Lilie - uprawa - cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Halinka
200p
200p
Posty: 212
Od: 20 lut 2010, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Witam wszystkich serdecznie! Jestem tu nowicjuszką, ale dzięki Ewie (Rozanka) odważyłam się napisać. Moja przygoda z liliami zaczęła się wiosną. Dużo czasu poświęciłam na przeczytanie tego wątku, potem zamówiłam kilkadziesiąt sztuk, posadziłam i czekałam na kwiaty. Nie wszystkie zakwitły bo sadziłam późną wiosną. Ale widok tych co zakwitły wynagrodził mi trud pracy i brak kwiatów pozostałych lilii. Teraz dosadziłam następne kilkadziesiąt i czekam wiosny.
Moje zdjęcia nie są tak wyraźne jak wasze (dopiero się uczę) ale kilka wstawię. Obrazek to jest Nymph piękna i cudnie pachnie Obrazek a to Fleszpoint
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Halinko, brawo. ;:138 Bardzo się cieszę, że wstawiłaś zdjęcia swoich piękności. Nymph i Flashpoint cudne. Nie martw się jakością zdjęć, najważniejsze, że lilie kwitną i radują oczy. Jestem bardzo ciekawa co jeszcze masz ślicznego. Te, które nie zakwitły nadrobią to w następnym sezonie. Będzie co oglądać. :D
Serdeczności życzę. :wit
Halinka
200p
200p
Posty: 212
Od: 20 lut 2010, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Ewo, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak bardzo się cieszę że mi odpisałaś. Już czułam się tu intruzem, choć tak bardzo chciałam się wkupić w wasze łaski. Jestem zchorowaną emerytką, nie udzielam się tak często pisemnie, chociaż na forum jestem codziennie i bardzo dużo korzystam z wiedzy i doświadczenia forumowiczów. Na dowód tego zdjęcie moich malutkich lilii które uzyskałam z łusek. Wiosną nie wzeszły mi 2 lilie, więc zaczęłam grzebać w ziemi,wyjęłam je i oderwałam łuski. Teraz mam kilkanaście malutkich cebulek i 2 duże które były w dobrym stanie więc je wsadziłam. Zainspirowana waszymi radami osiągnęłam taki efekt. Obrazek[/URL [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/427c7c4fb97bca18.html]Obrazek
To jest Tanita
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Halinko jaki intruz . Witamy serdecznie w Naszym gronie .Wstawiaj zdjęcia pięknych lilii . ;:215
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Halinko, absolutnie tak nie myśl. Fajnie, że jesteś z nami. Możemy się wzajemnie czegoś nauczyć i ciekawie spędzić czas. Czekam na kolejne lilie. ;:138

To ja się też dorzucę z robalami. :D

Obrazek
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Często widuje u siebie pasikoniki, czasami wlatują do domu. nigdy nie przyszło mi do głowy aby je tępić bo uwielbiam ich cykanie w letnie wieczory :) poza tym to bardzo pożyteczne owady.
Od 2 lat widuje u siebie też modliszki, gdzieś czytałem ze obecnie ten gatunek staje się coraz powszechniejszy południowej Polsce.

A wracając do tematu lilii to mam z nimi taki problem ze pędy są jakby porażone przez jakiegoś grzyba, liście brązowieją i cala roślina wyrasta mara i skarłowaciała i słabo kwitnie, niestety chyba nie mam fotki jak to wygląda.
Awatar użytkownika
ultraviolet
200p
200p
Posty: 310
Od: 1 kwie 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Pewnie szara pleśń.
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Jest to bardzo prawdopodobne, bardzo wiele drapieżnych zwierząt od czasu do czasu wzbogaca swoją dietę w roślinki. Nie pozostaje nam nic innego jak w przyszłym roku złapać jakiegoś gagatka na gorącym uczynku - i zrobić fotkę.

Niektóre z moich lilii
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Ta ostatnia najbardziej ucierpiała, 2 lata emu to była największa lilia a po orku zrobiła się karłowata, liście zamarły zaraz po kwitnieniu - w przyszłym roku spróbuje wszystkie opryskać od chorób grzybowych.
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

:wit A u mnie omal nie było katastrofy , po wczorajszym obchodzie ,ku mojemu zdziwieniu :shock: 10 Lili dwu-latek pokazało swoje różowiutkie kiełki na wierzchu ;:oj
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

To dziwne, że tak wcześnie się zaczynają budzić, moje grzecznie śpią pod kołderką ziemi... Radzę czymś obsypać (korą, stroiszem, ziemią...), bo za parę dni mają wrócić przymrozki... ;:108

Moja lilia, którą wsadziłam do doniczki nie zakwitnie jednak, musiałam ze dwa razy spóźnić się z podlewaniem bo pąk zasechł :(...

A ja teraz rozmyślam sobie, co by jeszcze wiosną dokupić :roll:
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Czy lilia orienped Anastasia ma kwiaty skierowane w dół? Prawie wszystkie jej zdjęcia są robione od dołu?
Ma ktoś zdjęcie całej lili - mam zamiar ją zamówić i nie jestem pewna, czy spełni moje oczekiwania.
Dziękuję
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Mogą być skierowane w dół , lecz tylko pod własnym ciężarem . To naprawdę piękna lilia :uszy :uszy :uszy
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek

Prezentowana już przeze mnie lilia Anastasia.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”