Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Skoro tak, to ma jeszcze czas. Siałam 28 marca.
Dzięki!
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

hejże, smutno mi strasznie, bo po wysiewie miałem piękną szczotkę z siewek nierembergii, ale niestety prawie wszystkie padły (płytki pojemnik to i niestety zbyt duże wahania wilgotności) na placu boju pozostało zaledwie kilka sztuk, i w ogóle nie chcą rosnąć dalej tylko siedzą z tymi liścieniami, a siane już ponad 1,5 miesiąca temu :cry: :cry: i co tu z nimi zrobić? Obrazek
Kuba
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Odpowiem tak.. .odpuścić sobie :wink: Strasznie niewdzięczne rośliny do hodowli w warunkach domowych, a kwitną stosunkowo krótko, więc gra niewarta świeczki :roll:
A swoja drogą to siewki nierembergii zostały przelane, chyba podłoże zbyt zlewne.Lepiej użyć ziemi z dodatkiem włókna kokosowego.Na 1 stronie tego wątku opisuję swoją 'drogę przez mękę' jeśli chodzi o tę roślinę.
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Tymofilia już w doniczce docelowej. Wygląda rachitycznie i zniechęcająco, ale z ubiegłorocznych doświadczeń wiem, że to pozory, bo bardzo się rozrasta i obsypuje burzą kwiatów. Nie jestem nadmierną entuzjastką żółtego, ale kolor kwitnącej tymofilii mnie rozwesela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Czy komuś udała się diaskia?
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Moja diaskia rośnie, jest nieduża i jeszcze nie kwitnie, ale widziałam już pączki, więc jest nadzieja.
Gdzieś czytałam, że jak wysieje się w marcu, stratyfikuje, i później uprawia w chłodzie, to zakwitnie już w maju (chłód wymusza kwitnienie). Ja tak zrobiłam, ale nie mogę potwierdzić tej teorii, bo nie zakwitła do tej pory. Może w porównaniu z diaskią koleżanki, która nie stratyfikowała, moja jest ładniejsza, nie wyciągnięta, grubsza.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Mnie zupełnie nie poszła hodowla. Bardzo źle szło kiełkowanie. Udało się dopiero za drugim razem. Potem mama podlewała sadzonki tak, że podgniły im korzenie. Tak, że mam ledwo żywą sadzonkę. Kwiatek jednak bardzo ładny, więc spróbuję w przyszłym roku.
czmiel
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 cze 2016, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Ciekaw jestem czy warto bawić się w wysiew diaskii, czy jest ona zbyt trudna w takiej uprawie? Jakie macie Państwo doświadczenia?
Pozdrawiam
Łukasz
LidkaM
50p
50p
Posty: 52
Od: 15 kwie 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Przeczytałam cały wątek i nie znalazłam, więc pytam.
Po ilu mniej więcej dniach kiełkuje nierembergia? Moje nasiona wysiane 21 marca jeszcze leżą i nie zamierzają nawet pokazać czegokolwiek zielonego, za to zaczyna mi brakować miejsca na parapecie i nie wiem, czy jeszcze trzymać tę skrzyneczkę, czy zastąpić ją czymś innym.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

W zeszłym roku miałam pierwszy raz diaskię (kupiłam sadzonkę) i zauroczyła mnie. Miałam ją na południowym parapecie, kwitła obficie aż do późnej jesieni.
Ku mojemu zdumieniu również przezimowała (mieszkam w UK, ale jednak mrozy kilkustopniowe się zdarzają). Teraz już sporo urosła, więc kwiaty pewnie będą szybciej. W tym roku planuję dokupić inne kolory, bardzo mi się podoba.

Obrazek

Obrazek
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Dopiero się rozkręca jak widać. Trzeba siać, zdaje się wcześniej od zalecanych terminów wysiewu:


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”