Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
tenebra
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 maja 2017, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Hej :wit
W tym roku po raz pierwszy wysiałam sobie astry i niestety mam problem :(

Na moich astrach chińskich karłowatych pojawiły się małe zoltobrazowe plamki i nie udało mi się zidentyfikować co to jest. Nie znalazłam zdjęć z podobnymi plamkami w necie, a opisy szarej pleśni itp mi do tego nie pasują. Nie wygląda mi to też na przypalenie słońcem, tym bardziej że były od strony wschodniej gdzie aż tak mocno do tej pory nie prażyło...

Zrobiłam zdjecie, czy wiecie może co to może być i jak sobie z tym poradzić?
http://files.tinypic.pl/i/00900/w2tirovaw11e.jpg
Niestety mam to na większości roślinek :(

I mam jeszcze pytanie odnośnie uszczykiwania. W poprzednich postach przeczytałam że warto uszczknac, ale niekoniecznie te wysokie odmiany. Mam i karlowate i peoniowe, czy w takim razie uszczyknac te karlowate tylko? I kiedy powinno się to zrobić, jak jakie urosną?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Astry- uprawa

Post »

Okropna pogoda na sadzenie rozsad ;:202 Dopiero po kilku dniach solidnego podlewania moje astry trochę zadomowiły się w gruncie. Odmiana karłowa (mini), białe i czerwone.

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Moje astry kilka dni temu zostały posadzone Piszu ogrodzeniu. Dopiero dziś nabrały wigoru
Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Susza która panuje u mnie od dłuższego czasu nie sprzyja wzrostowi astrów,pomimo że są co jakiś czas podlewane.Trudno,muszą przetrwać ten trudny okres.Na chwilę obecną są dwa razy potraktowane Topsinem przeciw chorobom i dwa razy Calcinitem gdyż wapń to ich ulubiony składnik pokarmowy.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Choroby i szkodniki trochę przetrzebiły astry w tym sezonie,ale podlewanie i dolistne traktowanie wapniem poprawiły ich kondycję.Będzie ich mniej niż rok temu,lecz liczę na mocne sadzonki i dobre kwitnienie. ;:108

Obrazek

Pora abyście pokazali i swoje. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Ach, moim daleko do twoich Witku :) Nie są tak dorodne, ale mam nadzieję, że będą cieszyć moje oko, gdy zakwitną :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Oko Ci cieszyć będą na pewno,przyjdzie na to czas. ;:108 Daleko czy nie zdjęcia mile widziane w tym wątku Amelko. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Mam wysianą mieszankę astrów chińskich książęcych oraz kilka szt peoniowej Nimfy.
Kwitnący kwiatek, to karłowa odmiana floksa gwiaździstego :)
Wybaczcie sznurki przy płotku, ale to zabezpieczenie przed podróżami mojego berna :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Od razu lepiej jak pokazujesz ich na zdjęciach. ;:108 I po co było być tak skromnym. :D Astry masz Amelko prima sort, ;:215 bardzo ładne już sadzonki. ;:63
Zasilałaś je już czymś od czasu wysadzenia?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Nie, ale miałam wysypany czarnoziem na tą moją rabatkę :) Dziś po południu będę robić oprysk wapniem, to o nie zahaczę ;:108
Trochę dziwię się różnorodności kształtu i koloru liści, ale pewnie tak ma być :mrgreen: Toczę jednak walkę ze ślimakami, ponieważ obok jest zaniedbana działka i mnożą się tam na potęgę. Na szczęście żadnego z astrów poważnie nie uszkodziły.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Tak sądziłem,dlatego zapytałem. ;:173 Właśnie ten oprysk wapniem chciałem Ci zaproponować.Traktuj je tak co powiedzmy 10 dni,rośliny ci ładnie nabiorą ciemniejszego koloru liści a w przyszłości tak traktowane wypuszczą mocne pędy boczne które wydadzą dorodne kwiaty.Tylko nie pryskaj w słońcu,najlepiej wieczorem lub wczesnym rankiem. ;:108 Ze ślimakami walcz bo to nigdy nic nie wiadomo jakie mają upodobania smakowe.Różnorodność kształtu liści i koloru to cecha odmianowa,tak ma być.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Powoli zaczyna być widać zaczątki pąków kwiatowych. ;:173 A jak się mają Wasze astry ogrodnicy?

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Minął tydzień.

Obrazek

Pojawił się pierwszy oczekiwany kwiat. ;:333

Obrazek

Jest o tyle dobrze że w piątek solidnie popadało. ;:108 :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”