Lilie - uprawa - cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
dorotam
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 wrz 2010, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Dzisiaj wykopałam te lilie co mi zgniły ( 5 szt. ) cebulki do wyrzucenia, zgniłe, nawet nie wytworzyły nowych cebulek. Szkoda mi ich bardzo bo w zeszłym roku przepięknie kwitły.
Dorota
Jurek1
100p
100p
Posty: 123
Od: 5 lut 2011, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

U mnie podobnie ,część lili wystawiła noski a teraz marznie ,reszta czeka na ;:3 i ostro ruszy
Pozdrawiam Jurek
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Moje juz wszystkie wystawiły noski, a ile maj dzieciątek! ;:86
Marta
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

U mnie dalej nic ;:145 Chyba naprawdę są za głęboko, do tego jesień bezdeszczowa była i stąd taki efekt, buuuuuu.....
regulamin
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Właśnie wsadziłam do donic dwie lilie, Anastasię i Little Kiss. Wczoraj przeglądałam wątki o liliach i trafiłam na rozmnażanie przez łuski. Więc sadząc, trochę ich uszczknęłam. Ciekawe, czy też doczekam się ;:86 ?
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Na pewno ;:215
Ja zrobiłam raz taki myk, że motyczka potraktowałam moją lilijkę " na maczek".Odrodziło się z tego w nastepnym sezonie dużo ;:86 . No i co zrobiłam kolejnego roku trach - motyczką !;:14
Trochę się na mnie pogniewały i urosła tylko 1.Teraz już uważam ! ;:170
Marta
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Yoostysia pisze:U mnie dalej nic ;:145 Chyba naprawdę są za głęboko, do tego jesień bezdeszczowa była i stąd taki efekt, buuuuuu.....
Nic się nie martw :wink: Na pewno odbiją , z moich dopiero dwie dzisiaj wystawiło nosy z ziemi :

Obrazek

Obrazek

:uszy :uszy :uszy
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

ja już zgupiałam myślałam że lilie kwitną latem ????????? :shock: , ja swoje dopiero niedawno wsadziłam do ziemi i do tego jeszcze mam przykryte korą
duduś
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

No bo kwitną latem, a Twoim zdaniem kiedy :?: :lol:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

duduś pisze:ja już zgupiałam myślałam że lilie kwitną latem ????????? :shock: , ja swoje dopiero niedawno wsadziłam do ziemi i do tego jeszcze mam przykryte korą
Lilie można sadzić jesienią lub wczesną wiosną :wink: Z kołderką z kory same sobie poradzą a kwitną tak od połowy czerwca :uszy :uszy :uszy
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Moje zaczynają wystawiać noski. Najszybsza jest jak zwykle Annemarie Dream`s i Red Velvet. Zaraz wyjdzie Oryginal Love. :D W doniczkach kiełkują Mona Lisa, Belgrado i Brasilia.
Jeżeli chodzi o straty, to w tym sezonie najbardziej ucierpiały LA Massimo i chyba Brunello. Po prostu zaczęły kiełkować w styczniu i późniejsze mrozy je dobiły. Objawy takie jak opisywała wcześniej Dorotam. :cry: Cebule przeźroczyste i miękkie. Chciały jeszcze wypuścić listki, ale łuski się rozpadły. Mam nadzieję, że tylko te i więcej strat nie będzie, ale zobaczymy za jakieś 2 tygodnie. Idzie ocieplenie. ;:3
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Zibi_41 pisze: Nic się nie martw :wink: Na pewno odbiją , z moich dopiero dwie dzisiaj wystawiło nosy z ziemi :uszy :uszy :uszy
Euzebiuszu, lejesz miód na moje serce ;:190 Choć zaniedbałam trochę podlewanie po zasadzeniu...
Rozanka pisze: (...) Po prostu zaczęły kiełkować w styczniu i późniejsze mrozy je dobiły. Objawy takie jak opisywała wcześniej Dorotam. Cebule przeźroczyste i miękkie.
Rozanko, niestety ta sama przykra przypadłość dotknęła mi przedwczesne tulipany ;:186
regulamin
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Nie martwić się,a kupować nowe,komu zmarzły.Cebule lilii są teraz dostępne i tak tanie,że patrzeć
na ceny przykro.Kiedy zaczynałem z liliami,najtańsza cebula Nutmegger,kosztowała 150zł,czyli tyle,
co 50paczek Sportów,to papierosy.I nie można było kupić,najwyżej na giełdzie w Skierniewicach Obrazek

Martagon,Bornholm.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”