Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Agnieszko, cytrynowe igiełkowe na foto to "Helenka", żółte, które miałam poprzednio to "Ksantypa" - karłowe, ale były takie przybrudzone białe :roll:
Pozdrawiam Eugenia
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Astry- uprawa

Post »

Ja niestety muszę się wstrzymać jeszcze z wysiewem, do po świąt, bo brak ogrzewanej szklarni a na zewnątrz mróz. Chyba, że mogłabym je trzymać cały czas w domu, ale jak długo? Czy nie więcej szkody niż pożytku z takiego wysiewu? Ja w tym roku poszłam w róż - 11 odmian, ciekawe ile z tego wzejdzie. A zamierzam wysiać po pewnie 20 nasion i tak będzie tego sporo, niebieskich + fiolet, też mam pewnie tyle, a i miksy również ale u mnie wszystkie astry to trochę jak ja to mówię "zapchajdziury" nigdy nie sadziłam ich jako cięty w szpalerze, ale kto wie, co przyniesie ten rok, może znajdę jakąś miejscówkę :D
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Gieniu obrazki na torebkach są przeważnie podretuszowane,chociaż spotkałem się też z takimi odmianami że wszystko się zgadzało.Taki cytrynowy może taki akurat być.Ostatnio mam Galę w tym kolorze i wszystko się gra.Terminy ważności masz dobre,więc ze wschodami nie powinno być najmniejszego problemu. ;:108

kluska Z tydzień jeszcze możesz się wstrzymać spokojnie,szczególnie jak cierpisz na brak ogrzewanej szklarni.Jak dużo nie siejesz to zrób to rzadziej.Sadzonki będą okazalsze i mniej podatne na choroby w domu. ;:108

15 marca siałem a dziś pierwsze (Matsumoto) już wzchodzą.Ciepły kaloryfer robi swoje. ;:333

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

kluska tyle różowego, nieźle zaszalałaś ;:oj U mnie szpaler astrów był po tulipanach, ale w tym roku nie wiem, czy dam radę wybrać i astry też staną się zapchajdziurami na rabacie bylinowej. A podejrzewam, że po zimie mroźnej i bezśnieżnej będzie tych dziur sporo :evil:
Witku, Gala - to rodzaj, czy imię astra? Wróciłam parę stron w wątku, faktycznie, miałeś takie jasne żółte - str.34 :)
Pozdrawiam wszystkich astromaniaków :heja
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Gieniu odmiana Gala to rodzaj-seria pod którą wystepują pojedyncze kolory.Ja mam obecnie pięć takich kolorów.Gala występuje też w mieszance.Podobnie jest z odmianą Krallen. ;:108

Mogę już stwierdzić,chociaż nie wszystkie jeszcze wzeszły,ale podnoszą ziemię i maruderzy,więc też wzejdą że astry mam opanowane i żadnych dosiewek nie będzie. :D


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Powoli mężnieją i będą nabierać zielonej barwy. ;:3 trzeci dzień w tym pomaga i nie są już tak anemiczne.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Twoje Witku wschodzą równiutko, karnie stoją w skrzynce :) a moje niektóre ociągają się z wschodami, nie widać na razie chryzantemowych białego i niebieskiego, igiełkowego Inga i peoniowego Stanisława, pozostała dziewiątka dziarsko pnie się w górę ;:173
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Wzejdą i Twoje Gieniu. ;:108 Marudera i ja mam w jednym kolorze Krallena i już zacząłem wątpić czy coś z tego będzie,ale dziś rano coś się wreszcie pojawiło. :wink: Moje aż tak równiutko nie rosną i nie siałem ich punktowo,więc w niektórych miejscach gdzie mi się bardziej sypnęło mają trochę gęsto. ;:oj Myślę że za parę dni jak bardziej się wzmocnią przeniosę ich już do mnożarki.Jutro pierwsze odpalenie pieca.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Swoje siałam że tak powiem rzutowo, bo co to za rzut w pojemniczkach po zsiadłym mleku :;230 i chyba niektóre nie dadzą rady . Po świętach to co jest przepikuję do wielodoniczek i już nie dosiewam.

Obrazek
:heja
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Sporo jak na mikro rzut. ;:333
W najbliższym tygodniu moje powędrują do mnożarki.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 288
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Astry- uprawa

Post »

Moje astry dopiero wczoraj posiane. Niestety wcześniej nie było możliwości :( Wasze już pięknie na wierzchu :D
Pozdrawiam Danuśka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Będą i Twoje.Astry szybko kiełkują i później mężnieją.Tylko jak wzejdą to ;:3 ;:3 ;:3
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Zaczyna się robić ciasno a nawet bardzo ciasno.Nasiona znów mnie w konia zrobiły i za dobrze wzeszły.Co roku biorę poprawkę a one co roku pozytywnie mnie zaskakują. ;:108

Obrazek

Obrazek

Do sadzenia jeszcze trochę czasu,więc trzeba będzie profilaktycznie podmuchać na zimne i zastosować Previcur.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”