Surfinia problemy w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
szudar
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 lip 2009, o 15:05
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Dziękuję!
Potrzebowałem potwierdzenia bo jestem zielony (bardziej niż te liście surfinii).
:-)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Jak mączniak zaczyna być widoczny, to niestety żadna chemia już go nie zatrzyma, roślina jest stracona niestety :?
szudar
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 lip 2009, o 15:05
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Ja nie poddam się bez walki ;-)

Zakupiłem dziś Amistar 250 SC i wykonam oprysk. (może się jeszcze uda je zachować)

Zmoderowano( nie na temat). Iwona
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Ten Amistar, więcej kosztował niż nowe surfinie, które można kupić teraz po 3 zł. Pozostaje jeszcze problem podtruwania siebie i swojej rodziny chemią. Ja bym sobie odpuściła.
Monika_Z123
50p
50p
Posty: 74
Od: 20 mar 2015, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

A co może dolegać moim kwiatom?
Obrazek
Myślicie że to może być brak żelaza? Codziennie podlewania były wodą z nawozem do 10l wody ok. 5g krystalonu czerwonego.
Pozdrawiam, Monika
KarolinaA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2020, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Surfinia więdnie

Post »

Witam :D chciałam się poradzić, co może dolegać mojej surfini? Wszystko było z nią dobrze, pięknie kwitła do czasu aż przyszły cieplejsze dni i teraz wygląda tak. Podlewam ją codziennie wieczorem I nie wiem, czy to więdnięcie spowodowane jest przesuszeniem, czy może przelaniem, a może czymś jeszcze innym :roll:. Raz w tygodniu nawóz. Z surfinią po drugiej stronie dzieje się to samo :( może doniczka jest za mała i stąd ten problem (jak ją sadziłam to korzenie prawie dotykały drenażu)? Proszę o jakieś rady jak je uratować :(

Obrazek
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Surfinia więdnie

Post »

A podlewasz ją kiedy ma sucho czy po prostu codziennie? Może faktycznie jest przelana.
KarolinaA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2020, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia więdnie

Post »

Jak jest sucho. Zauważyłam też, że takie ostre słońce powoduje to więdnięcie :( wczoraj był skwar i
przywiędła, podlałam wieczorem i dzisiaj ożyła- jedna i druga. Nie wiem czemu tak się dzieje :( inne surfinie od tej samej strony południowej kwitną ładnie nawet w takim skwarze :D
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia więdnie

Post »

Jest z jakiegoś powodu źle, albo słabo ukorzeniona, dlatego nie wytrzymuje na słońcu.Może posadziłaś osłabione sadzonki? Ta odmiana surfinii bardzo szybko rośnie i czasem widuję w sprzedaży mocno wybujałe w malutkich doniczkach.System korzeniowy jest już wtedy dość mocno przerośnięty i później ma problem z ukorzenieniem się szczególnie gdy ma zbyt mokro.Łatwo go zalać.
KarolinaA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2020, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia więdnie

Post »

Hmm w sumie jak je kupowałam to były już dość mocno wybujałe, ale wyglądały na zdrowe. Możliwe, że za bardzo je podlewałam odrazu po posadzeniu i dlatego słabo się ukorzeniły :( jak je mogę uratować? Czy jak dam je na jakiś czas do cienia to się lepiej ukorzenią i nie będą więdły na słońcu ? :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia więdnie

Post »

Dać do cienia i podlewać gdy przeschnie.Jeśli ziemia z wierzchu się zasklepiła to można lekko ją wzruszyć patyczkiem.
KarolinaA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2020, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia więdnie

Post »

Oki :D bardzo dziękuję za radę :)
KrzysiekKS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lip 2020, o 07:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Surfinia problemy w uprawie

Post »

Witam.
Zaczynam moją przygodę z surfiniami. Od jakiegoś czasu obserwuję niepokojące zmiany na liściach moich surfinni.
Szukałem już w różnych miejscach i nie mogę znaleźć informacji co to może być. Jak i czym mogę z tym walczyć?
Proszę o pomoc.

Obrazek
To jest spód liścia. Wygląda jak pogryziony lub poparzony.

Obrazek


To jest góra liścia. Udało mi się uchwycić jakieś małe żyjątko, ale to chyba nie jest przyczyna bo widziałem to tylko raz.

Z góry dziękuję za pomoc.

Wstawiasz za wielkie zdjęcia, zmniejszyłam. Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”