Kanna - paciorecznik - cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Racja Januszu, faktycznie patrząc na stronkę wychodzi że mój Angel by się zgadzał, czyli akurat w tej odmianie nie zostałem oszukany :lol: jednak ciągle ciekawią mnie te Wasze pink sunbursty co to może być...
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Geniu. Bardzo podobne do mojego:
http://i55.tinypic.com/2945ifn.jpg
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Hihi Januszku kochany przecież ja mam tylko tę jedną od Ciebie, jeszcze nie wiem jak kwitnie, takie od sąsiadki, te na zdjęciach bodaj najwyższe, kolor coś w rodzaju połączonego pomarańczu z czerwienią, oraz kilka od Jagusi w tym zółtą w cętki. A nazwę pewnie da się nadać tylko tej od Ciebie. Sąsiadka swojej nazwy nei zna, Beatka nie wiem, muszę spytać. Trzeba by pobawić się w identyfikację. Machniom więc ale na co w zamian hihi jak jeszcze nie mam niczego :(
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Adrian Te nasze tz. Joli i moje to też takie jak Twoje czyli Angela Martin. Pinc Sunburst takiej kanny w obrocie nie ma tylko co to jest:
http://i54.tinypic.com/2vsrfvc.jpg

Może to i coś ładnego tylko ze zdrowotnością to nie za bardzo dlatego chce zebrać nasiona i wywalić.

Urszulko. Zanim moja dobrze się rozrośnie Twój ogród będzie "pękał w szwach" od roślin to będzie się na co wymieniać :wink:
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

No dobra to teraz mi powiedzcie czy to jest Wyoming bo jako taką ją kupiłam , ma nawet plakietkę :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze jedna będzie rozkwitać , kupiona jako Lucifer ale jak na niego ma chyba za czerwone pąki ;:88


Obrazek

Obrazek
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Ewuniu. Z cała pewnością nie jest to 'Woyming'. Ma za jasne liście i za mały kwiat i innego zupełnie kształtu.
Przypuszczam,że jest to hybryda, bo nie sądzę,by to była odmiana. Swoją drogą trochę mnie to dziwi,że w ostatnich latach dużo pojawia się kann o takiej barwie liści. Ktoś chce wyhodować jakąś nową odmianę a po drodze pojawiające się 'kundelki' sprzedaje - to tylko moja opinia niczym konkretnym nie potwierdzona.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Janusz, ale moja pinc ma zupełnie inne kwiaty, zbliżone do tych na fotkach odmianowych, jasnoróżowo-herbaciane, tylko liście nie takie, choć paskowane niektóre ;:224
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Januszu ja i tak wezmę jeżeli miałbyś wyrzucić tego Twojego, rzekomego pink sunbursta i porównam w przyszłym roku "na miejscu" z tym moim angel martinem, bo mi się wydaje że jednak mój ma inny kwiat no i dosyć małe liście nie takie "rabarbary" jak nazwałeś własne :)
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Jolu. Zbliżone a te właściwe to jest różnica. Czasami wydaje mi się, że pokazywane zdjęcia Pinc Sunburst to zwykły fotomontaż choć p. Busiakiewicz na swojej stronie też pokazuje takie same ale tej odmiany w sprzedaży nie miał.

Adrianie. Proszę bardzo. Wyśle Ci jesienią. Narosło tego tyle,że obdzieliłby wszystkich interesujących się kannami. Rozrastają się bardzo podobnie jak 'Rychrd Wallace' i liście mają duże.
Wczoraj robione zdjęcie.

http://i52.tinypic.com/znsmx2.jpg
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Januszu Marek nie sprzedaje wszystkich odmian, tylko niektóre nadwyżki ;) reszta rośnie w zaprzyjaźnionych ogrodach i na miejskich klombach... no i w kilku szklarniach ;)
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Madziu. Nie wiem co ten pan robi z nadwyżkami, z reszto to jego sprawa ale czasami zaglądam z ciekawości do jego oferty czy tę odmianę wystawi. Gdyby ją miał nie sądzę,żeby wysadzał ją na miejskich klombach skoro jest tak poszukiwana. Ceny u niego nie są adekwatne do cen rynkowych to nawet nie wyobrażam sobie jaką cenę na nią by wystawił.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Właśnie się przed chwilą dowiedziałam że Marek nie ma w ogóle odmiany Pink Sunburst ;)
Zdjęcia kann umieszczone w zakładce "Światowa galeria" pochodzą nie tylko od niego, ale także od hodowców i miłośników kann z całego świata.
A tak by the way - nie napisałam, że Pink Sunburst jest sadzona przez Marka na klombach.
Ceny nigdy nie będą adekwatne, ale to nie mój interes ;)
Widzę, że co bym nie napisała i tak będzie potraktowane "na opak".
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kanna-paciorecznik cz.3

Post »

Ano właśnie tak to jest z tą zgodnością tego co się kupiło , z tym ,że te dwie ,które pokazałam tzn. ten rzekomy Wyoming i ta druga kupiona jako Lucifer były z plakietkami i zakupione w Brico , teraz to naprawdę nie wiem gdzie już mam kupić odmianową Cannę , żeby to była ta ,którą chcę - już nie mówię o Pinku :;230
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”