Lilie - uprawa - cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
gieru96
200p
200p
Posty: 496
Od: 26 mar 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

czekaj :) jest jeszcze zimno, u mnie dopiero św. Antoniego wychodzą, inne nie mają zamiaru :)
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Czekam czekam i siedzę jak na szpilkach ;:216 Tylko dziwi mnie fakt, że w zeszłym roku moje śliczności wystawiły noski spod ziemi jako jedne z pierwszych... No ale faktycznie może jest coś na rzeczy, bo i malwy (na razie pokazała się jedna z sześciu) i łubin (trzy na sześć) też się nie śpieszą ;:131
regulamin
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Moja Antoniego ma już 20 cm , reszta nieśmiało wystawia noski. Zapodałam im jedzonka, to może bardziej się ośmielą. ;:3
Marta
dorotam
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 wrz 2010, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Zibi_41 pisze: Na Twoim miejscu spróbował bym odnaleźć pozostałe cebule i przesadzić w inne miejsce , gdzieś gdzie masz dobrą ziemię , lub nawet podsypać im takiej kupionej , świeżej :uszy :uszy :uszy
Tam jest naprawdę dobra ziemia, ale przypomniałam sobie, że sypałam saletrą amonową, czy to mogło im zaszkodzić ?
Dorota
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Przy małych areałach trochę ciężko zachować dawkowanie. Przy prawidłowym , nie powinno być problemów , jeśli >sypnęło się trochę za dużo< , to już zależy tylko od tego o ile za dużo. Kiedyś mówili ; Co za dużo , to i świnia nie zje :wink: :wink: :wink:
Carlos9
200p
200p
Posty: 307
Od: 23 kwie 2011, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Nie martwcie się o lilie, że nie wychodzą. Ja mam około 70 lilii w ogrodzie i jak na razie to tylko dwie z nich pokazały główki. Rok temu wychodziły o wiele wcześniej, w tym roku było dosyć długie przedwiośnie i ostra II połowa zimy, więc im się nie spieszy. Ale nie wiem, gdzie sadzić nowo zakupione, bo nie mam oznaczonych miejsc tych, co kwitły rok temu ;-/ Muszę czekać, aż wyjdą.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Na ten sezon mam około 400 sztuk i żadna jeszcze nie pokazała się nad ziemią. Powoli i spokojnie , zdążą wyrosnąć i zakwitnąć ;:333 ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Zibi_41 pisze:Na ten sezon mam około 400 sztuk i żadna jeszcze nie pokazała się nad ziemią. Powoli i spokojnie , zdążą wyrosnąć i zakwitnąć ;:333 ;:333 ;:333
400?? ;:oj ;:oj ;:oj Ale będzie widok :shock:
Ja zaczynam przygodę z liliami, jesienią posadziłam około 20 - azjatyckie i orientalne.. :roll: Jeszcze ich nie widać.. ;:224
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Tak w sumie sporo ... Ale mam jeszcze kilka upatrzonych :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Ja w zeszłym roku też zaczynałam od ok. 20 szt. Sadziłam je w grupach (w doniczkach po chryzantemach, bo takie mam nornice), po 3szt. Efekt był super. Na jesieni znów dokupiłam... Ale na razie mało wzeszło, nawet bardzo mała. Mam taką jedną bordową, która wschodzi dopiero w maju i mam nadzieję, że teraz może też tak być.
Muszę poszukać jakie to są odmiany, bo do tej pory raczej kolorami operowałam. Często kupuję rośliny w dziwnych miejscach i potem mam problem.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

rosa1, jeżeli w dzień jest ok. 15 stopni, to na głębokości 10cm jest 12-14... Na powierzchni wiadomo więcej, bo nagrzewa się od słońca. Azjatyckie mi powychodziły, ale orientalnych nie widać :|
Awatar użytkownika
Ewa58
100p
100p
Posty: 104
Od: 3 kwie 2012, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. małopolskie

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Witajcie miłośnicy lilii.
Moja przygoda z liliami zaczęła się od jednej sztuki kilka lat temu. Dziś mam ich kilkadziesiąt.
Zima była dość surowa. Czytając informacje na forach o tym że nasze lilie mogły nie przeżyć, odgrzebałam kilka tych najbardziej wrażliwych na mróz. Nic złego. Wszystkie mają się dobrze i za kilka dni jak pogoda pozwoli wyjdą na słoneczko.
Pozdrawiam Ewa i Władek
Nasze fotki
Kwiaty 2012
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Ewa58, moja przygoda z nimi zaczęła się podobnie :) 10 lat temu kupiłem gdzieś cebulkę na prawdę ślicznej odmiany, ale niestety nie znam nazwy :( Wyrosła piękna, później co roku mi się nie udawała, aż w końcu zgniła. Wtedy sobie pomyślałem, że uprawa lilii to trudna sztuka ( ;:124 ) i zaprzestałem uprawy. W zeszłym roku; widzę na targowisku stragan z liliami, to stąd ni zowąd kupiłem kilka i wszystkie się udały. W tym roku zapoluję znowu :)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”