Kosaciec (Irys) - uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Irysy 2010

Post »

:wit
No i tylko o to chodziło , że skoro dopiero się Uczysz to trzeba też wiedzieć po co się edytuje post i że można to zrobić ,a czasem trzeba ot wszystko :wink: . Tez kiedyś nie widziałem... :) :wink: i nie tylko ja :wink: .

Iryski bardzo mi się podobają ;:138 , cą istotnie cudne :D .Ach.. , kiedy one znowu zakwitną.. ? :roll: :( .

Ten "Starlight Sonata" ( Widzisz teraz ja się coś od Ciebie nauczyłem , mianowicie nazwy ) . On jest cuuudny , kupiłem sobie go w tym roku , już sie kwitnienia doczekać nie mogę :P .

Pozdrawiam :wit
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

Tulipan998 pisze::wit
No i tylko o to chodziło , że skoro dopiero się Uczysz to trzeba też wiedzieć po co się edytuje post i że można to zrobić ,a czasem trzeba ot wszystko :wink: . Tez kiedyś nie widziałem... :) :wink: i nie tylko ja :wink: .

Iryski bardzo mi się podobają ;:138 , cą istotnie cudne :D .Ach.. , kiedy one znowu zakwitną.. ? :roll: :( .

Ten "Starlight Sonata" ( Widzisz teraz ja się coś od Ciebie nauczyłem , mianowicie nazwy ) . On jest cuuudny , kupiłem sobie go w tym roku , już sie kwitnienia doczekać nie mogę :P .

Pozdrawiam :wit
Nie, szczerze się przyznaję, nie wnikałam w opcje forum i nie wiedziałam na co to "edytuj" - to muszę przyznac.
Ja też lubię te ciemne kolorki, a w tym roku zakupiłam sobie odmianę też w tym stylu, a mianowicie EPICENTER.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Irysy 2010

Post »

Piękna ta odmiana , sam nie wiem już czy ja mam... , ale chyba nie..
Kupowałem troche irysów w tym sezonie , tak zwanych mixów , ale kwitnących , ładne kolorki i przeróżne , bo znam taką Panią co likwidowała plantacje .
Mam też od forumków przeróźne i już sie w tych odmianach gubię , nie wiem jaki który :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

Tulipan998 pisze:Piękna ta odmiana , sam nie wiem już czy ja mam... , ale chyba nie..
Kupowałem troche irysów w tym sezonie , tak zwanych mixów , ale kwitnących , ładne kolorki i przeróżne , bo znam taką Panią co likwidowała plantacje .
Mam też od forumków przeróźne i już sie w tych odmianach gubię , nie wiem jaki który :lol: .

Ja też dużo rozdałam znajomym, bo robiłam małe "przemeblowanie" w ogrodzie. Większośc odmian popularnych, które s'thrash'nie mi się rozrosły, zastąpiłam ciekawszymi irysami, tak więc czeka mnie prawdziwy spektakl kolorystyczny i niezwykła uczta dla oczu, bo większośc zakwitnie mi pierwszy raz ... z 50 odmian na pewno ...

A to garstka tych popularnych, przesadzonych obecnie w inne miejsce :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widzicie te promienie słońca na niektórych fotkach ? Oj, brakuje tego ciepła ... i widoku !
adamian
500p
500p
Posty: 981
Od: 13 wrz 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

Barashko
Irysy z taflą wody w tle boshkie :D Jak masz na imie?
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Irysy 2010

Post »

barashka:
Taki jak na pierwszym zdjęciu mam :D nawet zaczyna mi się rozrastać
Za to ten ciemny na ostatnim jest prześliczny ;:108 pozazdrościć można :)

To może ja się kolejnym "zwykłym" pochwalę ;)
Obrazek
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

Galadriela pisze:barashka:
Taki jak na pierwszym zdjęciu mam :D nawet zaczyna mi się rozrastać
Za to ten ciemny na ostatnim jest prześliczny ;:108 pozazdrościć można :)

To może ja się kolejnym "zwykłym" pochwalę ;)
Obrazek

Ten pierwszy irysek na pierwszym zdjęciu, tak bardziej w tle w tonacjach śliwkowych, wart jest polecenia, bowiem pięknie pachnie - no cudo ! Zapach roztacza się na odległośc ... A te ciemno bordowe kwiaty to Pani Walewska i gdzieś tam też jest odmiana RED JADE, bardzo podobna do Walewskiej, tylko dolne płatki ma bardziej w poziomie.

Tutaj lepiej widac minimalną różnicę :

Obrazek
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

adamian pisze:Barashko
Irysy z taflą wody w tle boshkie :D Jak masz na imie?
Mam na imię Kaśka. A pomysł na kolekcjonowanie irysów właśnie wziął się z oczywistego względu - staw bowiem i irysy świetnie ze sobą pasują, tworząc naturalistyczne piękno, chociaż przez człowieka stworzone (czyli przeze mnie ). Od lat irysy "przybrzegowe" samoistnie sobie rosną w stawie, a ja nawiązując już do tego faktu, tworzę "nabrzegowe" (nabrzeżne) inspiracje ...

Obrazek
kwiatek27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 14 cze 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

barashka pisze:
kwiatek27 pisze:No wszystkie już posadzone irysy teraz mam o co dbać moje nowe dzieci :)
...A ja mam nadzieję na zakupy u Pani w niedalekiej przyszłości ... Dlatego z całego serca życzę powodzenia w uprawie !!!
Dziękuję ,jak się rozmnożą to czemu nie . Dostałam fioła na punkcie Amerykańskich irysów jak w tym roku zakwitły to prawie z ogródka nie wychodziłam nie mogłam się napatrzeć i nawąchać :D
adamian
500p
500p
Posty: 981
Od: 13 wrz 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

Skąd ja to znam. :wink:
Po takiej dawce irysów aż cieplej na serduchu :)
Kasiu zastanawiałaś się nad posadzeniem na brzegu stawu irysów japońskich, warunki miałyby wymarzone ;:224

kilka moich..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kwiatek27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 14 cze 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

Adam piękne twoje irysy a ten trzeci na obrazku to nie jest czasem Lemon Cloud bo taki podobny do niego , właśnie takiego kupiłam ach żeby już był koniec maja ;:65 irysy są takie piękne
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Irysy 2010

Post »

A mnie się bardzo zwidział ten soczyście bordowy/purpurowy ...

Adamie, irysy japońskie też mam, nie dużo, ale zawsze coś, chociaż jak zakwitły, to wcale nie były tak efektowne jak w ofercie, nie te odmiany niestety. W tym roku dokupiłam jeszcze Ocean Mist i Oriental Eyes. Mam też trochę syberyjskich, ale to już nie taki szał, jak z TB.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia takie sobie, ale popatrzec zawsze można ...

Co do irysków Adama - cudne je masz. Napisz w wolnej chwili, jakie odmiany szykują Ci się dopiero do pierwszego kwitnienia ...

A KWIATEK27 rzeczywiście zaszalał z tymi iryskami - zrobiłam sobie wizualizację odmian w Google, no i niezłe rarytaski w tych zakupach !

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie !
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Irysy 2010

Post »

Ja w tym roku pierwszy raz miałam japońskie , takie:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”