Zatrwian wrębny

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zatrwian wrębny

Post »

To mój zatrwian niedawno przepikowany ten na pierwszym planie. W głębi suchołuska i bazylia.

Obrazek
;:3 :wit
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

W piątek zatrwiany powędrowały wreszcie do gruntu.Najpierw jednak woda w rzędy,gdyż ziemia robi się już sucha jak pieprz.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Witku można mówić o małej plantacji :D

Z jednej rośliny ile wyrasta łodyg z kwiatami ?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Seba przeoczyłem Twój wpis w gąszczu prac ogrodowych.To ile wyrośnie łodyg kwiatowych z poszczególnych roślin zależy w dużej mierze od ich kondycji.Właściwie odżywiona roślina potrafi wytworzyć nawet 12-14.
Moje zatrwiany zadomowiły się już na dobre w miejscu gdzie rosną pomimo panującej już trzy tygodnie suszy.Pierwsza rozeta liści ładnie im się już rozłożyła i są po pierwszym dolistnym potraktowaniu Calcinitem wapniowym.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Witku,
dziękuję za wstawienie zdjęć. Myślałam, że moim zatrwianom nie spodobało się przesadzenie w miejsce docelowe, ponieważ prawie wszystkie mają liście rozłożone na ziemi. A one tak mają :) Kilka osb pytało dlaczego mam posadzony mlecz :;230 , tak jest do niego podobny.
U kilku szt widać łodyżki, ale max po dwie.
Czy można go czasem podlać wodą z nawozem do roślin kwitnących, jeśli rośnie w gruncie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Całe szczęście Amelko że nikomu nie przyszło do głowy wyplewić mleczo-podobnego. ;:306 Masz już ;:333 sadzonki.Taka rozeta liści rozłożona na ziemi to w początkowym okresie wzrostu norma u zatrwianu,następne liście już będą bardziej się pionizować.Wyrastające pędy kwiatostanowe tak wcześnie zdarzają się na pojedynczych roślinach a najbardziej na żółtym.Czasami jak podlejesz rośliny nawozem do roślin kwitnących wyjdzie im tylko na dobre,ale najlepiej reagują i odwdzięczają się Amelko mocnymi łodygami kwiatostanowymi i pełnym mocnym kwiatem po dostarczaniu im wapnia co ok.10 dni.Ja daję im go w formie dolistnej. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

A zatrwian będzie zadowolony z saletry wapniowej (25% tlenku wapnia, 15% azotu całkowitego)? Tylko to z wapniem w nazwie mam aktualnie w posiadaniu :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Będzie Amelko. ;:108 Dla przykładu Calcinit Yara Livia którego ja używam ma 27 wapnia i 15 azotu.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Dziękuję serdecznie za rady. Wprawdzie nie mam go dużo (23 szt), ale nie zaszkodzi porządnie o niego zadbać :D
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Mi skielkowalo w tym roku około 8 sztuk z całej torebki. Ale w tamtym roku miałam tylko 3 albo4 krzaczki pięknie się rozrosly i ślicznie kwitly.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Ależ proszę Cię bardzo. :D Jak już przyjdzie na niego pora życzę Ci pięknego kwitnienia. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zatrwian wrębny

Post »

U mnie wschody były bardzo dobre, wiele wyrzuciłem bo nie miałem miejsca na małe sadzonki.
Niektóre mają już duże pędy kwiatowe ;:138
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Zatrwian wrębny

Post »

Miałeś rację Witku z tym żółtym kolorem ;:128 Dwie sadzonki jako pierwsze powoli zaczynają ujawniać ten odcień :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”