Szaleństwa z nasionkami

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Szaleństwa z nasionkami

Post »

Jakie nasionka kupujecie w tym roku albo juz kupiliście
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

:wit

-Lobelie
-Coleus ( mix)
-Heliotrop
-Kobea
-Szałwie horminium
juz kupione :) Lobelie juz nawet posiałam :)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Jutro idę kupić nasiona pełnych kosmosów-oj,oprócz tych dla siebie muszę nakupować też dla zauroczonych,którzy widzieli je u mnie :)
Pozostałe,które zamierzam posiac,mam jeszcze z zeszłego roku.
Pozdrawiam - BabajAGA
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Ja kupiłem szałwie , astry ,cynie wilca , coleus , starca , słonecznik ozdobny , mieszankę kwiatów letnich i petunie .Muszę jeszcze do kupić aksamitek i pelargonii ,których niestety nie mogę dostać .
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Ja jeszcze nie kupuję, czekam bliżej sezonu. Teraz mogę kupić przeterminowane, bo przecież niektórzy nieuczciwi sprzedawcy chcą "wypchnąć" najpierw najstarsze nasiona. Przyrzekam sobie, że tylko aksamitki i astry, ale to pewnie dopóki nie pójdę do sklepu.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Materka
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. podkarpackie

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Witam wszystkich :wit

Ja również jeszcze wstrzymuję się z zakupem nasion, chociaż w sklepach internetowych jest już spory ruch. Niektórych nasion już nie ma, a jeszcze w ubiegłym tygodniu przeglądając oferty były na magazynie. Myśle jednak,że to tylko chwilowy brak. Sezom przecież się dopiero rozpoczyna.

Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

tralaluszy pisze:Jutro idę kupić nasiona pełnych kosmosów-oj,
Strasznie mi sie podobaja kosmoski, sama jeszcze ich nie miała, ale na pewno kupie,
zaciekawiły mnie te o których piszesz, czy wiesz dokładnie jak one się nazywają,
jaka firma je produkuje/sprzedaje, a może masz jeszcze ich zdjęcia do zaprezentowania
:?:

Proszę o sugestie ;:180 , to wpisze na listę swoich nasiennych sprawunków :;230 :tan

Pozdrawiam :wit
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Jako że większość nasion przywożę sobie z Polski (bo taniej), to zapasy na rok bieżący porobiłem już w sierpniu. Na wysianie czekają: dalia (pojedyncza), lewkonia letnia, lwia paszcza, nemezja, aster chiński (o kwiatach pełnych), ketmia południowa, dziwaczek, kroplik, nasturcja pnąca, wilec trójbarwny, fasolnik egpiski, fasola ozdobna, mak lekarski (odmiany o kwiatach pełnych oraz pojedynczych) oraz łubin mieszańcowy (wieloletni, ale według producenta kwitnie już w pierwszym roku). Do tego jeszcze pewnie posieję wilce purpurowe z własnych zbiorów (naprodukowały mi tych nasion, że ho-ho) oraz mak polny (niewykorzystane nasionka z roku ubiegłego). Jak doliczymy cebulaki ? narcyzy, zawilce, hiacynty, szachownice kostkowane, tulipany, krokusy, irysy (holenderskie oraz niemieckie) i konwalie ? plus samosiejki chabra bławatka, których usuwać nie zamierzam ? to wyjdzie na to, że balkon będę miał w tym roku ukwiecony jak nigdy dotąd. :twisted:

Pozdrawiam!
LOKI
Furiko
100p
100p
Posty: 132
Od: 14 lis 2010, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

No a ja właśnie w poniedziałek złożyłam zamówienie w PNOS Ożarów. Ogółem 113 pozycji ;:224 . (To tak zgodnie z tematem wątku - "szaleństwo" ;:129 )
Zamówiłam mnóstwo różnych rzeczy, które mi w oko wpadły ;:132

Część wiadoma: aksamitki, astry, słonecznik, nemezje, tunbergia i inne sprawdzone :uszy

Część trochę wiadoma - do sprawdzenia lub potwierdzenia ;:53 ,na przykład
Dimorfoteka - wysiałam w zeszłym roku okropnie późno (koniec czerwca), a one nie dość że grzecznie urosły, zakwitły, to cieszyły ciepłymi kolorami praktycznie aż do śniegów. Bardzo wdzięczne kwiatuchy.
Gaura - zachorowałam na nią, oglądając nasze kochane forum. Posieję, sprawdzę.
Orliki - mam dwa wieloletnie i podobają mi się bardzo. Wprawdzie zamówione nasiona są chyba orlików tych bardziej krótkoterminowych, ale - posiejemy, zobaczymy

No i część zupełnie niewiadoma, kupiona wyłącznie na podstawie opisu, jaki był przy pozycji. W końcu to nie taki straszny wydatek, a jak się nie sprawdzi, to się wiedzieć nie będzie. Trafiły tu takie dziwne (dla mnie przynajmniej) nazwy jak:
Kosmisium, Laja, Limnantes, Melampodium, Tymofila ;:123

I trochę warzywek

Teraz czekam na przesył ;:71


PS godzina 21:00 - właśnie przesył dotarł. W komplecie i zgodnie z zamówieniem. Teraz będę siedzieć i czytać i oglądać i planować i .... Pewnie nie będę miała czasu czytać forum. hi hi hi
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

tralaluszy pisze:Jutro idę kupić nasiona pełnych kosmosów-oj,oprócz tych dla siebie muszę nakupować też dla zauroczonych,którzy widzieli je u mnie :)
Pozostałe,które zamierzam posiac,mam jeszcze z zeszłego roku.
Jak zakończyła się wyprawa po nasiona można sobie przeczytać w tym oto wątku :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p1991188
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Anpio7, kupiła je i pokazała Stokrotka w tamtym wątku,który wymieniłam w poprzednim poście. Double Click się nazywają.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Bardzo dziękuje za pomoc :uszy , faktycznie te kosmoski są prześliczne, oraz te pozostałe cudne ;:138

Wpisałam już na swoją listę zakupów i wkrótce ruszam na poszukiwanie nasion ;:87
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
desi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 17 sty 2011, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Witam wszystkich szalonych ogrodników :wit Mnie też już ogarnęła gorączka wysiewu. Tyle się naczytałam na Waszym forum, że aż nie mogę się doczekac aż przyjdą moje nasionka ;:65 A że straszna ze mnie amatorka, to liczę na Waszą pomoc właściwie w każdej dziedzinie. W zamian mogę się odwdzięczyc kilkoma pomysłami z serii 'zrób sobie sam' :wink: bo mam na tym punkcie hopla. Na początek mały pomysł na podstawki pod siewki, rozsiewy :?: (amatorka jak mówiłam) - może tak tacki pod grilla będą dobre?
P.S. Forum niesamowite pod każdym względem! Jestem zachwycona, od trzech dni nie daję do kompa nikomu podejśc bo tylko czytam, czytam, czytam...
Pozdrowienia, Aga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”