Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

To je teraz wynieś na dwór. W nocy jest trochę mrozu to je schłodzi. Na 35 dni przed Bożym Narodzeniem wnieś je do ciepła. 30 - 40 dni w zależności od odmiany.Nie nawoź . Jest za mało światła, by ten nawóz był wykorzystany. One kwitną z zapasów zgromadzonych w cebulkach.Będą się regenerować w gruncie.
Przepraszam, podałam dane dla tulipanów, nie 35 dni , a ok 20-25.
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

emalia112 Czy powinienem stopniowo obniżać temprature,skoro tak długo były w cieple by wyniesc na balkon?
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

On ma je w piwnicy przypuszczam, że temperatura tam jest ok 5-7 st. Teraz trzeba obniżyć temperature poniżej 0 st wystarczy na pare godz na dobe. Ale nie mniej niż -10. W doniczkach niższa jest nie wskazana.
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Jak to w bloku u mnie w piwnicy będzie 18-19 st.C Wiec dlatego pytam czy trzeba stopniowo im obniżać temperature.Chciałem tez zapytać,piwnica była ciemna.teraz doniczke mam w mieszkaniu na parepecie przy otwartym oknie,czywiście nie cały czas wietrze.:)Zauwazyłem ze wychodzi z ziemi mala roślina.czy ona ma być nadal zasłonieta by nie docierało słonce czy odkryć ją?
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Odkryć i schłodzić..Wystaw na balkon, pilnuj wilgotności. Wniesiesz do domu na początku grudnia. No chyba, że będą mrozy -15 st. Temperatura 0, -5 st jest najbardziej korzystna dla cebulowych przed okresem kwitnięcia.Jeżeli temperatura będzie wyższa jak 10 st roślina nie potraktuje tego jako okresu schłodzenia., który jest niezbędny do zakwitnięcia. Owszem niektóre silne cebule czasem zakwitną bez tego okresu, ale kwiaty będą zaśniedziałe nie rozwiną się tak jak mogłyby i szybko zaschną.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

korona cesarska szybka odpowiedź

Post »

Proszę o szybką odpowiedź.Z góry dziękuje.Kupiłem dziś dwie cebulki dwóch odmian Korony Cesarskiej.Czy mogę je posadzić jeszcze czy już za późno,bo chciałbym je mieć?Czy dać teraz jakiś nawóz czy nie?Może być obornik na góre?Pani w sklepie powiedzaiła mi że mam ją wsadzić w ziemie ogrodową uniwersalną i to wystarczy na zimę,zaś na wiosnę dać nawóz do roślin cebulowych z agrecolu.W miejscy gdzie chcę je posadzić dominuje glina,ale dołek który wykopię dla korony wysypię uniwersalną.Proszę o porady bo to dopiero początek mojej fascynacji tymi roślinami.Jutro chcę je posadzić więc prosze o szybką odpowiedź.pzdr
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Wykopałabym dołek i nasypała obornika
lub jakiejś innej dobrej ziemi.
Na to posadziłabym cesarską koronę.
Wiosną podsypałabym sypkim nawozem.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Korony cesarskie sadzi się głęboko - na jakieś 20 cm nad cebulą. Zaleca się również sadzenie pod kątem ;:131 Pod samą cebulę lepiej dać trochę drenażu, zwłaszcza jak masz gliniastą glebę, natomiast lepsza ziemia wyżej.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Czy nie jest już troche za późno?Czy jako drenaż może posłużyć żwir lub piasek?
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Fritillarie imperialis sadzi się od sierpnia do września - optymalna głębokość to 20/30 cm.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Dokładnie wczoraj tj 21 listopada posadziłem swoje orienpety.Czy czasem trochę nie przesadziłem z terminem sadzenia?Czy ktoś również sadziił o tej porze?
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie cebul kwiatów, kiedy?

Post »

Generalnie każda roślina ma określony termin sadzenia. W przypadku lilii jest to wrzesień i początek października. Jeszcze ciepła gleba pozwala na ukorzenienie się rośliny i prawidłowe przygotowanie do zimy. Sadzenie w tak późnym terminie nie rokuje dobrze. Prognozy wieszczą rychłe ochłodzenie i temperatury na poziomie 0 i poniżej tej wartości. Gleba zacznie się stopniowo wychładzać i proces zawiązywania korzeni ustanie (ba nawet się rozpocznie) - nie mówiąc o prawidłowym ukorzenieniu.

Oczywiście mogę się mylić, jednak sam wolałbym odpuścić sobie sadzenie roślin w tak późnym terminie i posadzić je tak jak literatura i zdrowy rozsądek nakazują w idealnych dla niej warunkach. Ogrodnictwo to sztuka kompromisu i cierpliwości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”