Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Dalszy ciąg historii moich nasturcji.
Obrazek

Obrazek
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Nasturcje zdominowały rabatkę, wspinają się po kosmosie (a nawet drzewach), zagłuszają inne rośliny. Rudbekii nie widzę z zewnątrz klombu, bo całość oplatają nasturcje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Kolejny dowód na to, że Nasturcja jako "oryginał" jest pienna :) Na początku karłowata jak pisze na opakowaniu, do 30cm w ciągu dwóch miesięcy, po miesiącu kwitnienia jako karzełki, rozpędziły się i podrosły dwa metry w ciągu miesiąca.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

A wiesz, że moje ? kupione jako nasturcja pnąca ? miały dokładnie taki sam tryb wzrostu? :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Widocznie firmy nasienne próbują nas oszukać, sprzedają to samo pod nazwą pnąca i karłowa (niska)... :D
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

u mnie też tak było :) choć nasionka były chyba pomieszane i takie i takie
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

U mnie ? choć mamy już drugą połowę listopada ? nadal pełnia kwitnienia. Może szybkością wzrostu nasturcja nie powala, ale za to flower-power to ma niezły.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ale macie nasturcjowe łany. U mnie chyba jest za ciężka ziemia i nie bardzo mi wychodzi.
Dziwię się że u Was sama się wysiewa :shock: podobno jest wrażliwa na chłody. Jak bym miała tyle kwiatków to bym narobiła kaparki ;:108 ale tylko pozbierałam trochę nasion.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Wczoraj robiłam małe porządki ze zdjęciami i trafiłam na tegoroczne nasturcje . Od kilku lat nie siałam bo mszyce do tego skutecznie mnie zniechęciły ale jesienią dostałam nasionka i postanowiłam zaryzykować i... żadnej mszycy :shock: kwitły pięknie byłam nimi zachwycona :D nie rozrastały się jak te zwykłe i nie przerastały innych roślin to dla nich wielki plus . W kwiatach były bardzo wydajne za to w nasionka ubogie , udało mi się zebrać zaledwie kilka , może przyszły rok będzie lepszy .
To moje brzydale
Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

tfu tfu ładne brzydale :) u mnie tak się nasturcja rozrosła latem, że zaczęła zagłuszać rośliny obok rosnące (komarzyce, liliowce). Ale za to odwdzięczała się pięknym kwitnieniem :) jak wsadzałam ją, to myslałam, że się nie przyjmie a tu niespodzianka :) Nasion po roślinie została masa, zwłaszcza, że roślinka pięła się po siatce i pełno nasion leży na drodze. Muszę je zamieść :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Śliczne te ? brzydale ?. A co do mszyc ? czytałem, że ponoć nasturcje je przyciągają, tymczasem, choć miałem wiele inwazji mszyc na balkonie tego roku i z niektórych roślin ledwo je usunąłem (zwłaszcza z irysów) a z innymi nawet mszyce mi wygrały (z zawilcami), to na nasturcji ani razu nie widziałem ani jednej...

Pozdrawiam!
LOKI
oewelia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 maja 2011, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

U mnie też nie było ani jednej mszycy na nasturcjach, pokazały sie na fasoli, ale po opryskaniu mlekiem i "podtykaniu" wszystkim napotkanym biedronkow wszycowych przysmaków nie pojawiły sie ani razu. W tym roku doceniłam szczypawki czyli skorki. Co roku latem roiło sie od nich na balkonie i w domu, a w tym roku do domu wchodziły sporadycznie, widocznie miały co robić w kwiatkach. A i ja dla nich łagodniejsza byłam, nie zabiłam ani jednej tylko je "grzcznie" wynosiłam na kwiatki, żeby mi ewentualne mszyce pozjadały.
Na moich nasturcjach za to zadomowiły sie gąsiennice bielinka, nie wiem dlaczego, pozjadały mi sporo liści a po kilku dniach zniknęły i nie pokazały sie więcej, niczym nie psikałam, nie zwalałam, a było ich sporo.
A no i jakoś nie umiały się piąć po drabinkach.
A po nocy podczas której temp spadła do -7 stopni wszystkie rano leżały plackiem
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

U mnie na nasturcjach również nie zanotowałem mszycy :lol: Ale za to tradycyjnie było ich sporo na różach, więc łapałem wszystkie larwy biedronek i wtykałem pomiędzy mszyce i na drugi dzień nie było ani jednej :D
Ale bielinek rzepnik polubił nasturcje, na opakowaniu była mowa, żeby uważać na bielinki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”