Sprekelia (Sprekelia formosissima)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A ja mam już drugi rok cebule i mi nie kwitną.W zeszłym roku były w ziemi w ogrodzie i wypuściły tylko liście a w tym roku posadziłam do doniczki w domu i znowu wyszły same liście takie cieniutkie więc chyba nie zakwitnie :cry:
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

anulko..musisz uzbroić się w cierpliwość..moja też w tamtym roku nie kwitła...........
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Tez nie kwitnie :-(

Post »

Moja sprekelia posadzona w kwietniu tez nie kwitnie :cry: . Wypuscila sliczne listki a kwiatow zero. Moze powinnam ja wiecej nawozic :?: Za to hippeastrum susan kwitnie cudownie :D Tez posadzona w kwietniu. Wystawilam ja na balkon :D
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

swoją sprekelię..tę która jest wyżej wyniosłem do szklarni na działkę..zakwitła ponownie..
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Sprekelia urodziwa /Sprekelia formosissima/

Post »

A ja wczoraj wsadziłam do doniczki cebulę sprekelii, która była zasuszona. Mam ją od wiosny zeszłego roku. Ładnie rosła ale niestety nie kwitła :( Wsadziłam ją całą do doniczki tylko czubek jej wystaje z ziemi. Delikatnie podlałam i postawiłam na zachodnim oknie. W sumie to nie mam doświadczeń z tym kwiatkiem. Czekam na cenne wskazówki doświadzczonych forumowiczów w tym temacie i z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
fibius
200p
200p
Posty: 229
Od: 19 lut 2008, o 00:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Jest to w miarę łatwa roślina choc rzadka. Najlepiej było ją zaprawic jakimś środkiem grzybobójczym. Hodowlą nie odbiega zbytnio od innych cebulowych hodowanych w doniczkach.



PS - sam kupiłem ostatnio cebulkę sprekelii. Mam nadzieję że zakwitnie i będzie zdrowo rosła ;)
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Też kiedyś miałam sprekelię. Dopóki rosła w domu w doniczce to kwitła. Potem coś mnie podkusiło wsadzić na działkę. Zginęła biedaczka. :cry:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

To i ja się pochwalę swoją:
Obrazek

Rośnie w ogródku ale w donicy. Miała na razie dwa kwiaty, jeden po drugim.

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Piękne te sprekelie - gratuluję :D Moja ma już drugi rok, rośnie w doniczce na balkonie i jeszcze nie kwitła :( Ma duzo lisci, sa ładne, zdrowe a kwatu jak nie wiadać tak nie widać :(
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Też jestem ciekawa- mam od tamtej wiosny- raz jedna zakwitłai tyle...W donicy jest ich kilka. Myślałam, że tego roku zakwitnie- niestety nie.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
albi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 28 maja 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Moja

Post »

Bardzo podoba mi sie ta roslina, wsadzilam do doniczki 3 cebulki w marcu tego roku (2008) wypuscily listki i zakwitla jedna:
Obrazek

Na poczatku maja wsadzilam do gruntu na dzialce czwarta i wypuscila z ziemi piekny kwiat:

Obrazek
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A ja znów wsadziłam kilka dni temu cebulki Sprekelii do doniczki, postawiłam na poludniowym parapecie. Już widać zielone listki :D Ciekawe, czy zakwitnie tego roku... :?: Bo jak dotąd to sie tylko byczy i nie kwitnie :( A tak dbam o nią :!:
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

Jeśli cebulka nie jest mała i będzie miała jedzonko to zakwitnie na pewno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”