Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

Nie zbieram, same się rozsiewają po ogrodzie, tak jak nagietki.
W tym roku ich nie przesadzałam, bo rosły wzdłuż siatki ogrodzeniowej, gdzie były w zeszłym roku.
W przyszłym roku spróbuję nad nimi zapanować. :D
Rok temu robiłam z nich polskie kapary, ale nie wzbudziły zachwytu Męża, więc odpuszczam. Do sałatek zapas jest :wink:
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

Do sałatek dodajesz , a możesz podać przepis ? Chętnie spróbowałabym jej .....
Bożena
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

Limonkaa, ja dodaje do rożnych sałat liscie i kwiaty, do makaronu i pesto robię z nimi. Sa pyszne :-) Na kanapki mozna sobie kwiatki położyć, swietnie kolorowo wyglądają i sa smaczne :-)
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

Nie jestem zbyt przekonana i dlatego nie robiłam takich potraw, ale czytam i widzę że to się coraz częściej spotyka na naszych stołach .....
Bożena
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

Przepis wzięłam z jakiegoś przepisu Babuni w internecie. Wiem, że trzeba obgotować, odsączyć a potem zalać zalewą (był tam cukier, ocet winny, jakieś przyprawy). Raczej taka zabawa, bo owocków mało, więc i słoiczki maleńkie. Marynowane owocki zaostrzają smak sałatek, zwłaszcza z majonezem.
Pochwalam zastosowanie latem w surówkach kolorowych kwiatów i młodych listków nasturcji :D
Smaczne to i zdobi :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

limonkaa pisze:Nie , błąd, zbierasz brązowe i suszysz żeby nie zapleśniały , nasturcji nasionka do zbioru są koloru brązowego....
Dobra, a jak mi opadają w stanie zielonym ?
Pierwszy raz mam nasturcje i tez się czaję na nasiona. Dawno temu zrywałam nasiona u znajomego ale one faktycznie były szare/brązowe i wisiały na roślinie w miejscu po kwiatkach.
A moje lecą w stanie zielonym. Same, nawet bez trzepania krzakiem. Ładne , bez jakichś zapleśnien czy uszkodzeń. Potem na ziemi szybko brązowieją. Zebrałam trochę wcześniej i już wszystkie są ciemne i suche.
Czy to nie jest tak, że to ta otoczka/ owoc jest zielony, ale nasionko w środku jest już dojrzałe?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy zebrać nasiona nasturcji?

Post »

Foxowa, będą ok tylko dobrze je wysusz. Ja też takie jeszcze zielonkawe zbieram, często już z ziemi. Wysiałam takie własne nasiona w tym roku, nasturcje pięknie zakwitły.
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”