Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Astry

Post »

3 rok z rzędu sieję astry w lutym i zakwitają na początku sierpnia, kwitną do późnej jesieni więc nic nie za wcześnie :wink: . Dzisiaj wysiałem książęce i dokupiłem peoniowe, tylko gdzie ja je posadzę.... ;:223 .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
olesh
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 lut 2011, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry

Post »

Ja swoje posieje około 21 marca w szklarni. To już będzie gdzieś piąty rok uprawy tych pięknych kwiatów. W tym roku zrobię zdjęcia i dam na forum. Szczególnie lubię te peoniowe. Jeśli ktoś może, to niech mi wyjaśni jak się z nich pobiera nasiona.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry

Post »

Jak przekwita, to robi się co w stylu "dmuchawca"..
Jeśli zacznie się osypywać, to zbierasz(w suchy, słoneczny dzień) :wink:
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Astry

Post »

Dokładnie jak pisze Dawid :D .

U mnie zaczynają już wyłazić książęce z ziemii ;:138 , ale na razie takie maleńkie że nie ma jak fotki zrobić :lol: . Dla porównania w marcu wysieję peoniowe i zobaczymy czy zakwitną o tej samej porze, albo jak później :P .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry

Post »

Mój mix odmian i kolorów pięknie wykiełkował :)
Wschody 100% :tan A wysiałem tylko pół paczuszki, a wyrosło tyle siewek :shock:

Już nawet widać malutkie listki właściwe :)
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Astry

Post »

A czy ktoś ma zdjęcie kwitnących już astrów książęcych?
Paulina
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry

Post »

Krysia na górze tej strony zamieściła piękny bukiet książęcych :wink:
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Astry

Post »

A u mnie astry różnie wschodzą może dlatego, że sieję bezpośrednio do ziemi w folii i może książęce są delikatniejsze w zawiązywaniu nasion. A jeśli ktoś chce wiedzieć dlaczego sadzę książęce to nie pytana udzielę odpowiedzi. A więc są bardzo trwałe , te na powyższym zdjęciu to ledwo rozwinięte pąki, w wazonie będą się dalej rozwijały. Po drugie nie są tak delikatne i podatne na deszcz i wiatr jak ciężkie peoniowe czy nawet chryzantemowe. Zawsze podobały mi się igiełkowe, ale i te nie są tak trwałe, a mi chodzi o bukiety, żeby pięknie wyglądały na stoisku i oczywiście później w domu czy na cmentarzu. Wracając do pąków, czasami, gdy ułamie mi się gałązka z pąkiem też dołączam ją do bukietu, bo wiem że w wazonie zakwitnie.

Obrazek
tollo
100p
100p
Posty: 169
Od: 21 paź 2008, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police okolice Szczecina

Re: Astry

Post »

Ja oprócz książęcych i peoniowych astrów w tym roku planuję wysiać miniaturowe.
Nigdy ich jeszcze nie siałam,więc nie wiem czy miniaturki są tak piękne i tak obficie
kwitną jak astry wysokie.Chcę z miniaturek porobić dość szerokie obwódki,łącząc je
razem z mrozami.Czy to dobry pomysł-lato pokaże.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Astry

Post »

Trochę sfatygowane te kwiatki, fakt , ale fotki pamiętam po burzy robiłem i już takie były, musiałem je wszystkie podpierać patyczkami bo pouginały się do ziemi... Zauważyłem, że pierwsze rozkwitnięte kwiaty są ładniejsze, a te co rozkwitają później są ogólnie mniejsze .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Astry

Post »

A to moje juz w minidoniczkach, posiałam po 2 ziarenka do jednej minidoniczki by sie nie bawic potem w pikowanie :D
Obrazek
Obrazek
Te siewki maja niecałe 2 tygodnie, a takich palet mam w sumie 10 - w kazdej palecie inny rodzaj (kolor) asterków :D no i oczywiscie tez polowe nasion z kazdej paczki nie jest wysiane, bo juz nie miałam gdzie - a taka jedna paleta ma 112 oczek, wiec na jedna palete 224 nasionka poszły z danej paczuszki, a jak w ktoryms oczku nie wykiełkuje nasionko to wtedy jeszcze sie dosieje ewentualnie pozostale nasiona pojda prosto do ziemi, i zobaczymy czy cos z nich bedzie :D
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry

Post »

Elizo, czy to igiełkowe? Bo moje igiełkowe tak właśnie teraz wyglądają, z tym, że ja mam ich ledwie 15 sztuk :oops:

a chińskie karłowe w ogóle mi nie wzeszły ;:223
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Astry

Post »

yyy wiesz co... nie te pierwsze sa raczej peoniowe, nie mam mozliwosci sprawdzenia teraz na zaznaczonym patyczku ktora paleta jest paleta z igielkowymi nasionkami bo wszystkie palety sa u chlopaka, wiec dopiero w weekend będę mogła zobaczyc i ewentualnie zrobie zdjecie jak im idzie z kielkowaniem :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”