Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Rosasol dobry nawóz,znam go bo używałem swego czasu.Ale moja droga skoro jest taka różnica to diabeł tkwi w innym szczególe.Jakiego podłoża używasz?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

:oops: W tym roku potraktowałam ozdobne trochę po macoszemu i kupiłam zwykłe, tanie, uniwersalne z firmy Rudnik, kwasowość określona na 5,5do 6,5 ma 0,6 NPK na m3, dorzuciłam garść perlitu i wszystko. Ziemia nie jest zbita, na oko dobra ;:306
Może dlatego, że maleństwa pikowane we wtorek były i jeszcze nie zdążyły się pozbierać a i nawozu tam mało trochę :?:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

pH i ilość nawozu w normie widzę,więc nie powinny wymagać dodatkowego nawożenia.Pikowanie ich wyhamowało to wiadoma sprawa.Małe są ale daj im jeszcze chwilę.Daj im do tygodnia czasu teraz i pokaż jak będą wyglądać po tym okresie.Myślę że przez ten czas od wschodów nie miały wahań wilgotności podłoża a szczególnie nadmiaru przy podlewaniu lub zbyt często nie podlewałaś?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Dziękuję Witku :) Zobaczymy, z wodą raczej oszczędnie ;:124 i ciągle się obawiam, że za sucho mają :wink:
Pozdrawiam Eugenia
marylaja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 mar 2015, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Witam.Jestem na forum codziennie,ale jako czytająca.Swoje astry wysiałam 15.III.Może uda mi się wstawić zdjęcie
Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Astry- uprawa

Post »

Posiałam kilka odmian astrów, ale prosto do gruntu :) Takie z rozsady od dwóch lat zakwitały mi w środku lata i kwitnienie było bardzo krótkie, myślę sobie, że temperatury nie były dobre dla ich kwiatów? ;:173 I siałąm pewnie tez za wcześnie. Mam nadzieję, że udadzą się z siewu do gruntu i będą kwitły, jak już większość kwiatów letnich się skończy.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
marylaja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 mar 2015, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

U mnie odwrotnie.Z rozsady kwitły pięknie i długo,a z nasion trochę słabiej.Ale jedne i drugie były piękne i polecam wszystkim kochającym kwiaty ich uprawę
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

marylaja pisze:Witam.Jestem na forum codziennie,ale jako czytająca.Swoje astry wysiałam 15.III.Może uda mi się wstawić zdjęcie
Obrazek
Masz piękne asterki :) Moje dopiero dostają liście właściwe. Masz rękę :) Pochwal się jak zakwitną bo cudnie się prezentują :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Pomimo wczesnego jeszcze terminu nie mam za bardzo wyjścia i po niedzieli będę zmuszony wysadzić już astry.Co będzie to będzie. ;:173


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Piękne ;:oj Swoje zdechlaczki przepikowałam pod folię , może się poprawią, czasu jeszcze mają trochę, po tulipanach będą rosły :)
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Jak widzisz Gieniu dłużej w tej skrzynce nie wytrzymają bo mają tak gęsto że zacznie ich wyciągać,albo wda się szara pleśń.W razie zagrożenia po wysadzeniu będę miał w pogotowiu włókninę.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt szacun, piękny busz ;:oj moje w porównaniu z twoimi to miniatury ;:145
Pozdrawiam Danuśka
marylaja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 mar 2015, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Swoje też planuję jak najszybciej dać do gruntu.Mam trochę obawy,bo dzisiaj o 5-tej rano było tylko 1 na plusie.
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”