Chore cebulki hiacyntów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Chore cebulki hiacyntów

Post »

Wtajcie.Potrzebuję rady.Otóż jakieś 2 tygodnie temu kupiłam kilka cebulek hiacyntów.wyglądały ok.zaczełam trochę od tyłu bo najpierw kupiłam a dopiero później zaczęłam szukać jakichś info o ich wymaganiach itp.dziś do nich zajrzałam bo myślę jutro je wsadzić,a tu widzę że pojawiły się jakieś żółte,całkiem spore plamy...co się dzieje?czy to jakaś choroba?co mam zrobić z tymi cebulkami?będfzie jeszcze z nich coś?pomóżcie.
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chore cebulki hiacyntów

Post »

O to kilka objawów chorób które mogą pojawić się na cebulkach: okrągłe, żółtobrązowe plamy pod łuską okrywającą mogą być oznaką szarej pleśni. Małe z kolei, jasnobrązowe punkty zlewające się stopniowo w większe plamy i towarzyszący im często gumowaty wyciek mogą okazać się objawem suchej zgnilizny. Nie wiem czy są one do uratowania, na pewno przed ich posadzeniem warto zaprawić cebule środkiem grzybobójczym.
Powodzenia
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Chore cebulki hiacyntów

Post »

I na pewno nie sadzić obok zdrowych cebul. Profilaktycznie żeby nie pozarażały reszty.
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Chore cebulki hiacyntów

Post »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.Od chwili kiedy zobaczyłam że coś jest nie tak z cebulkami, nie mogłam sobie znależć miejsca.bardzo mi zależy na tych kwiatach.
jaki srodek będzie najlepszy?
Mam jeszcze jedno pytanie:jakiej wysokosci musi byc doniczka do uprawy hiacynta w domu?
Ostatnio zmieniony 13 paź 2011, o 15:04 przez bishop, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę poprawić pisownię!
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Chore cebulki hiacyntów

Post »

Całe szczęśce że posadziłam te cebulki w domu,to doczekałam się kwitnienia,bo to co zostało w ogródku zmarzło niestety.Te chore cebulki zakwitły mi pięknie i cieszyły moje oczy przez 2 miesiące.A jak pachniały...Szkoda że nie mam zdjęć...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”