Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

Posiałem 10dni temu do doniczek w szklarni wilec trójbarwny i jeszcze nie kiełkuje ile czasu on kiełkuje? Zaglądałem do nasiona są cale nie zgniły
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Poczekaj trochę...I nie patrz do nich, bo ciekawość to pierwszy stopień do piekła :twisted:
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Czekam. Teraz mocze kolejną partię nasion wilca trójbarwnego. Ten co posiałem 10dni temu to nie moczyłem nasion. Jak rok temu sialem wilca purpurowego to wykiełkował po 5dniach
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Elfinia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 kwie 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wilec purpurowy

Post »

Witam serdecznie, może ktoś mi podpowie, kiedy można wystawić na balkon sadzonki wilca (15 cm)? Na opakowaniu jest napisane, żeby w marcu wysiewać bezpośrednio do skrzynek... ale jakoś boję się, że im jeszcze za zimno może być i zmarnieją. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny

Post »

A ja mam takie kwiaty na jednej roślinie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilec trójbarwny

Post »

I ja się doczekałam :-) tyle, że purpurowego. A chciałabym takiego niebieskiego. Czy ja dobrze pamiętam, że nasiona tego niebieskiego z 6 zł kosztują?
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny

Post »

@ Zjawka ? no bardzo ładne, tyle że nie są to wilce trójbarwne (Ipomoea tricolor), lecz powoje trójbarwne (Convolvulus tricolor). W każdym razie pierwsze dwa. Trzeci to już jakiś wilec (Ipomoea), ale bardziej wygląda mi na wilec purpurowy (Ipomoea purpurea), odmiana Carnevale di Venezia niż na wilec trójbarwny (Ipomoea tricolor) odmiana Flying Saucers.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wilec trójbarwny

Post »

W tym roku też skusiłam sie na zakup nasionek Wilca niebieskiego ale zakwitło mi cos takiego

Obrazek

Ładnie rośnie i obficie kwitnie ale Wilcem niebieskim nie jest... tylko Wilcem purpurowym (jeśli się nie mylę).
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Nie da się zaprzeczyć, że producent nasion zrobił Cię w trąbę. ;-)

Chociaż i tak nic chyba nie przebije francuskiego RoyalFleur. W opakowaniu z wilcem trójbarwnym oprócz rzeczonego wilca, znalazł się także wilec purpurowy oraz wilec Ipomoea nil. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Locutus Loki ... w naszym fachu to dość często się zdarza ... :;230
Myszkując po Forum trafiłam na fotki zawilców rosnących u Ciebie.
Śliczne kolorki pokazałaś w wątku Wilec purpurowy - przy takiej ilości jesteś fachowcem i dobrze,że dzielisz sie wiedzą z innymi.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Oj tam zaraz od razu fachowcem. Nie przesadzajmy. Fakt, że wilce mam na balkonie drugi rok z rzędu jeszcze nie robi ze mnie fachowca. ;-)

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Mam tak wilce jak i zawilce (aczkolwiek zawilców wcale nie posadziłem za wilcami, ROTFL) ? ale jedno z drugim nie ma nic wspólnego. ;-)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Drugi rok to już coś ... a za pomyłkę przepraszam bo wcześniej czytałam o Zawilcach japońskich kwitnących właśnie teraz bo szukałam dla swojego innej odmiany do towarzystwa.
Stąd wilec .... zawilec .... :;230
Gdzie kupujesz nasiona bo wolałabym uniknąć kolejnych wpadek ?
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Z zawilców miałem jak na razie tylko zawilce wieńcowe. Japońskich nie mam ? aczkolwiek rzeczywiście we wszystkich ogrodach dookoła teraz kwitną. Na przyszły rok zamówiłem sobie zaś zawilce greckie (właśnie do mnie jadą z PNOSu).

Co do kupowania ? zeszłoroczne wilce purpurowe kupiłem w sklepie przy ul. Wielickiej w Krakowie, producentem była jakaś mniej lub bardziej tajemnicza Centrala Nasienna. Ponieważ siewki udało mi się skutecznie załatwić (przez nadmierne podlanie w wyjątkowo zimny majowy dzień), dokupiłem wilców już na miejscu we Francji, w Truffaut (nasiona były tejże samej firmy), a przy okazji zaopatrzyłem się w wilce szkarłatne marki Vilmorin. Tegoroczne wilce purpurowe mam z własnych zeszłorocznych zbiorów, natomiast wilce trójbarwne najpierw siałem z kupionych w krakowskiej Castoramie nasion Top Decor, a ponieważ strasznie się z siewem spieszyłem i sporo nasion zmarnowałem, siejąc, gdy było jeszcze za zimno, by wykiełkowały, dokupowałem potem nasion we Francji w sklepie Jardiland, marki RoyalFleur. ;-)

A na koniec jeszcze jedna fotka. Powaliło mnie toto na kolana. Dopóki tego nie zobaczyłem na własne oczy kwitnącego na moim własnym balkonie, nawet nie podejrzewałem, że istnieje biała odmiana wilca trójbarwnego.

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”