiem co to za odmiana. Kupiłam w jakimś markecie, kłączowa była. Tyle, że potem ślimaki działały szybciej niż ona rosła. Może rozpoznajecie odmianę?

Jakiś miły ogrodnik zostawił pod kompostem popakowane karpy dalii. Rozejrzałam się czy aby nie czekają na kogoś innego. Oczywiście, że teraz leżą w mojej piwnicy ;:306 ;:306 Ich średnica to jakieś 30cm. Powinnam je przechować w całości czy dzielić?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Podziel wiosną, będzie łatwiej! Skoro karpy są takie wielkie, trzeba koniecznie podzielić przed posadzeniem na kilka części.
Nie wiem, co to za odmiana zaczyna kwitnienei, ale kolor ma ładny, warto o nią zadbać i na wiosnę zapewnić jej takie warunki, zeby zdążyła zakwitnąć w sezonie: dobrą ziemię i słoneczne stanowisko!
Może powinnaś wywiesić przy kompoście komunikat: "Zostawiasz dalie - napisz ich nazwę, albo kolor i wielkość!"
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Już dzisiaj spacerowałam po mojej 400m2 działce i szukałam miejsca pod dalie. I powiem, że zrobiłam błąd taktyczny bo wszystkie obrzeża działki mam już zasadzone krzewami owocowymi i dalie musiałyby rosnąć bez oparcia, ot gdzieś bliżej środka trawnika. Może też jest kwestia, że nie mam wyobraźni ;:224
Pozdrawiam Jola
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Aktualna temperatura -2,7. To już naprawdę mróz. Gdyby nie to, że mam mnóstwo cebul do posadzenia, to jeszcze bym nie wykopywała dalii, ale ułatwi mi to pracę w ogrodzie... ale smutno...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Przymrozki dzień po dniu i przy gruncie nawet -8 ,oj chyba dalie wykopię w tym roku wcześniej niż zawsze .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Witam miłośników dalii!

Po niedzielnym 11.10.br przymrozku po daliach zostały brzydkie łodygi.Sezon 2015 ja już zakończyłem! :(

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Witam miłych pasjonatów dalii!

Ja już wykopuję karpy dalii! To zdjęcie 1/2 części karp już wykopanych, następna część zostanie wykopana w sobotę.Zostaną jeszcze tydzień na tarasie by ziemia się przesuszyła i pojadą na 5 miesięcy do przechowania w bloku którym mieszkam!Życzę Wszystkim :D miłych wykopków daliowych.

Obrazek

Zdjęcia już "ściętych" dalii przez przymrozki to przykry widok dla ich miłośników! Lecz z tym trzeba się pogodzić,bo to jest normalne jeśli dalie dopadną temperatury minusowe!. Ja mam jeszcze posadzone dwie dalie(doświadczalne) przy wjeździe do garażu i te dalie bardzo pięknie kwitną i mają jeszcze dużo pąków kwiatowych.Lecz jednak jest to w mieście i ze wszystkich stron są budynki 4 piętrowe i tu przymrozek nie może się dostać tak szybko jak na przestrzeni działkowej!To takie moje małe refleksje o daliach w okresie jesiennym :(
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Rysiu myślę, że Twoje refleksje są trafne, bo mój ogródek osłonięty budynkami.
Chyba się pośpieszyłam z wykopaniem większości, bo sezon u mnie jeszcze nie zakończony. To obecne foto. :D

Obrazek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Pięknie jeszcze kwitnie.
Ja wykopuję swoje dopiero kiedy je mróz "zważy" :D
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

-Iwona- pisze:Rysiu myślę, że Twoje refleksje są trafne, bo mój ogródek osłonięty budynkami.
Chyba się pośpieszyłam z wykopaniem większości, bo sezon u mnie jeszcze nie zakończony. To obecne foto. :D
Witaj Iwonko
Twoje zdjęcie faktycznie pokazuje że kwiaty dalii są w dobrym stanie!Uważam że im dłużej przetrzymamy dalie w ziemi to dla nich lepiej,będzie krótszy okres wegetacji :)
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Miłko a co wyrosło z Twojej mieszanki Vancouver? Warto polować na nie w przyszłym roku?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Klusko! Wyrosła i zakwitła jedna piękna Akita albo coś bardzo podobnego. A dwie pozostałe nie zdążyły zakwitnąć, może w przyszłym roku.

Ostatnie jej zdjęcie:
Obrazek

wcześniejsze:

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.3

Post »

Rzeczywiście piękna :) To chyba zapoluję :) A karpy ładnie przyrosły? Ja nie mogłam uwierzyć, gdyż tydzień padało a ziemia na 10 cm jak popiół... niektóre karpy jak wsadzone tak wyjęte... Pod względem wodnym ten rok tragiczny...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”