Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja swoją nasturcje świadomie posiałem przy kompostowniku ale po to aby go okrywała kwitnie pięknie. Trochę upały dają jej się we znaki. Jednak problem jest większy od półtora tygodnia zauważyłem na liściach szare przesuszone plamy. Podejrzewam że to jakaś choroba. Nie w necie nie znalazłem na ten temat. Wrzucę fotkę może ktoś rozpozna co to za problem.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

:)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

A moje nasturcje zjadają jakieś gąsieniczki- muszę wyrzucić część roślin- te, które są jedzone :roll:
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

U mnie działo się tak co roku, po oprysku była chwila przerwy i przychodziły znowu skądś.Dlatego zrezygnowałam z ich uprawy.A szkoda- tak dzielnie rosły na tych moich piachach :cry:
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

To bielinek kapustnik znosi jaja na liściach nasturcji :evil: U mnie w zeszłym roku gryzły liście i w tym także :evil:

Ja mam nasturcje posadzone w słońcu i cieniu.
Te w cieniu mają dużo liści, a kwiatka ani jednego. Te w słońcu mają dużo liści i ogrom kwiatów :)
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Podbijam watek o nasturcji. Czy już ktoś wysiał? Ja chcę wysiać nasturcje pnącą, jakiej wysokości mogę się spodziewać. I jeszcze nie umiem sie zdecydowac czy w donicę (jak dużą) czy do ziemii? Ma obrastać kratki czegoś na wzór altanki.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

:wit Wczoraj chciałam ją wysiać w to samo miejsce co w zeszłym roku...a tu niespodzianka, nasionka przetrwały w ziemi i już kiełkują :) moje szły w górę w zeszłym roku na jakieś 1,5 do 2 m, myślę, że w donicy też sobie poradzą. To jest bezproblemowa roślina, tylko ma jedną poważną wadę, przyciąga mszyce (całe mnóstwo!!!), więc radzę od razu zaopatrzyć się w chemię :)

Pozdrawiam
Justyna :)
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Właśnie martwią mnie te mszyce :roll: ale kusi, że jest bezprobelmowa w uprawie. Taki dylemat Hamleta siać czy nie siać ;:224

A czym swoje nasturcje pryskałaś? Ja profilaktycznie wszystko pryskam mydłem potasowym :roll: ale przy większej ilości robali to pewnie nie zda egzaminu.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Justynko siej! One są piękne i warte spryskania od czasu do czasu :) środek, którym pryskałam w zeszłym roku (również róże) nazywał się chyba Decis, muszę się wybrać do ogrodniczego bo mi się skończył
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja dzisiaj posiałem do korytek kilka odmian nasturcji karłowej (Alaska Salmon Orange, Night and Day, Salmon Baby i mieszankę kolorów) :tan Uwielbiam te kwiaty :tan

PS warto regularnie zasilać je nawozem do roślin kwitnących. Pięknie i obficie wtedy kwitną. :uszy
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian :roll: I ja wczoraj zasiałam pnącą
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja zasiałem nasturcje już w pierwszej połowie marca. Powoli coś rosną, oj powoli. Posiana w tym samym czasie fasola ozdobna ma już ponad metr wysokości, a nasturcja ? choć ma trochę listków ? jeszcze nawet się piąć nie zaczęła (a kupiłem oczywiście nasturcję pnącą).

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Proszę państwa, oto miś. Miś został wysiany 9. marca z opakowania, na którym było jak wół napisane, iż jest to nasturcja pnąca i że dorasta do trzech metrów (producent: Plantico). Miś ma jedną trzydziestą przewidywanych rozmiarów (czyli ledwo dziesięć centymetrów) i ? jak widać na załączonym obrazku ? kwitnie. Żona stwierdziła, że zupełnie nie wie, czemu jestem niezadowolony ? wszakże ewidentnie widać, że ta nasturcja jest pnąca, albowiem się na mnie WYPIĘŁA. :;230

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”