Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

U mnie często nasiona same się wysiewają i rosna w takich zakątkach gdzie nie ma dla nich praktycznie warunków, ale żal to usunąć więc rosną. Problemów też nie zauważyłam. Jedna spod kory wybiła między thujami nawet :D
Awatar użytkownika
Anna220
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 30 mar 2014, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Jak rosną wasze nasturcję? U mnie coś średnio, mam na balkonie ale wolno rosną i delikatne łodyżki mają.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

U mnie też się rozsiewają i wyglądają lepiej od tych, które posiałam wiosną
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

A ja tydzień temu posiałam do gruntu i zaczynają wychodzić :)
Pozdrawiam
Magda
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja dopiero w sobotę będę mogła sprawdzić, jak sobie moje nasturcje dają radę. Posadziłam kilka sadzonek + wysiałam kilka nasion bezpośrednio do gruntu. Rosnąć mają w takim miejscu, że będą praktycznie zostawione same sobie, ale może dadzą radę ;)
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Nie wiem, czy moje nasturcje w ogóle wzejdą. Nasiona były dziwnie lekkie, podejrzewam, że nie przechowały mi się dobrze, a próby kiełkowania nie robiłam. Posiałam ją między innymi roślinami, więc jak nie wzejdzie to trudno...
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Witam w tym wątku.Ja dopiero dziś kupiłem nasiona nasturcji niskiej mieszankę.Jutro będę ją wysiewał do gruntu.Zobaczymy jak wzejdzie.W zeszłym roku miałem kanaryjską ale nie byłem nią zachwycony.Ta niska jest wielobarwna i oto chodzi.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Kanaryjskiej nie polecam
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja mam czerwoną i karłową. Za tą drugą rozsyłam właśnie listy gończe, bo gdzieś mi wcięło opakowanie z nasionami.

A z kanaryjską chciałabym jednak kiedyś spróbować. Zwłaszcza z niebieską (Tropaeolum azureum)!
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Kasia79czy ty już kiedyś siałaś nasturcje z innymi roślinami. Ja ją sieje jako "odchwaszczacz". W jesieni zostawia po sobie czysta ziemie. Ale nim sie zorientowałam a potem doczytałam to zniszczyła mi pare roślin, miedzy innymi floksy których do dziś nie moge przeżałować. Ja mam dobrą ziemie i faktycznie nasturcja mi słabo kwitnie, ale liście ma przepiękne i jest bardzo bujna.
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Nasturcję sieję drugi rok z rzędu na bardzo długim pasie ziemi przed płotem, tam robię kompozycję z innymi kwiatami mało wymagającymi, głównie są to nagietki i aksamitki, ale również i nemezja, smagliczka czy gipsówka. Nie sieję nasturcji w jednym rzędzie, tylko gniazdowo, żeby tworzyła co parę metrów kępę. Od samego początku zostawiam jej więcej miejsca i jest ok. Wytrzymuje dłużej niż nagietki, które zazwyczaj łapie pod koniec lata mączniak, więc tym lepiej, że dołem są zasłonięte przez nasturcję.
A propos ziemi, rzeczywiście kiedyś posiałam ją w ogrodzie na bardzo żyznym skrawku i kwiatów się musiałam doszukiwać wśród liści. Kępa była tak wielka, że przelazła przez płot i w listopadzie nie mogłam tego wytargać. Im mniej żyzna ziemia tym obfitsze u nasturcji kwitnienie, oczywiście bez przesady, trochę jednak potrzebuje.
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Moja nasturcja ma się dobrze, sadzonki przeżyły, mimo tego, że są pozostawione same sobie na łaskę i niełaskę :) Wychodzą też chyba siewki z nasion posianych bezpośrednio do gruntu :)
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

A ja dzisiaj rano posiałem nasturcję niską.Potem deszcz wypędził mnie z ogrodu ale zdążyłem wszystkie nasionka powsadzać.Teraz czekanie jak zawsze.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”