Gomfrena

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
anita-maria
50p
50p
Posty: 63
Od: 5 mar 2010, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Gomfrena

Post »

Czy ktoś miał w swoim ogródku tą roślinkę?Widziałam jej nasiona,na zdjęciach wygląda ładnie,no i podobno kwitnie do przymrozków.
Proszę o podpowiedzi,zastanawiam się czy warto ją posiać.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: gomfrena

Post »

Widziałem kilka razy w ogródkach i nawet nie miałem pojęcia , że tak się nazywa . Bardzo fajna i ciekawa roślinka moim zdaniem . Budową przypomina cynię :wink: , czy przypomina ją również z długością kwitnienia , tego to nie wiem . Pewnie i tak jest więc myślę że warto jak najbardziej spróbować ;:224 :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: gomfrena

Post »

Ladna ta gomfrena. Nigdy o niej nie słyszałam, ale teraz, obejrzawszy fotografie, nabrałam ochoty na kilka takich okazów na swojej działce, tym bardziej, że nie są bardzo kłopotliwe w uprawie. Czy ktoś wie, gdzie można kupić nasiona? Mam złe doświadczenia z Allegro, wolałabym jakiś sklep ze sprzedażą wysyłkową.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
rys68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: gomfrena

Post »

Mają w PNOS Ożarów maz. ;:108

Cytat usunięty. Adam
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: gomfrena

Post »

Ja kupiłam wczoraj - dziecko mnie naciągnęło, bo tak, to nigdy bym na nią nie zwróciła uwagi ;-)

Posiej Anita, co Ci szkodzi, ja też posieję, zobaczymy co z tego będzie.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: gomfrena

Post »

Odświeżając wątek zapytam: jak się powiodła uprawa gomfreny w roku 2011, bądź wcześniejszych? Jakieś cenne obserwacje? Nabyłem dzisiaj paczkę nasionek i nie wiem czego się spodziewać, w książkach czytałem że ładnie, krzewiasto się rozrasta :roll: ale wiadomo jak bywa ze stosunkiem teorii do praktyki ...
Kuba
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gomfrena

Post »

Ja pokusiłam się na ten kwiatek w tym roku. Wysiany 26 marca ale na razie cisza,nic nie widac :roll:
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Gomfrena

Post »

Gomfrena idealnie nadaje się na kwiat suszony. W tym roku pierwszy raz będę uprawiać.
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Gomfrena

Post »

Olu, a moczyłaś nasiona przez dobę w ciepłej wodzie? Podobno warto. Ja tak zrobiłem, i jak wysiałem to już po dwóch dniach widać że coś już ruszyło :wink:
Kuba
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Gomfrena

Post »

Ja wysiałam część paczki,wzeszła,ale szybko siewki zaczęły padać.Resztę paczki wysieję do gruntu.Może zdjęcia jakieś.
Awatar użytkownika
Gabriel
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 gru 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Gomfrena

Post »

Parę lat temu miałem tą roślinę w ogrodzie. Bardzo ładnie się rozkrzewia, nie jest wymagająca, znosi suszę i kwitnie aż do przymrozków :D . Niestety, obecnie nie mogę nigdzie zdobyć nasion. :(
Pozdrawiam, Gabriel
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gomfrena

Post »

Kubuś nie niestety nie moczyłam :roll: wzeszły na razie 4 sztuki ale liczę że jutro będzie więcej :D

Gabriel ożarów miał w swojej ofercie te nasiona
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
aneczka200
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 kwie 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Gomfrena

Post »

I jak tam Wasze gomfrenki ? Moje rosly bardzo bardzo powoli, teraz jak dostały mega dawkę majowych promieni słonecznych wydaja się rosnać w oczach :D nadal mam w kuwetce i nie wiem czy wytrzymaja w niej do polowy maja ( wczesniej boje się wysadzic do gruntu) a juz pikowania siewek mam po kokardy:P . Miał ktoś z Was może ją kiedys w donicach czy lepiej zeby wszytko do gruntu wysadzic? Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”