Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.2

Post »

Poprzednią część wątku znajdziecie tutaj.





Tu jest wątek Mieczyki w donicach
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 31&t=20967


Nie sadziłam nigdy w donicach to nie wiem, może w powyższym wątku coś jest na ten temat.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Dzisiaj będąc na zakupach w Carrefour zauważyłem cebulki mieczyków na wagę(75gr. za 100gram) pomimo tego że nie mam już w domu miejsca na kolejną doniczkę kupiłem 9 cebulek.3 żółte mieczyki,3ciemno-różowe i 3 bardzo czerwone:D:D Jeszcze nie wiem gdzie ja je zmieszczę:D
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Moja mama wysadziła kiedyś mieczyki do doniczki, a potem do gruntu. Ja posadziłam miesiąc później bezpośrednio do gruntu o przepisowej porze. Wiecie jaka była różnica w kwitnieniu? Te doniczkowe zakwitły 3-4 dni wcześniej. Moim zdaniem naprawdę nie warto bawić się w doniczkowanie mieczyków.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Moje kupione cebulki dostały już kiełki ... czy można wsadzić je do małej doniczki takiej 5x5 a później wiosną wysadzić do gruntu?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Próbowałem :( Doświetlanie , wietrzenie , nawożenie , a i tak były wyciągnięte i słabe :oops: :oops: :oops: Może lepiej zapytaj Krysię jak je powstrzymać :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Przeczytałam wątek od deski do deski i jestem pod wrażeniem waszych pięknych kwiatów i umiejętności. :shock:
Do tej pory mieczyki sadziła teściowa, ale co roku po pierwszym deszczu i wietrze przewracały się i wyglądało to nieciekawie- powiązane sznurkami, połamane... :(

W tym roku postanowiłam wziąć się za tą część ogrodu i mam nadzieję pokazać teściowej :twisted: kto tu teraz rządzi. ;:163 ;:224 :heja
Zanotowałam bardzo wiele cennych rad i mam nadzieję, że w tym sezonie będę się miał czym pochwalić. :uszy
Na początek dokupiłam około 60 cebulek. Urzekła mnie między innymi mieszanka niebieskich mieczyków(na zdjęciu), ale nie nastawiam się na to, że faktycznie te kolory wyrosną. :wink: Jeśli chodzi o Green Star ;:167 to hmm.. miłość od pierwszego wejrzenia-musiałam je mieć!
Obrazek
Obrazek

W tym roku mam zamiar udokumentować wszystkie kwiaty na zdjęciach- będzie czym nacieszyć oczy w tak pochmurne dni jak dzisiaj.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Nie mogę edytować poprzedniego posta a widzę, że podwójnie umieściłam zdjęcie mieczyków Green Star. Naprawiam błąd, proszę o wyrozumiałość i zamieszczam mix niebieskich mieczyków :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Plum, zaryzykuję takie stwierdzenie: jeżeli nie zniechęcisz się trudnościami związanymi z uprawą mieczyków (a na pewno takich doświadczysz), to za rok, dwa trochę inaczej spojrzysz na te "holenderskie" odmiany i zapragniesz odmian kolekcjonerskich. :D

Powodzenia

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Plum słuchaj Adama , bo wie co mówi ;:108

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
można by tak długo na nie patrzeć ;:167 - więcej u naszej forumowej Anitki która nas zaopatruje i bez niej nigdy takie cacuszka nie zagościłyby w naszych ogrodach. ;:108

Zapomniałam o naprowadzeniu ;:223 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=25433
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Kochani, dziękuję za naprowadzenie-cuda. :shock: ;:180
Tylko wiecie... Jakby to powiedzieć... Teściowa do tej pory miała głównie czerwone i kilka białych mieczyków. :roll:
Jak zobaczyłam w sklepie te niebieskie i kilka innych cudnych kolorów to oszalałam z zachwytu. ;:1

Rotos- już teraz mogę przyznać Ci rację- po kilku sezonach z pewnością i te mi się opatrzą i będę szukać czegoś bardziej oryginalnego. Mam nadzieję, że się nie zniechęcę. :P

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Plum jednego Green Star miałam w tamtym roku i kwitł pięknie :) Kolor jak na opakowaniu - wszyscy podziwiali ,bo do tej pory były standardowe czerwone :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Jak myślicie mogę już wystawić swoje mieczyki na balkon??
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Mieczyki podzielmy się doświadczeniami

Post »

Temperatura ziemi przy sadzeniu mieczyków nie powinna być niższa niż 10 stopni C.
Ziemi w skrzynkach, donicach też. Nie sądzę aby w Białymstoku było już na tyle ciepło.
Wstrzymaj się jeszcze :)

Pozdrawiam
Adam
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”