Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Ja kupiłem takie jak na zdjęciu.Pewnie masz to samo.Osobiście sadzę i lubię te wysokie odmiany.Bardzo dobrze się krzewią i ładnie prezentują. ;:108
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Ja mam coś takiego na ten rok, zaraziłam się od Faworyta :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Cieszę się że Cię pozytywnie zaraziłem ;:306 DorotkoFajny masz zestaw.Z tych co pokazujesz miałem te cztery odmiany dwukolorowe.Jakby udało Ci się jeszcze zdobyć odmianę Krallen w poszczególnych kolorach to ją polecam. ;:108 Byłabyś nią zauroczona tak jak ja w tamtym roku. ;:215
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

dorota514, te w lewym górnym rogu Blue Moon miałam w ubiegłym roku-zachwyciły mnie swoim urokiem.
Będą również w tym roku, ciekawe czy powtórzą cechy?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

I tak Carmelko jest najlepiej,patrzeć od początku i mieć satysfakcję z własnych przez siebie wyhodowanych pięknie kwitnących później roślin.Przeszkody po drodze będą oczywiście,ale od momentu siewu każdy kto będzie chciał skorzystać będę opisywał po kolei co jak a najważniejsza będzie profilaktyka aby nie dopuścić do chorób które to niestety astrom życie potrafią uprzykrzyć. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt bardzo się cieszę i na pewno skorzystam z dobrych rad :D czekam za ziemią do siewu i zacznę, na tych amerykańskich astrach jest napisane żeby siać w lutym?? nie za wcześnie? wczoraj pani w Obi powiedziała mi ,że ona sieje już pod koniec stycznia a także pomidory i inne kwiaty typu: szałwia, petunie itp. :?:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Chyba się ta pani szaleju najadła tak Ci doradzając. ;:185 Młode siewki powyciąga z małej ilości światła i będą do wyrzucenia.Nawet gdyby ktoś miał szlarenkę ogrzewaną gdzie mógłby wynieść młode rośliny to i tak te terminy które Ci podała są za wczesne.Astry Carmelko to ja sieję pomiędzy 15 a 20 marca. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Astry- uprawa

Post »

Kupiłam astry mini, pierwszy raz w życiu ;:131 planuję je wysiać w dwóch rzutach-chcę by kwitnienie trochę potrwało. Zależy mi bo ich miejsce docelowe to donice-misy na nagrobkach ;:224
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Wysiałem dzisiaj astry książęce fioletowe i peoniowe wysokie fiolet. Zastanawiam się tylko czy jak pokombinuję ze światłem to czy mi wczesniej zakwitną. Oszukać je że dzień się skraca żeby zakwitły w czerwcu, wstawiać w połowie dnia do ciemnego pomieszczenia.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Mam za sobą nieudaną próbę z astrami z poprzedniego sezonu. Czy są takie odmiany astrów, które można wysiać wprost do gruntu?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Wydaje mi się, że nie można skoro na opakowaniu jest siać III, IV pod osłony.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Astry- uprawa

Post »

Wolusia pisze:Mam za sobą nieudaną próbę z astrami z poprzedniego sezonu. Czy są takie odmiany astrów, które można wysiać wprost do gruntu?
Wszystkie astry chińskie ( bo chyba ten miała na myśli Wolusia} siejemy do gruntu,
ale dopiero pod koniec kwietnia albo początek maja.
Zakwita we wrześniu i kwitnie aż do mrozów.
Aster to kwiat jesieni a my chcemy aby już kwitł w maju. :D
Ważna sprawa astrów nie sadzimy dwa razy w tym samym miejscu.
I to wszystko. :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Wiolu Nigdy nie sieję astrów bezpośrednio w grunt a do skrzynek.Podobnie postępuję z innym rozsadami kwiatów.Dla mnie siew bezpośredni mija się z celem.Astry udadzą Ci się siane do skrzynek.Powiedz coś więcej dlaczego Ci się nie udały w ubiegłym roku?Kiedy siałaś i jak wyglądała pielęgnacja?
Marek jeśli siałeś już astry a docelowo mają rosnąć w gruncie a do czasu wysadzenia mają przebywać w domu to Twój termin siania jest zdecydowanie za wczesny.Ja swoje sieję 15 marca i po wschodach trafią do ogrzewanej szklarni.To że skrócisz im dzień i będą mieć krócej światło może doprowadzić jedynie do tego że siewki będzie wyciągać i będą wątłe. Żeby Ci wcześniej zakwitły muszą mieć po wschodach dużo światła,niższą temperaturę i warunki odpowiednie do wysadzenia tak wcześnie wyrośniętej rozsady.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”