Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Astry- uprawa

Post »

Marconi_exe pisze:Wolę rozsadę wsadzać tam gdzie będzie pasowała żeby nie zepsuła kompozycji rabaty.
Kto Ci tego nie karze zrobić. Masz do tego pełne prawo.
Napisałam jak ja to robię i że nie mam problemów z sadzonkami.
To forum jest po to aby się wspólnie wspierać
a nie jeden przez drugiego udawadniać swoje racje.
Przynajmniej ja tak to odebrałam.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Dobrze napisałaś, żeby się wspólnie wspierać. Każdy ma swój sposób produkcji czy to kwiatów czy warzyw, nie krytykuję!!!

Napisałem, co ja robię z astrami i nikogo do tego nie zmuszam, każdy sobie wybierze jak wysieje, nie każdy ma możliwości wyhodować dorodną rozsadę w domu.
Tworzenie kłótliwej atmosfery jest niezgodne z regulaminem. Dlatego też napisałem: Zostaje nam życzyć sobie "udanych plonów" :D na złagodzenie. ;:304
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Astry- uprawa

Post »

Czy astry wysiane w połowie marca, do pojemniczków po pieczarkach, punktowo, luźno, tak żeby miały sporo miejsca. Wyrosną wystarczająco ładne do czasu wysadzenia do gruntu? Bez pikowania i przesadzania.
Czy uzyskam lepszy efekt jeśli wysieję je do gruntu lub pojemników ale w nieogrzewanym tunelu foliowym w kwietniu i będą okrywane dodatkowo włókniną?
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Tak wyrosną i to ładne, ja tak siałem w ubiegłym roku i też do pojemników po pieczarkach ale z Lidla bo mają przezroczyste pojemniki. Tylko ja rozsady doświetlam żeby były krępe. Jeżeli nie masz growboxa lub nie zamierzasz ich doświetlać to posiej trochę później

Zostało mi trochę nasion astrów to spróbuje do gruntu żeby zobaczyć tylko jakie dadzą efekty.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Astry- uprawa

Post »

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie poczekam trochę dłużej, będzie chwilowo więcej miejsca na parapecie ;)
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Marek jak masz warunki to faktycznie te 15 dni nie robi żadnej różnicy. ;:108 Też Ci życzę udanych kwitnień ;:333 i zero problemów z chorobami w tym roku. ;:304
A wracając do sprawy siewu bezpośredniego do gruntu jakichkolwiek kwiatów to ja nikomu absolutnie tego nie odradzam a nie robię tak z prostej przyczyny dla mnie.Łatwiej jest mi wygrać wojnę z chwastami jak sadzonki wysadzę na wolne od nich wcześniej przygotowane miejsce.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Przeanalizowałam sytuację i myślę, że posiałam je w miejscu dość zacienionym. Nie stosowałam żadnych nawozów. Może za mało podlewałam? Ziemi nie mam urodzajnej... Posiałam blisko altanki...
Bynajmniej dziękuję Wam za cenne uwagi :) i skłonienie do refleksji :wit
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Astry- uprawa

Post »

Ja zawsze sieję bardzo wcześnie :lol: chociaż wiem,że się nie powinno, ale lubię chyba zabawę z przesadzaniem :lol: i jeszcze nie było żeby mi coś zmarniało ;:138 tyle ,że fakt trzeba więcej się narobić niż z tymi sianymi w odpowiednim terminie :D :tan
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Dzisiaj zaobserwowałem, że astry w grow-boxie zaczęły puszczać kiełki :D. Miałem przykre doświadczenie sprzed dwóch lat, zakupiłem ze kilka odmian różnych astrów z jednej znanej wszystkim firmy nasienniczej(nie podam jakiej) i nic nie wykiełkowało.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Astry- uprawa

Post »

Witku, ja też tak miałam w ubiegłym sezonie?, siałam kilkakrotnie, na różne sposoby. ;:185

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=518


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Pamiętam Twoje ubiegłoroczne kłopoty ze wschodami oczywiście,ale myślę Irenko że Cię to nie zniechęciło i niedługo zabierzesz się za sianie astrów na ten rok. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Astry- uprawa

Post »

Witku, zastanawiam się właśnie nad nimi, coś jest w tej mojej ziemii, astrów nie wysiewałam od kilku lat bo mi nigdy nie wychodziły, w tamtym roku spróbowałam, z tych co się przyjęły z rozsady, wyrosły piękne sadzonki, niektóre wysadzałam już z pąkami kwiatowymi, dostały wapno i oprysk przeciwgrzybowy, ale po kilku tygodniach zaczęły padać, sąsiad przeniół je z bryłą korzeniową na swoją działkę, u niego pięknie kwitły.
Gdzieś czytałam, że jak się udają cynie, to nie będą rosły astry, coś w tym chyba jest, przynajmniej w moim przypadku. :wink:

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Od kilku już dobrych lat astry trapią choroby i trzeba tak jak ja staram się to robić zmieniać im co roku stanowisko.Nie wiem czy masz Irenko taką możliwość,jeśli tak to daj im szansę w tym roku i zobaczysz.Na choroby grzybowe odglebowe astry często chorują.Jak więdną i padają rośliny to może być zgorzel naczyń a częściej fuzarioza.Ja jakiś czas po posadzeniu używam do dolistnego oprysku Topsinu bo też mi rośliny wypadają pojedynczo.I to kilka zabiegów co jakiś czas trzeba zapodać w trakcie uprawy.Gdy padają już siewki i po posadzeniu na miejsce stałe Topsinem trzeba podlać rośliny.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”