Galeria.Dalie Stanisława cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Uważam że zdjęcia + nazwa odmiany dalii pana Stanisława Lipienia są wspaniałe! Myślę że te 300 odmian, które posiada pan Lipień zagoszczą w tym temacie : "Dalie.....pasją i miłością......."
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
falkenburg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 738
Od: 7 wrz 2009, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północny-zachód

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Witamy Panie Stanisławie.

Od kilkunastu lat zakupujemy u Pana i co roku znajduje coś ciekawego. Właśnie siedzimy przy nowym katalogu i zastawiamy się co tu wybrać. Trudny wybór bo miejsca w ogrodzie nie przybywa.

Pozdrawiamy
Małgorzata i Krzysztof
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Kolekcja cd.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
1.MINGUS JOSHUA/289/,2.BABYLON PURPUR/263/,3.MAKOWA PANI/204/,4.CAFE AU LAIT/276/,5.LESK/570/,6.HY CLOWN/208/,
7.HAPET HASSL./598/,8.GATSBY/89/.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Sprostowanie: poz.6 Enkan/96/ , powinno być: poz.6 Bodacious /50/

Kolekcja cd.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
1.ALPEN DREAM/515/,2.APOKALIPSA/546/,3.BEN HUSTON/446/,4.BIEDERMANNSDORF/401/,5.BLUTENMEER/560/,6.ELSIE HUSTON/13/,7.GRYSONS NAOMI/550/,8.HAPET FOCUS/121/,9.INCANDESCENT/557/,10.LIGHT MUSIC/47/,11.MINGUS IDA/448/,
12.MINGUS RANDY/527/.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Jeszcze światecznie,może kilka kompozycji daliowych prezentowanych na wystawach w 2012 r.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Witam
Podziwiam Twoją kolekcję dalii jest cudowna.Mam kilka odmian ale takich perełek jak zobaczyłam u Ciebie to tylko " pozazdrościć"
Miłego dnia życzę :wit
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Te "perełki" i wiele innych,które zaprezentuję są osiagalne i do nabycia u Stanisława.To tylko skromna część ogromnej kolekcji.
Osoby zainteresowane proszę pisać do Stanisława pw.
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Piekne masz dalie,ja przesiedziałam Świeta z katalogiem ,śledziłam Twoje dalie i toszkę dalii wyszło mi do zamówienia u P.Stanisława.Tylko mam problem ze znalezieniem miejsca u siebie dla nich :;230 , ale coś się przesunie. :;230
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3233
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Witam wszystkich poświątecznie,
dwa słowa w kwestii nazewnictwa stosowanego dla dalii. Wydaje mi się, że nie do końca jest prawdą, że tak samo wyglądające egzemplarze dalii mają różne nazwy. Nowe odmiany tworzy wielu hodowców i często się zdarza, że niektóre egzemplarze różniące się nazwami, są bardzo do siebie podobne, jednak nie identyczne. Na pewno posiadają różnicujące je cechy, które to różnice dla naszego niewprawnego oka mogą być niezauważalne. Zwłaszcza, że często oceniamy wygląd ze zdjęcia. Zawierzmy więc hodowcom, oni testują siewki przez kilka lat, zanim je zarejestrują jako nowe odmiany. Zdarzy się więc, że dalie są do siebie podobne, ale nie identyczne. Podobnie jest zresztą z innymi kwiatami, które dość łatwo się krzyżuje (np. liliowce) i podobnych do siebie odmian jest wiele. Taka sytuacja nie powinna nas zniechęcać do sadzenia tych piękności w naszych ogrodach. Wracając do tematu ... Zauważyłam, że w nazwach często pojawiają się błędy, co jest niechlujstwem sprzedających i przygotowujących katalogi oraz opakowania. Jeśli chodzi o dalie od pana Stanisława, to nazwy są zweryfikowane pod względem ich poprawności z alfabetycznym spisem wszystkich zarejestrowanych, który to spis można znaleźć w internecie (World Dahlia Directory). Jeśli czegoś tam nie znajdziecie, to znaczy, że albo nazwa jest pomylona, albo odmiana jeszcze nie została zarejestrowana, gdyż zarejestrowanie jest kosztowne i trochę trwa w czasie. Jednakże w/w alfabetyczny spis dalii znacznie ułatwia dotarcie do właściwego zdjęcia o ile zostało opublikowane w internecie, co pozwala (przynajmniej mnie) w zamówieniu czy kupieniu tych odmian, które chcę mieć w swoim ogródku. Co do kupowania w sklepach, na allegro i innych niesprawdzalnych miejscach - ja unikam jak ognia(!) po pierwsze: dlatego, że często się zdarza, iż zdjęcie na opakowaniu zupełnie nie odpowiada temu, co potem z kupionej bulwy wyrośnie, po drugie: jakość tych bulw pozostawia wiele do życzenia i często po prostu nic z nich nie wyrasta (!), po trzecie: ceny są zdecydowanie za wysokie (na ogół ok. 6 zł za jedno byle jakie kłącze) i wreszcie po czwarte: ze zdrowotnością tych bulw bywa różnie - bywają zawirusowane, co może przenieść się na nasze zdrowe rośliny i w konsekwencji umniejsza naszą, czasami długo gromadzoną, kolekcję. Wynika z tego, że najlepiej pożądane odmiany pozyskiwać ze sprawdzonego miejsca albo od znajomych, bo wtedy wiemy, co nam z bulwki wyrośnie. Sami również musimy przeglądać swoje bulwy i zwracać uwagę na wygląd roślin w czasie wzrostu - w przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian chorobowych bezwzględnie takie egzemplarze usuwać. Starajmy się również zmieniać corocznie miejsce sadzenia bulw, chociaż czasami jest to utrudnione, bo miejsca w ogrodzie brakuje nam zawsze...
Pozdrawiam,
Barbara
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

