Ogórecznik lekarski

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
dominika5790
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 mar 2014, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Ogórecznik lekarski

Post »

Kochani, macie jakieś doświadczenie z tą rośliną? Kiedy/gdzie/jak siać? Warto poświęcać mu miejsce wśród kwiatów czy raczej warzywnik jest jego miejscem?
Kupiłam nasiona i nie wiem kiedy najlepiej wysiać żeby w miarę szybko doczekać się kwiatów (jadalnych) :)
Mam możliwość wysiania go już teraz w szklarni do pojemników, ale nie wiem czy jest sens?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Ogórecznik lekarski

Post »

Nie warto robić rozsady gdyż posiany do gruntu w połowie kwietnia szybko rośnie i zakwita . Kwiaty to nie jedyna jadalna część tej rośliny , są nią również , a nawet przede wszystkim liście które smakują jak świeży ogórek i są świetnym dodatkiem do twarożku lub kanapki . Warto pamiętać tylko dwóch sprawach ,a mianowicie o tym że listki trzeba przed spożyciem posiekać i używać jak najmłodszych gdyż maja włoski ,które u osób nadwrażliwych mogą podrażniać przełyk , no i nie używać codziennie w ogromnych ilościach gdyż może obciążać wątrobę . Uważam że warto , ja mam go co roku , raz wysiany odnawia się sam ,zawsze mniej więcej w tym samym miejscu :wink:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
dominika5790
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 mar 2014, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ogórecznik lekarski

Post »

GERTRUDA bardzo Ci dziękuje za błyskawiczną odpowiedź :)
Wiem, że listki też są jadalne, na pewno będę jeść, wspomniałam o kwiatach bo mam na punkcie jadalnych kwiatów lekką obsesję :heja Powiedz mi, czy są naprawdę niebieskie czy wpadają w fiolet?
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogórecznik lekarski

Post »

Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”