Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Post »

Na mojej nasturcji napisali że do gruntu w maju . . .ja na razie posadziłem w doniczce, przesadzę w maju do gruntu, na razie jeszcze nie ruszyła
mam pytanko: jaki jest okres wschodzenia nasturcji pnącej? ile trzeba czekać?
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Moja nasturcja ma już 10cm ;:138 Oczywiście póki co na palecie w domu ;)
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Ann_85 wrzuć zdjęcie siewek,bo ja taki początkujący ogrodnik i dopiero dzis zamierzam wysiac nasturcję w donicy w domu a w maju na balkon powędruje. Ile roślinek trzeba na donicę o średnicy około 25cm??? W sumie lepiej wysiać więcej i ewentualnie poprzerywać. No to zabieram się do siania:)

czy długo trzeba czekac aż wzejdzie?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Nasturcję posiałąm 2 tygodnie temu do gruntu.Nic jeszcze nie wzeszło.Maciejke tez posiałam do donic przy wejściu do domu i pod drzewka tam gdzie siedzimy przy grillu.
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Ann_85 napisz jak długo czekałaś aż wzejdą siewki nastrucji??? Nigdzie nie mogę znależc informacji ile czasu wschodzi....dzis posiałam i jak znam siebie to będę codziennie zaglądac i w niej dłubać, a jak bym wiedziała że tydzień, dwa czy dłużej to dałabym jej spokój :)

PESTKA@ hahaha ja tez się kiedyś cieszyłam że mam duży metraż mieszkania-dopóki nie zaczęłam myc podłóg i sprzątać:)...czekasz na nasturcje ponad dwa tyg? Ciekawe czy to norma czy jak???
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Tunia-mar pisze:Ann_85 wrzuć zdjęcie siewek,bo ja taki początkujący ogrodnik i dopiero dzis zamierzam wysiac nasturcję w donicy w domu a w maju na balkon powędruje. Ile roślinek trzeba na donicę o średnicy około 25cm??? W sumie lepiej wysiać więcej i ewentualnie poprzerywać. No to zabieram się do siania:)

czy długo trzeba czekac aż wzejdzie?

Tunia-mar, specjalnie dla Ciebie zdjęcia ;)

Nasturcje to oczywiście te wysokiena środku, ze sporymi listkami:

Obrazek Obrazek
Obrazek

Zanim się w ogóle pokazały minęło jakieś 1,5 tygodnia, teraz mają niecałe 3 tygodnie :)
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Ann_85 nie wiem jak Ci dziękować-teraz już wszystko wiem, na co czekać ile mniej więcej czekać:) Jak ładnie Ci powschodziły, z tego wnioskuję że dobrze wschodzą w sensie że prawie 100% tego co zasiałaś:) No to zostawiam nasturcję w świętym spokoju do końca kwietnia...potem zacznę pewnie koło niej tuptać i zaglądać. Wielkie dzięki raz jeszcze ;:196 :)
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Nie ma za co, cieszę się, że mogłam pomóc ;)

Tak, wzeszła zdecydowana większość, zasiałam 35 oczek po 1 zierenku i tylko 4 sa puste. Ale jak zaczną wsachodzić nie wyciągaj pochopnych wniosków - między zierenkami była duża rozpiętość czasowa. Jedne były już spore z listkami, a inne się dopiero wybijały. Zresztą cały czas są między nimi różnice - kto wie... Może jeszcze w tych 4 oczkach się coś pojawi... ;)

Powodzenia! :wit
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Tuniu jak maja zmarznąć to wole poczekać. :wink: No chyba ,ze nic nie wyrośnie :twisted:
Awatar użytkownika
k888
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 lut 2010, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Hmm, moja żonka posadziła wczoraj nasturcję do gruntu. Z tego co widzę to chyba za wcześnie skoro ona taka delikatna... :(
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

k888 z tego co słyszałam nasturcja jest wrażliwa na niskie temperatury-ale najlepiej niech poradzi ktoś kto już nasturcję w swoim życiu wielokrotnie hodował, ja swoja posiałam do donicy i trzymam w domu-finalnie powędruje na balkon po połowie maja.
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

hej!!! Wylazły moje trzy pierwsze nasturcje!!! Jakoś tak szybko, nie spodziewałam się więc radość tym większa:) Sporo ich wysiałam do dużej donicy zobaczymy jak im "wschód" pójdzie:) ....6 dni wschodziły...jakieś turbo nasturcje:)
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Moja nasturcja wschodzi pięknie-chyba będzie urodzaj w tym roku, a może to po prostu szczęście początkującego???? Czy rzeczywiście tak jest że nasturcja na balkonie to pewne też mszyce???? Trochę mnie to martwi bo mam dużo pnączy wolałabym uniknąć robactwa (w tamty roku na liściach wilca siedziały tłuste gąsienice motyli:) ale paskudne-zżerały mu liści-ale pościągałam i po kłopocie a z mszycami gorzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”