Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

raczej mszyce nieuniknione, chociaż u mnie raz nie miałam - powtykałam w ziemię takie pałeczki przeciw mszycom. Albo one pomogły, albo tamten rok nie sprzyjał.
A gdzieś czytałam, że jak się nie chce mieć mszyc na warzywach to najlepiej obok posadzić nasturcje, wtedy wszystkie mszyce będą na nich :)
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

No i masz, czyli juz powinnam się uzbroic w cos na mszyce-hmmmmm myślałam że jak na balkonie na drugim piętrze to mszyce mnie ominą-nasturcja jest taka piękna :(

A czy ktos na forum miał nasturcję na balkonie właśnie i nie dopadły jej mszyce????Może jakoś uda się ich uniknąć???/ Mam w razie czego w domu Decis przeciwko mszycom m.in może da im radę:)
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Nie pocieszę Cię, mam taras na 11 piętrze i mszyce dolatują i dobrze się mają, szczególnie na nasturcji. Z tego też powodu zaniechałam hodowli, ale posadzę w ogródku i będę pryskać naparem z pokrzywy,wrotyczu, krwawnika, mniszka i rumianku.Trochę roboty, ale..
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Nie ma tego złego, dobrze, ze przynajmniej się dowiedziałyśmy i zawczasu będziemy gotowe i ubezpieczone na przybycie nieproszonych gości ;)
Awatar użytkownika
koniu_57
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 kwie 2010, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Hej!!!! Na tym forum jestem całkiem nowa, ale z roślinami żyję w symbiozie od wielu lat.Nasturcje wysiałam w ogrodzie kilka lat temu :D no i mam je do dzisiaj :D .Wysiewają się same ;:138 , pięknie zimują i wiosną rosną nowe. Dodam że mam spory ogród i mogę sobie pozwolić na luksus pozostawienia ich w spokoju.Nie ukrywam też że moje nasturcje traktuję trochę po macoszemu :oops: . Są one wabikiem na mszyce, te paskudy wolą nasturcje od róż więc krzaczki róż są zdrowe i ładne, niestety kosztem nasturcji :cry: Pozdrawiam ;:138
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Ja wysadziłam już nasturcję wysoką do ogrodu, podobnie jak groszek pachnący - i ma się nieźle :)

Obrazek
Awatar użytkownika
tajemnicza_1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Nasturcja (Tropaeolum ) w uprawie

Post »

Witam forumowicze!!! ;:168
Czy nasturcja jest trudna w uprawie? Zasadziłam ją w kwietniu i zaczęła już rosnąć, kiedy (około w jakim miesiącu) urośnie zupełnie?

______________________________________________________
Beata
?BeAtKa?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

A jaką masz ?Większą,kanaryjską,pnącą,karłową,bulwiastą...
:D
Jest łatwa w uprawie ,dobrze rośnie na stanowisku słonecznym w ziemi jałowej.
Zbyt żyzna ziemia powoduje,że wyrasta silnie w liście a nie kwitnie.
Kwitnie od czerwca/lipca w zależności kiedy ją się wysieje do ogrodu więc siłą rzeczy wtedy właśnie osiąga szczyt swojej dojrzałości...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 445
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

wejdź w wyszukiwarkę, wpisz słowo "nasturcja" i przeczytaj wszystko co jest na ten temat na forum ...
A jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na tak banalne pytanie- to wpisz "nasturcja" w gogle :roll:
Staraj się nie zaśmiecać forum - bo wkurzenie moderatorów może zaowocować warnem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tajemnicza_1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Mam karłową. Ka Ro, dziękuję za rady
?BeAtKa?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Jupiii moja nasturcja właśnie dzisiaj obdarowała mnie 2 pięknymi kwiatami o kolorze pomarańczowym

Obrazek
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Oto moja nasturcja-te białe kropki na niej to resztki pyłu po szlifowaniu płytek na balkonie :) dziwna ta roślina, zaczyna pięknie kwitnąć mszyce jej jeszcze nie dopadły, ale miała się piąć a ona nijak się nie pnie, jak tylko przez chwilę brakuje jej wody zaraz liście żółkną-ale i tak jest piękna-trochę za gęsto ją posiałam a potem żal mi było poprzerywać bo tak pięknie rosły te roślinki-ale widzę że trzeba było to zrobić i zostawić góra dwa okazy. Zobaczymy co dalej:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Tak, też doszłam do wniosku, że nasturcja wysoka pnie się tylko na obrazku na opakowaniu ;) Rośnie ślicznie, ale siatki ogrodzeniowej chwytać się nie chce - musiałam ją popodpierać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”