Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ula, te doniczki torfowe wkłada się wraz z rośliną do ziemi, w miejsce docelowe..?
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Tak, doniczki torfowe razem z rośliną na rabatę albo do większej donicy. Tak posadzone nie mają "przestoju" we wzroście. Zapomniałam dodać, że trzeba je wcześniej zahartować.
Pozdrawia Urszula.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Witam wszystkich! Piekne te Wasze nsturcje. A próbował już ktoś z Was posadzić nasturcje w donicy nabalkonie ? Jeżeli tak to z jakim skutkiem?
Marta
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

@ 3 Koty ? wszystkie fotki, które tu wkleiłem, zrobiłem na swoim balkonie. :-) Skutki możesz ocenić sam(a). :-)

Pozdrawiam!
LOKI
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Kupiłam dzisiaj nasturcje kanryjską.W wielkiej torebce tak ok.15x10 cm było "aż" 19 nasionek. Więcej kosztował chyba ten lakierowany papier z którego została zrobiona torebka, niż te 19 nasinek.
Marta
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Też mam nasiona tej Nasturcji. Może ktoś ją już uprawiał? Jestem ciekawa jak wygląda w doniczce czy skrzynce. Podobno należy do karłowych?
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Z tego co pamiętam to kanaryjska jest jest pnąca.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

No właśnie, nasturcja kanaryjska (takie fajne żółte kwiatki jak piórka) to roślina pnąca.
W tym roku planuję z karłowych posiać Alaskę Salmon (mieszanka) i Alaska Salmon Orange - jasnopomarańczowa, obie z pstrokatymi liśćmi.
Widziałam też u kogoś Nasturcję Night & Day i Salmon Baby - sliczne kolorki. Ale miejsca już na balkonie zabraknie ;:223
Jak sobie radzi nasturcja w donicach razem z innymi roślinami? Chodzi mi o kompozycję nastrucji karłowej z pnącą kobeą i asariną.
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Moje nasturcje dały tyle nasionek, a ja głupia ich zapomniałam pozbierać, teraz są pod śniegiem, mam nadzieję, że jak śnieg odtaje, zaglądnę w te miejsca i pozbieram, wypróbuję czy wykiełkują :)

tak kwitły na początku, ale szybko się rozkrzewiły Obrazek
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja w tamtym roku posiałam nasturcje w dwóch różnych miejscach - najpierw w zacienione miejsce, gdzie ziemia jest bardzo dobra, a dwa tygodnie później w miejsce słoneczne z gorszą ziemią (siałam w maju). Po jakimś czasie (nie pamiętam ile to było) te na słońcu miały już po 3-4 liście właściwe, natomiast po tych posianych w cieniu śladu nie było... Po jeszcze dwóch tygodniach postanowiłam w tym miejscu posadzić coś już kwitnącego i okazało się, że jednak raczyły się pojawić, ale słabiutkie były. Więc niewiele myśląc za pomocą dwóch łyżek powyciągałam je z otoczką ziemi przy korzeniach i wsadziłam obok tych "słonecznych" - dogoniły te młodsze z szybkością błyskawicy :) Tak więc z doświadczenia polecam miejsca słoneczne, a i z przesadzaniem nie jest tak, że się nie da :) To były nasturcje karłowe.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Przecudne
w tym sezonie i u mnie na balkonie będą
a sadziliscie nasturcje bulwiasta ? ciekawi mnie czy jest łatwa w uprawie
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Nastrucja to bardzo wdzięczna roślina. Faktycznie preferuję stanowiska słoneczne. Zaleznie od odmiany są wysokie i niskie :D

Bardzo polecam je do ogrodu, niestety mszyce pojawiają się na niej każdego roku przynajmniej u mnie. Więc w tym bedę robić jakiś oprysk.


Dodatkowo powiem,że zakupiłam 2 nasturcje bulwiaste 2 się różnią od siebie kwiatami zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Nasiona potrafią przetrwać zimę, niestety raz są raz nie.Nie wiem od czego to zależy :)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Witam,mam nadzieję, wiosennie :wit
zakochałam się w nasturcji - tak szybko kiełkuje, rosnie i kwitnie obficie i jest taka ładna. Zwłaszcza te bardziej fikusne odmiany.
Pisaliście o mszycach, fakt, lubia one nasturcję wyjatkowo. Ktoś tu podawał przepis domowy na mszyce, który rzeczywiście działa - mleko z wodą pół na pół jako oprysk. Wystraczry kilka razy opryskać roślinkę i mszyce z głowy.

Posialiści już nasionka? Chyba jeszcze z miesiąc trzeba poczekać albo i dwa, nie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”