Lilia himalajska

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
misia53
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1446
Od: 3 paź 2011, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Lilia himalajska

Post »

Czy posiadacie lilie himalajska ,prosze o poradę ,mam ze swwoja problem w ubiegłym roku mi nie zakwita,prosze poradzcie ;:7 jjestem zielona
Mój ogród - moje marzenie
Moje nadwyżki
https://plus.google.com/photos/11666739 ... 490/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Lilia himalajska

Post »

:wit
nie mogę Ci nic poradzić bo moja padła miesiąc po posadzeniu ,a zastosowałam się skrupulatnie do wszystkich rad sprzedającego :(
a wpisuję się bo sama jestem ciekawa jaki błąd popełniłam
może kupię ją jeszcze raz :roll:
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilia himalajska

Post »

Szukajcie pod Cardiocrinum.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilia himalajska

Post »

Ja posiadam lilie ;:oj w tym roku zakwitła i wrzucę zdjęcie tylko muszę sciągnąć z aparatu na komp. Moja lilia jest posadzona w duzej donicy i stoi między wyzszymi krzewami, także ma półcieniste stanowisko. Co najważniejsze w uprawie tej lili:
1. Należy ja posadzic płytko, tzn żeby górna część cebuli wystawa nad ziemia na ok. 5-10 cm
2. Swoja posadziłem w substracie torfowym i dodałem do podłoża nawozu , azofoski ( tylko nie dużo! )
3. Umiarkowanie podlewać przede wszystkim uważać z przelaniem. Ja na powierzchni podłoża lekko zruszałem ziemię, żeby był przewiew.
4. Doglądać i chronic przed: ślimakami i poskrzypkami ( takie czerwone chrzaszcze co lubia lilie i inne cebulowe). Wiadomo podziurkowana jest mało atrakcyjna..
Dlaczego posadziłem ją w donicy , bo wiadomo, że ta lilia jest monokarpiczna , czyli po przekwitnięciu cebula obumiera, a obok tworzą się małe potomne cebulki ( zakwitną przy optymalnej uprawie za 4 lata). W takiej uprawie mam kontrolę nad lilią, mogę ją przenosić w cieniste miejsce , chroniąc przed słońcem, ślimakami,czy nadmiarem deszczu. Poza tym potomne cebulki swobodnie bedą sobie rosnąć w donicy, którą mogę przenieść do chłodniejszego pomieszczenia na zimę.Wada jest taka, że jest niższa niż podają w informacjach. Moja miała 175 cm wzrostu, wydała 9 kwiatów i przepieknie pachniała ( szczególnie nocą). Uwaga jest taka, że przeciez donice mozna wkopać w ziemię. A i jeszcze ważna istotna sprawa, kiedy zdecydujecie sie na uprawe lili w gruncie wybierzcie dla niej miejsce pod drzewami, półcieniste stanowisko i najlepiej z nachylonym terenem, żeby woda nie zbierała sie w obrebie cebuli tylko, nadmiar jej spływał w dół. I konieczny palik i przywiązywanie, bo silniejsze wiatry moga ją złamać.
Zdjęcie wkrótce :D
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Lilia himalajska

Post »

To i ja czekam na zdjęcia . W tym roku wysiałem trochę nasion tej lilii ale niestety nic mi nie wyrosło pewnie popełniłem jakiś błąd . Ale na wiosnę muszę kupić cebulę tej lilii albo jeszcze na jesieni :D
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilia himalajska

Post »

wow z nasion uprawa to istna gehenna. Po pierwsze na wykielkowanie trzeba czekac do 18 miesiecy, a potem kolejne 4 lata na podrośniecie cebuli i zakwitnięcie. Najlepiej zakup sobie cebule na wiosnę.A o to zdjecie mojej lili:
Obrazek
Obrazek
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Lilia himalajska

Post »

Tak, ale cebula kosztuje 60zł. :roll:
Pozdrawiam, Mateusz
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilia himalajska

Post »

Zapraszam do wątku o tej roślinie:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... ka#p221153

Po co pisać w dwóch wątkach, skoro w tamtym jest już 18 stron i wiele rad..
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilia himalajska

Post »

Mam nadzieję, że nie zaśmieciliśmy tego forum kolejnym króciutkim watkiem o lilii. ;:173 Porównując ile jest watków o trawie i trawniku w dziele byliny...., to ten o lili to mały pikuś. :shock:
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lilia himalajska

Post »

Lilię himalajską próbowałem hodować z nasion ale mnie się nie udało,nasiona siedziały w doniczce cały rok aż w końcu całe podłoże pokryte było pleśnią :(
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Lilia himalajska

Post »

Mam podobne doświadczenia - przez kolejne dwa lata wysiewałam nasiona zgodnie z otrzymaną od sprzedającego instrukcją. Nic mi nie wyrosło. Chyba już nie będę więcej próbować.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Lilia himalajska

Post »

dawidbanan pisze:Zapraszam do wątku o tej roślinie:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... ka#p221153

Po co pisać w dwóch wątkach, skoro w tamtym jest już 18 stron i wiele rad..
Tak jak napisał Dawid, proszę kontynuować temat tutaj. Ten zamykam.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”