Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Wiosna będzie przybliżała się coraz szybciej. U tych, którzy produkują rośliny na sprzedaż praca zaczyna się dużo wcześniej. Już w jesieni zamawiane są sadzonki pelargonii i innych roślin balkonowo-rabatowych. Produkcja zaczyna się z chwilą przyjazdu sadzonek. Przecież na wiosnę mają kwitnąć! Wątek rozpoczęty w momencie początków dostaw sadzonek ma służyć wzajemnej wymianie doświadczeń, którzy to robią zawodowo i zapoznaniu się z tematem od zakrystii przez tych, którzy kochają kwiaty.
Przygoda z pelargonią zaczęła się u mnie 15 lat temu. Trochę doświadczenia przybyło. Z tego powodu sadzonki zamawiam w różnych firmach. Na początek dostawca spod Warszawy - firma Volmary, w tym roku stanęli na wysokości zadania - materiał wyrównany, bardzo ładny.
Pelargonia jest w paletkach po 84 szt.
Obrazek Obrazek Obrazek

Pelargonia wisząca o pełnych kwiatach jest trudniejszą w uprawie i chyba przez to sadzonka trochę słabsza.
Za to inne rośliny np. surfinia, fuksja, werbena są super.

Obrazek Obrazek Obrazek
sebool
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 31 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań, Kalisz
Kontakt:

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Jestem ciekawy czy dostawca tych sadzonek to je in vitro produkuje, czy to z nasion? Jak wiesz coś więcej to napisz proszę, jestem po prostu ciekawy jak to wygląda od kuchni. Dzięki
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Powyższe sadzonki produkowane są wegetatywnie , czyli ze szczepek . W firmie Volmary rośliny wegetatywne ukorzeniane są w Gawartowej Woli pod Warszawą , siewki robią w Kaldenhof w Westfalii w Niemczech . Niestety , nie wiem w jakim kraju mają swoje rośliny mateczne , pewnie południe Europy , albo Afryka .
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Miło widzieć,że roślinki które będę kupować w kwietniu/maju na balkon już zaczęły pracę na piękne kwitnienie :D
Już nie mogę się doczekać wiosny :wink:

Pozdrawiam
Martika
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

A ja chciałam się pochwalić ,wysiałam pierwszy raz pelargonie 20.I a dzisiaj już mam powschodzone siewki z 12 nasion 9 wzeszło. ;:1 ;:1 ;:1
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

No to prosimy o foto sieweczek !
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Bardzo bym chciała,ale mieszkam niestety w takim miejscu że mam internet tylko przez telefon,i aparat służy mi za modem bo musi wisieć wysoko na ścianie,tam łapię zasięg,modem normalny nie wchodzi w grę bo za nisko,a tym samym nie mogę się zalogować na żadnej stronie gdzie mogłabym wrzucać zdjęcia,już próbowałam za mały przesył czy cóś. XXI wiek :;230
Dzisiaj wzeszły jeszcze 3,czyli wszystkie nasionka skiełkowały,tylko zastanawiam się czy mam zdjąć folie czy jeszcze trzymać pod folią?
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Postaraj się by dostały maximum światła . Oczywiście folijkę zdejmij . Życzę powodzenia w uprawie i zadowolenia . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Folie zdjełam,nałożyłam taki wysikie pudełko po kiwi z dziurami ,no i stoi na południowym oknie :D
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Szczytnico, bardzo ciekawy watek założyłaś. Mam nadzieję, że uchylisz jeszcze kilka rąbków tajemnicy dotyczących produkcji roślin. Skoro kupujesz gotowe sadzonki, to chyba etap samodzielneo pobierania szczepek pomijasz, a to by mnie najbardziej interesowało. :wink: Wszystkie rośliny jednoroczne produkuję co roku z nasion, a chciałabym wybrane egzemplarze, które wyjątkowo mi się podobają, umieć przechować i sporządzić z nich sadzonki. Możesz coś powiedzieć na ten temat? :)
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Czy to znaczy, że sadzonki robione dopiero w lutym nie zakwitną?
Pytam, bo ja zabawę z robieniem sadzonek z pelargoni dopiero zaczynam, mam kilka sadzonek zrobionych w sierpniu 2011, są jeszcze małe.
Mam zamiar z przechowanych pelargoni zrobić następne szczepki dopiero w tym tygodniu.
Zrobić, zrobię, jak będzie zobaczymy.
:wit
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Dyshia pisze:Szczytnico, bardzo ciekawy watek założyłaś. Mam nadzieję, że uchylisz jeszcze kilka rąbków tajemnicy dotyczących produkcji roślin. Skoro kupujesz gotowe sadzonki, to chyba etap samodzielneo pobierania szczepek pomijasz, a to by mnie najbardziej interesowało. :wink: Wszystkie rośliny jednoroczne produkuję co roku z nasion, a chciałabym wybrane egzemplarze, które wyjątkowo mi się podobają, umieć przechować i sporządzić z nich sadzonki. Możesz coś powiedzieć na ten temat? :)
Oczywiście, robię wiele roślin ze swoich sadzonek. Jednak nasza produkcja jest dość duża i też wiele ciekawych odmian objętych jest licencją hodowcy. Tego przestrzegamy. Do przechowania roślin "matecznych" mamy ogrzewany tunel foliowy, nawet teraz jak takie mrozy panuje tam plusowa temperatura. Żeby kwitły latem sadzonki trzeba ukorzenić do kwietnia. Jest przy tym dużo pracy i żadna to tajemnica trochę pokazać jak się to robi.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zanim zakwitną na balkonie i w ogrodzie .

Post »

Ja swoje pelargone przechowuję na stryszku ,jest tam chłodno i widno. W styczniu skracam je dość intensywnie. Wierzchołki ukorzeniam w ziemi i trzymam już w domu na parapecie. Stare rośliny po tym zabiegu robią się krzaczaste. Rosną potem same w pojedynczych donicach. Niestety pod koniec sezonu już są brzydkie i je wyrzucam. Natomiast młode pięknie się do maja rozrosną i przygoda z pelargoniami zaczyna się od początku.
Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”