Inkarwilla sadzenie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Czasem niektóre roślinki warto kupić gotowe na ryneczku wiosną, szczególnie gdy trzeba parę sztuk.Sianie i pielęgnowanie wielu siewek przez kilka miesięcy nie zawsze opłaci się. Teraz sieje tylko takie, które ciężko dostać lub potrzebuje dużo. A że ogródek mam mały to resztę i tak kupuje na ryneczku , bo zawsze człowiek na coś się skusi.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
ania2478
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 lut 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

gilgall pisze:Skąd macie nasionka? U mnie w ogrodniczym nie ma, a jedną torebkę przez internet nie bardzo się opłaca.... Ale tak kusicie ;:162 Czy Wy też tak macie, że zamawiacie w wysyłkowych sklepach nawet jedną pozycję, jeśli bardzo Wam się podoba?

Pozdrawiam, Edyta
Witam u mnie w nasiennym pełno nasionek tego cudeńka chętnie podeślę jak jesteś zainteresowana
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ja też kupiłam w Biedronce. Dwie rośliny latem 2011 zeżarły nornice, ostatnią zostawiłam okrytą liśćmi i stroiszem . Nietypową zimę 2012 przetrwała. Mało brakowało a też bym ją straciła, bo dosłownie z gardła nornicy wyszarpałam i taką nadgryzioną przesadziłam w inne miejsce. Udało się , zakwitła i nawet nasionka zebrałam.
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ja siałam w zeszłym roku raczej późną wiosną, więc liczę, że w tym będzie kwitła :). Zakupiona w Biedronce 2011 kwitała zarówno w roku posadzenia, jak i w zeszłym więc liczę, że teraz też. Nie przykrywałam jej specjalnie.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
genia19
200p
200p
Posty: 317
Od: 20 cze 2012, o 01:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ja kupiłam wczoraj w lidlu cena za trzy sztuki 4,99zł.
ania2478
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 lut 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Witam, w tym roku zakupiłam kłącza tej roślinki w kolorze białym i różowym , owszem kwitły ale szału nie było
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

Obrazek
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

Aniu śliczna jak dużo kwiatów

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

:wit Kupiłam dziś różową , białych nigdy nie widziałam , ale dobrze wiedzieć że są jeszcze zapoluje na białe. :)
Awatar użytkownika
nicktosia
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 sie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

Podpowiedzcie proszę w kwestii siania, a nie sadzenia inki. Mam nasiona, czytałam, że trzeba je stratyfikować. Czy jeśli wysieję je przed przymrozkami do donicy na osłoniętym balkonie, to jest szansa, że przeżyją zimę? Czy może lepiej przez zimę trzymać je w lodówce i wysiać wczesną wiosną również do donicy na balkonie?
I jeszcze przy okazji pytanie: czy inkarwilla z nasion wykształci przez cały sezon kłącza, które będzie można wykopać przed zimą? Wiem, że tak potrafią dalie, nie wiem jak z inką.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

Pytanie stare, ale odpowiem na nie. Ja inkarwillę sieję jesienią do gruntu i zawsze coś wyrośnie. Posiane w ten sposób sadzonki do jesieni zdążą wykształcić bulwę.

Obrazek
Awatar użytkownika
nicktosia
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 sie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

Dzięki Senior.
Niestety inkarwilla, o której wtedy pisałam (u członka rodziny w ogródku) zniknęła bez śladu po jednej z ostatnich zim, a z nasion nie udało mi się niczego uzyskać. Ale na tym nie może się zakończyć moje spotkanie z tą piękną rośliną :wink: Jak już kiedyś będę panią na swoich włościach, to z pewnością postaram się o choć jeden okaz i będę go pielęgnować według wskazań doświadczonych ogrodników.
pozdrowienia ;:3
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Inkarwilla sadzenie

Post »

Witam.
Czy już sadzić do donicy kłącza Inkarvilli?
Mam różową a koniecznie chcę dokupić białą i posadzić w sporej donicy bo kłącza duże.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”