Dalia - kiedy i jak wysadzamy do gleby ?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Edward

Post »

Jeśli mamy czas i w chwili gdy są zapowiadane przymrozki mamy czas to możemy założyć np. puste 20 l. wiadro odwrucone na wschodzącą dalię i przymrozek nam nie grozi.

odwrócone
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Czy pod wiaderm musi być usypany kopczyk z ziemi ? Czy samo wiadro wystarczy i roślina przetrwa?
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1291
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja tez już w końcu posadziłam :) I dalie, i mieczyki, montbrecje, liatry też. Teraz tylko śledzić prognozy pogody i trzymać kciuki...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

KarolinaL pisze:liatry też.
Liatry się nie wykopuje z gleby, chyba że to Twój nowy zakup
i dopiero będziesz sadzić.
Awatar użytkownika
Miranda
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 12 paź 2006, o 09:49
Lokalizacja: Rybnik

Post »

A mój mąż pomieszał mi cebulki dalii i mieczyków- wszystko to wrzucił do piwniczki w altanie i nie wiem, która jest która. Można jakoś rozpoznać poszzcególne cebulki?
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1291
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

O ile wiem, to dalie mają bulwy, wyglądają inaczej niż cebulki, takie podłużne, brązowe, szkoda,że już wsadziłam, to bym zrobiła zdjęcie. A mieczyk to taka mniejsza okrągła cebulka. Ale może ktoś się jeszcze wypowie, bo ze mnie żadna specjalistka :oops: :D
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Mieczyki mają cebule, natomiast dalie mają bulwy / karpy. Różnicę widać od razu. Jeżeli coś jest podobne do hmm... ziemniaka, jest szare, nie ma łusek typowych dla cebul to jest to dalia.
(Oczywiście jest tez możliwość, że to nie są dalie tylko coś innego.)
Priam_

Post »

Ja wysadzam dalie w ostatnim tygodniu kwietnia. Od połowy sierpnia pięknie kwitną. Pozdrawiam.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Przemo88 pisze:Ja wysadzam dalie w ostatnim tygodniu kwietnia. Od połowy sierpnia pięknie kwitną. Pozdrawiam.
Przemo nie przejęzyczyłeś się :D
Czy nie chciałeś przypadkiem napisać "od połowy lipca" :D
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja posadziłam 3 dalie 17 kwietnia, czyli ponad 2,5 tygodnia temu. Jedna ma już jakieś 2 centymetry, a dwóch pozostałych jeszcze nie widać? Co to może znaczyć? Dodam, że ta która już wzeszła jest z innej firmy i jest czerwona, a te które jeszcze w ziemi siedzą są z innej firmy i są pomarańczowe. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy mam już się martwić co z tymi dwoma się dzieje?
Kasia
Awatar użytkownika
ella.stokrotka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 maja 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja posadziłam 3 dalie już w kwietniu do doniczek. W czasie niedawnych przymrozków okrywałam. Dziś wkopałam te doniczki do ziemi i zasadziłam mój nowy daliowy nabytek. Zresztą, mówili dziś w Roku w ogrodzie, że teraz jest bardzo dobry okres do sadzenia dalii. Osobiście bardziej niż mrozów obawiam się ślimaków, bo od kilku lat opanowują mój ogródek na całe lato.
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Wczoraj wysadziłem moją z wiadra do ziemi, mrozów sie nie spodziewam, ma już trochę listków, co dzień to większa!
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1291
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Moje dalie mają już jakieś 10 cm, a następne jeszcze wschodzą. Mam tylko nadzieję, że te chłody co były, to już byli ogrodnicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”