piękne!!!
a te kompozycje.... ;:oj
też posiadam dalie od pana Stanisława i jak większość osób zawsze mam problem z wyborem bo jedna piękniejsza od drugiej ;:224
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Kolekcji cd.- tym razem nowosci 2013 ,oczywiście ta część,do której znalazłam fot. w DAHLIENVERZEICHNIS .
Przypominam,że numer przy nazwie,to nr danej odmiany w katalogu hodowcy.Miłego oglądania ;:224
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
1.GARDEN SHOW/234/,2.HAPET CHARMANT/556/,3.HAPET BLUE EYES/304/,4.HAPET DOLCE VIYA/572/,5.HAPET MONA LISA/323/,6.JETFIRE/204/,7.MANIAC/412/,8.PINK CHARM/605/,9.RAISA/616/,10.REBECCA'S WORLD/379/,11.RED KING/436/,12.RUSKIN SPLENDOUR/257/,13.SANDIA SHOMEI/160/,14.SORBET/604/,15.TAUM SAUK/593/,16.TSUKI YORI NO SHISHA/7/.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

lanceta wielkie Dzięki za kolejne zdjęcia kompozycji z wystaw i fotki poszczególnych odmian dalii rosnących u pana Stanisława.

Mam do Ciebie maleńką prośbę - dla mnie sycenie oczu urokiem dalii to wielka uczta ale chcę wiedzieć też jaka to odmiana. Wstawiasz listę na dole z numerkami przy nazwie ale jak fotek jest sporo ( w ostatniej sesji 16) to dostaję oczopląsu bo mając spore problemy ze wzrokiem powiększam stronę i policzenie zdjęć od góry do określonego numeru czasami jest kłopotliwe .
Czy sprawiłoby by kłopot pisanie numerku przy wstawianiu zdjęcia - bardzo Cię proszę ;:196
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie ........ pasją i miłością.......

Post »

Sama ciągle się uczę,spróbuję przy następnej prezentacji-dziękuje za cenną uwagę,to już druga "w tym temacie".
Postaram się,sama ostatnio liczyłam od góry i myliłam się........ :;230
Kochani- kolekcja jest spora ,będzie co do wiosny oglądać.....będą komentarze Stanisława na temat jego wystawowych "gwiazd".
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”