Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Już Ci kwitną? To kiedy wysiałaś?
Cudne są ;:215
Awatar użytkownika
Dejna
50p
50p
Posty: 54
Od: 3 kwie 2017, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Kwiaty prześliczne, ale pewnie zdjęcia ubiegłoroczne, bo różą do kwitnięcia to jeszcze trochę czasu potrzeba 8-) .
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Dlatego zapytałam, bo data zrobienia zdjęcia jest z tego roku :roll:
A moje petunie to same liście :wink: ani śladu kwiatków, a róża to łyse badyle :lol:
kasialago
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 9 maja 2017, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

U mnie już wszystko pełna para kwitnie akurat te się same zasiały po zeszłorocznych więc już w lutym miały po 10 cm trochę podtrzymałam w mojej małej szklarni i gotowe no i mam jeszcze wysiane w lutym które dopiero zaczynają kwitnac. nie ukrywam że u mnie jest ciepłej tam gdzie mieszkam. Mam jeszcze takie ale to już kupnione te czarne, planuje zebrać nasionka i zobaczymy co mi wyjdzie noże do sierpnia zdołam wyhodować jakiegoś czarnulca;-) chociaż w lutym też wysiałam petunie czarna zakupione nasionka w internecie były nie dość że drogie to kompletnie nic mi nie wykiełkowało ;:145 aha i zapomniałam dodać że ta w pojemniku wiszący to jest z grudnia z tym że trzymałam ja w domu i słabo rosła dopiero jak ja przeniosłam pod koniec lutego do szklarni to zaczęła w oczach z dnia na dzień rosnąć
Obrazek

Obrazek

Obrazek
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Łał :shock:

A u mnie mizerota ;:145
Pojawiły się u mnie ziemiórki i część siewek mi padła :( i pada nadal :(

Wysiewałam później jeszcze dwa razy, nawet w innym pomieszczeniu, ale nic z tego :(

A petunii wysiałam 8 paczek i tylko tyle ich mam i co raz to nowe mi padają ;:145

Obrazek

Zmoderowano(nie na temat). Iwona
Awatar użytkownika
Dejna
50p
50p
Posty: 54
Od: 3 kwie 2017, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Czarne petunie miałam w ubiegłym roku 1 sadzonkę, Zebrałam nasiona i wysiałam w styczniu, roślinki wyrosły ładne ale jeszcze nie kwitną więc nie wiem czy powtórzą kolor po mamusi :wink:
kasialago
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 9 maja 2017, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Ja to moje petunki i inne kwiaty to pikowałam już do doniczek 10 cm kiedy były bardzo malutkie z 3 listkami,wtedy ruszyły jak szalone do góry. Jednak też wdały mi się szkodniki i musiałam 2 razy dać oprysk bo by mi wszystko zjadły.... :?

Dejna - Jak Ci zakwitną to dodaj koniecznie zdjęcie. Słyszałam ze jeśli nawet nie powtórzy cech matki to można uzyskać ciekawe kolory.
Ja przykładowo w tamtym roku kupiłam petunię różowa karłowata i trzymałam ja sobie w donicy, po jakimś czasie przekwitła i zasiała nasionka. Tego samego sezonu tylko że późno we wrześniu sadzonki z samosiewu zakwitły kolorem łososiowym, ale juz w tym roku w tej samej donicy wykiełkowały mi o kolorze lilowym z znacznie mniejszymi kwiatami. Nie są już takie ładne jak poprzednie pokolenia.....
bretka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 kwie 2017, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

kasialago: jestem pod wrażeniem Twoich samosiejek, ja w tym roku też wysiałam zebrane nasionka, ale nie jestem z nich zadowolona bo ich nie uszczykiwałam i nie są rozkrzewione, teraz z niecierpliwością czekam co z nich wyrośnie :)
kasialago
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 9 maja 2017, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Ja też nic nie uszczykiwałam i nawet nie wiedziałam że trzeba tak robić po prostu wysiałam i rosło jak podrosło to raz na tydz nawozem podlewałam i tyle.A gdzie je się skubie?? Na czubku i kiedy to trzeba robić ? Ja mam jeszcze mniejsze i brzydsze to może je spróbuje podskubać to ładniejsze będą :?:
bretka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 kwie 2017, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbierać, wysiać nasiona surfini?

Post »

Widzisz, ja w tamtym roku miałam też samosiejkę i pięknie się rozkrzaczyła, a w tym roku wysiałam nasionka z tej samosiejki i część popuszczała boczne pędy a większość ma jeden badyl i już robi się kwiatek, z tego co się dowiedziałam to trzeba uszczykiwać, tzn. obrywać czubki, tylko nie wiem w którym momencie. Mam jeszcze kilka malutkich sadzonek, które bardzo późno flancowałam, mają już po 8 listków, więc pourywałam im czubki. Tym dużym podobno też można pourywać czubki, ale szkoda mi już tych pąków kwiatowych. Na razie to ja eksperymentuje, drugi rok sieję surfinię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”